Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

as1313 witamy nowego kolege, napisz skad jestes moze u Ciebie w miescie ktos ma maximke z klubu i pokaze dokladnie na co zwrocic uwage.

Łozysk nie ma co sie bac, po prostu trzeba to zrobic i dalej bedzie smigac skrzynia, jedyne co odstrasza to cena bo wychodzi okolo 1500zl, ale to tak jakbys rozrzad robil w innym aucie.

 

Rdzy nie powinno byc, moj model to 96r i nic nie rdzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ale może jeszcze się ktoś wypowie?

 

P.S. GRZECHu, jestem z Zamościa

 

Pozdrawiam

 

Raz na 4-5 tyg jestem w Chelmie na weekend, za jakies 2 tyg bede jechal, jakbys chcial obejrzec, jazde probna zrobic to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą autka na większe, w grę wchodzą tylko japońskie.

W chwili obecnej, stoję przed wyborem honda HR-V po 2003 ( mało tego jest ) lub P11.144 abo maxima. O ile w przypadku dwóch pierwszych, wiem co i jak, o tyle o maximach tylko słyszałem. Teraz to musi już być duże auto, żaden HB. Gusta szybko mi się zmieniają i chyba wolę już komfort i ciszę w środku, niż zgrabną sylwetkę.

 

Może w przyszłości, jako drugie autko, będzie coś sportowego, ale wedy skoncentruje się tylko na osiągach :diabel2:

 

Póki co, znalazlem takie oto sztuki

1. http://www.allegro.pl/item397391992_nissan..._0_benzyna.html

2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5574485

3. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5700854 bez podanego przebiegu

4. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5419935 ogromne wozidło na ogromnych kołach, paskudnie zrobiony korek wlewu gazu

5. http://www.allegro.pl/item395031097_luksus...kory_xenon.html

 

Jakie oznaczenie ma silnik 2,0 ?

Czy były tylko 2,0 i 3,0 obie wersje V6?

Jak z ich eksploatacją?

3,0 fajna sprawa, ale jak dla mnie za duży, czy instalacje gazowe są dobrze tolerowane przez 2,0?

 

PS Powoli zaczynam czytać dział Maxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na pytania

Jakie oznaczenie ma silnik 2,0 ?

Czy były tylko 2,0 i 3,0 obie wersje V6? znam juz odpowiedzi

 

Herson, odradzam silnik 2.0. Auto pali wiecej niz 3.0 i do tego jest mułowate.

J3 serio?? Kurde, wiem ze Alma 1,5 diesel, pali prawie, albo tyle samo co moja 2,2 ale rożnica 1l w pojemności, nie przekłada się w żaden sposob na spalanie? Az nie mogę uwierzyć, właśnie tego sporego spalania boje się w 3,0

A jak spalanie z LPG w 3,0?? Warto montować?

 

Acha i jeszcze jedno, ile ważą A33 w wersjach 2 i 3l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam silnik 2.0 nie będzie palił więcej niż 3.0. Ale żeby jakoś jeździł to będziesz go musiał bardziej dusić i wówczas różnicy może już nie być :) 2.0 ma 140KM, do takiej ciężkiej budy (pewnie ok 1500kg) to niezbyt imponująca moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam silnik 2.0 nie będzie palił więcej niż 3.0. Ale żeby jakoś jeździł to będziesz go musiał bardziej dusić i wówczas różnicy może już nie być :) 2.0 ma 140KM, do takiej ciężkiej budy (pewnie ok 1500kg) to niezbyt imponująca moc.

 

Mam wrażenie, że odczucia z jazdy są podobne do jazdy Almerą 2,2 Di 110 KM i wadze 1357 kg, żeby konkretnie pojechała, trzeba przydusić.

 

No i mam dylemat, sam chyba sobie namieszałem, bo tego nad czym się zastanawiałem ( HR-V, P11.144 z 2,0 i maxima ) jest jak na lekarstwo ciekawych ofert, a jak już, to na drugim końu Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ( jeżeli jeżdżą maximami ), zajrzyjcie do dowodów, ile ważą wersje 2 i 3l??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki pala bardzo malo, nie bez powodu sa na liscie 10najlepszych silnikow swiata od ponad 10 lat.

 

Jesli powiem Ci ze maxima 3.0 potrafi spalic ponizej 9 litrow (trasa,LPG) to i tak nie uwierzysz, a potrafi, wiadomo jak ostro bedziesz ja traktowal to (3.0) powinno zamykac sie w 13-14 w miescie (LPG).

 

Wiec tragedii nie ma, chyba nie znajdziesz innego 3.0 ktore tak malo pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz A33 to patrz juz za jednostka 3.5

Tak, najlepiej w manualu. A uwzględniając polskie realia: + LPG. I wtedy będziesz naprawdę zadowolony, zarówno z ciągu auta, jak i kosztów spalania. Ideał w naszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogu A32 2.0 1310 kg 3.0 1360 kg

hehe, czyli 3,0 waży całe 3 kg więcej od mojej almy 2,2 Di wychodzi na to, jak pisalem wyzej, że osiągi muszą być podobne dla obu aut Maxima 2,0 i Almera 2,2

 

jesli szukasz A33 to patrz juz za jednostka 3.5

boje się trochę kosztów eksploatacji, juz nawet wersji 2,0 z racji tych 6 garnków pod maską, a 3,5 to mnie przeraża ( koszty ubezpieczenia, paliwa etc. )

 

Tak, najlepiej w manualu. A uwzględniając polskie realia: + LPG. I wtedy będziesz naprawdę zadowolony, zarówno z ciągu auta, jak i kosztów spalania. Ideał w naszych warunkach.

 

Z tego co piszecie, to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, ale.... No właśnie, wersji z tym silnikiem, jest u nas jak na lekarstwo.

 

Poza tym, czy jest różnica w cenie tej samej instalacji LPG dla poszczególnych wersji ze względu na ich pojemność?

 

Te silniki pala bardzo malo, nie bez powodu sa na liscie 10najlepszych silnikow swiata od ponad 10 lat.

 

Jesli powiem Ci ze maxima 3.0 potrafi spalic ponizej 9 litrow (trasa,LPG) to i tak nie uwierzysz, a potrafi, wiadomo jak ostro bedziesz ja traktowal to (3.0) powinno zamykac sie w 13-14 w miescie (LPG).

 

Wiec tragedii nie ma, chyba nie znajdziesz innego 3.0 ktore tak malo pali.

 

Jeżeli spala faktycznie ok 9l/100 przy normalnej jeździe, to super wynik, właściwie taki sam jak dla Vectry 1,8 z LPG sekwencyjnym.

 

13-14 dla miasta - tyle paliła siena mojej rodzicielki kilka lat temu, na jednej z pierwszych generacji.

 

Szczerze mówiąc, dla silnika 3,0 ( spodziewając się większej wagi auta ) liczyłem na spalanie od 14 w górę, a tu takie miłe zaskoczenie.

 

PS GRZECHu, to dane z Twoicg doświadczeń? Jaką masz instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS GRZECHu, to dane z Twoicg doświadczeń? Jaką masz instalacje?

Tak, minimalnie mi spalila 9.2 (srednia z 400km), wiem ze niektorym z forum spalila maximka mniej niz 9... fakt ze jechalem jak emeryt, ale dalo sie :) Nie udalo mi sie nigdy wiecej zejsc ponizej 10l ale tego przyczyny leza gdzie indziej :) ciezko sie powstrzymac jadac za autobusem 60km/h gdzie wolno 90 :)

 

Ja mam STAGa 300, ale zeby nie bylo ze pali zawsze 9 dodam ze dwa ostatnie tankowania spalanie bylo w okolicach 14 (klima, korki, miasto, dynamiczna jazda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Maximy A33 rocznik 2003 3.0L automat. Spalanie:

testowane na trasie 550km.A wiec powiem tak, jak jechalem jak totalny emeryt to pokazywalo spalanie przy wlaczonej klimie 7,6L/100km !!!! ale to powiedzmy sobie ze 70-90 km/h i nie bylo potrzeby hamować. Tak milo bylo przez 50km bo znudzilo mi sie jechanie jak babcia i troche depnąłem. Przy normalnej jezdzie czyli 110 do 140 , przy wyprzedzaniu do dechy :D (bo tak za***iście wciąga w fotel i redukuje dwa biegi :diabel: ) spalanie ogolnie wzroslo do 9,2L. A wiec to prawda, spala okolo 9L. Bylem miło zaskoczony.

Jeżeli chodzi o miasto, a w moim jeździ sie fatalnie, to po zrobieniu okolo 300km, średnia prędkość z komputera pokazała 24km/h wyniosło 13,8 L z klimą w 95% czasu włączoną. Byla to jazda w miarę delikatna, ale bez przesady. A tak ogólnie to autko super, komfort za***isty, aż chce się jeździć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, poczytałem już trochę dział Maxima i wyleczyłem się z HR-V, primery i ujeżdżanej almery, a nawet powoli przechodzi mi uwielbienie do mazdy 6 - teraz chce tylko Maxime!!!!

Napaliłem się na A33, koniecznie w skórze ( moje poprzednie auto - astra G, była w skórze, jej praktyczność, wygoda i sam wygląd, sprawiła, że moje oczekiwania sa takie, a nie inne ), chętnie w manualu, ale to nie warunek, z motorem 3,0 - tylko jest za***isty problem, z uwagi na małą podaż, chyba będę jej długo szukał :|

Mam nadzieje, że jak już znajde, starczy mi floty, tak żebym nie musiał almerki na szybko sprzedawać, bo znam jej wartość i za psie pieniądze nie oddam :)

 

[ Dodano: Czw 17 Lip, 2008 16:39 ]

dobra, grunt to być pewnym wyboru :D

znalazłem takie oferty, co o nich sądzicie?

1. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=2

 

2. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

3. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

4. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

5. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1 trochę podejrzane, bo tutaj ma przelatane 104 tys, a na stronie komisu jest 166 tys.....

 

.....i sam nie wiem, automat fajny w mieście, ale raz że pali więcej, a dwa, wymaga częstszej opieki. Manual wiadomo :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakiś miesiąc temu sprzedałem volvo 965 i ot tego czasu przez 4 tygodnie szukałem sedana volvo (generalnie wszystko po dużych przygodach lakierniczych) lecz bezskutecznie.... widziałem tez Saaby ale zV6 to Ople i generalnie nie fajne te silniki ...

 

a tu kolo mnie sie objawiło coś takiego:

 

http://allegro.pl/item402894902_nissan_maxima_1998.html

 

czy widzicie coś niepokojącego na zdjęciach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....i sam nie wiem, automat fajny w mieście, ale raz że pali więcej, a dwa, wymaga częstszej opieki. Manual wiadomo :diabel:

 

bzdura kolego, tak mowia Ci co nigdy nie posiadali automatu, czestsza opieka to sprawdzanie poziomu oleju i wymiana co 60 tys, za to o sprzeglo sie nie martwisz jak w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

.....i sam nie wiem, automat fajny w mieście, ale raz że pali więcej, a dwa, wymaga częstszej opieki. Manual wiadomo :diabel:

 

bzdura kolego, tak mowia Ci co nigdy nie posiadali automatu, czestsza opieka to sprawdzanie poziomu oleju i wymiana co 60 tys, za to o sprzeglo sie nie martwisz jak w manualu.

 

potwierdzam, automat to full komfort, jestem pod ogromną fascynacją tej wygody, teraz to nawet jazda w Warszawie jest do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku to raczej rdzy nie powinno być.

Jeśli nie bite auto, to rdzy nie powinno być. Potwierdzam opinię tjnallpu.

 

[ Dodano: Nie 20 Lip, 2008 23:05 ]

potwierdzam, automat to full komfort, jestem pod ogromną fascynacją tej wygody, teraz to nawet jazda w Warszawie jest do zniesienia.

Te zalety automatu są ogólnie znane. Są, niestety, i wady: większe zużycie paliwa, słabszy w stosunku do manuala ciąg, wreszcie, w razie awarii, wielokrotnie wyższe koszty naprawy w stosunku do manualnej przekładni. Sam lubię automatyczną. skrzynię biegów, ale uważam, że powinienem uczciwie wyrazić swoją opinię.

Pozdrawiam

- karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...