Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Lampka air bag w K12-wyjasnienie


Guest mrówa

Recommended Posts

Guest mrówa

lampka air bag w k12 wyjasnienie tematu który juz byl kilka krotnie poruszany,

temat byl poruszony w ostatnim wydaniu Auto Świat wiec lecice do kiosku,

ew.puzniej napisze w skrócie :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Oto ten link

 

http://autoswiat.redakcja.pl/archiwum/arty...p?Artykul=10195

 

A ponadto cały tekst z AutoŚwiata

 

---------------------------

 

Czy airbagi zagrażają?

 

W moim dwuletnim Nissanie Micrze warszawskie autoryzowane serwisy Ballaun i Odyssey wielokrotnie usuwały nieprawidłowość objawiającą się okresowym zapalaniem czerwonej kontrolki poduszek powietrznych. Przedstawiciel ASO poproszony o wyjaśnienie, dlaczego usterka nie może zostać trwale usunięta, wyjaśnił, iż "nie ma na to zgody". Czy cyklicznie pojawiająca się nieprawidłowość nie jest poważną awarią systemu bezpieczeństwa samochodu stanowiącą zagrożenie?

 

Piotr Omielaszko

 

 

Po interwencji "Auto Świata":

 

Nie jesteśmy w stanie zdiagnozować, czy opisana usterka jest objęta gwarancją - może to być uszkodzenie mechaniczne. Kierując się podobnymi przypadkami, można przypuszczać, że użytkownik wkłada jakieś przedmioty (np. torebkę, parasolkę) pod fotel kierowcy lub pasażera, rozłączając tym samym kostki układu SRS. Usterka ta czasami występuje także po zbyt energicznym sprzątaniu wnętrza odkurzaczem. Istnieje możliwość skutecznego zabezpieczenia styków kostek SRS pod fotelami, aby nie ulegały przypadkowym rozłączeniom. Każde zapalenie się kontrolki układu SRS (m.in. poduszek powietrznych) następuje po stwierdzeniu przez układ (podczas samodiagnostyki) jakiejś konkretnej usterki. Usterkę tę można zdiagnozować w serwisie. Niestety nie wiemy, dlaczego stacja serwisowa subdilera, którą odwiedził klient, nie usunęła skutecznie usterki za pierwszym razem. W tej sytuacji sugerujemy ponowną wizytę w autoryzowanym serwisie dilera Odyssey, który ma większy staż i doświadczenie niż subdiler w zakresie obsługi, więc zapewniamy, że usterka zostanie

zweryfikowana i skutecznie usunięta. W razie potrzeby nasi eksperci z Biura Obsługi Technicznej osobiście zaangażują się w ten problem.

 

Joanna Wojtkowska, Nissan

 

 

 

0d redakcji

 

Widocznie styki systemu SRS muszą być niedokładnie zabezpieczone, skoro podczas rutynowego sprzątania można spowodować rozłączenie ich. Zwykłe porządkowanie wnętrza Micry może doprowadzić do wyłączenia airbagów, co będzie miało tragiczne skutki w czasie wypadku. Świecącej kontrolki SRS nie wolno lekceważyć. Diagnostykę związaną z bezpieczeństwem biernym i czynnym zalecamy wykonywać wyłącznie w autoryzowanym serwisie. Dostaliśmy informację, że po naszej interwencji serwis Nissana zaprosił właściciela Micry na bezpłatną naprawę uszkodzonego systemu SRS w ramach gwarancji.

 

 

 

 

 

-----------------------------

 

 

Pozdrawiam

HHA

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...