Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Maximę - pytaj tutaj!!!


Gość LEMUR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A33 to glownie rdza, w nocy normalnie sluchac jak to wcina ruda, uwazaj aby nie kupic auto poszpachlowane do sprzedazy. Sprawdzic silnik i skrzynie, ta akurat jest trwala. Generalnie solidne auto polecam 3.0 zamiast 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle z tą ruda?

Błotniki z tyłu to wiem, bo to prawie każdy Japoniec z tego rocznika, ale ogólnie? Np sanki i konstrukcja, podłoga?

Edytowane przez Gallus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru znajomych mialo do niedawna te auta, sluzaca glownie jako wycieruchy na dojazdy do pracy, wszystkie we rdzy, nie oplacalo sie naprawiac w usa, kolega z pracy mial fajna wersje 2002/3 z 3.0 i az 222KM fabryczne. Torpeda z tym motorem, dupe lal autom duzo z pozoru szybszym, calkowicie bezawaryjna, niestety dostal za sprawne auto 200$, bo rdza. Napewno jakas czesc moze 15% jest zdrowych lub poprawnie naprawionych i takich trzeba szukac, reszta to pianka montazowa, szpacha, prysniete lakierem i "zero rdzy, zadbana, serwisowana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A34 auto znacznie nowoczesne, co do rdzy znacznie lepiej niż A33, ale trzeba oglądać podłogę od strony pasażera (2004-2005), nowy silnik 3.5 znany w 350Z daje prawie sportowe doznania, tym się autem po prostu dobrze jeździ, dostarcza emocji, trochę krowiasto to zakręca, jest trochę głośno, jest też tkz. czucie asfaltu/koła, nie jest to na pewno citroen C5, pierwsze modele 2004-2005 miały trochę problemów wieku dziecięcego (rzutujących na ogólną opinię) wiec warto szukać coś np. 2006-2008rok, które uchodzą za bardzo niezawodne roczniki (lepsze w swojej klasie).

 

 

Gorzej z ofertą tych modeli w Polsce, ciężko coś znaleźć godnego zakupu, większość po korekcji licznika, wypadku lub powodzi i 5 właścicielu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trudny temat z Maxima ogólnie, więc podobnie jak z Honda Accord, nie dość że cena rynkowa dużo wyższa niż u konkurencji, to łatwo się nadziac na minę :)

Lubię wyzwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość ciekawy model, auto trochę podszykowane do sprzedaży, ale nawet nie naprawione do końca blacharsko to świadczy, że pewnie mogło być średnio zadbane w trakcie użytkowania, natomiast cena spora, naprawa obcierek i rdzy to pewnie z 2k zł, ja bym obejrzał i jak jest faktycznie zgodna z opisem (bezwypadek i stan) to bym położył na stół 10kzł  i miał drugie 1-1,5kzł ukryte w kieszeni. powyżej bym nie brał. Widzę że jest 2 model trochę droższy z 2004, stan na foto podobny albo lepszy mimo różnicy przebiegu 100tyś, przebieg traktuj zawsze z przymrożeniem oka zwłaszcza auta z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich

Bardzo podoba mi się A35 i jestem pewny że to tylko kwestia czasu a ją kupię ;)))

Mało info o tym modelu i testów ale pewnie te krótkie informację które można przeczytać na blogu dostępnym na forum wystarczy.

Pytanie brzmi czy na chwile obecną ktoś oglądał któryś z modeli obecnych w głoszeniach?

https://www.otomoto.pl/osobowe/nissan/maxima/od-2009/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&search%5Bbrand_program_id%5D%5B0%5D=&search%5Bcountry%5D=

kwota max to 50k choć biorąc pod uwagę LPG to 45k

 

...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam Maxima a34 i przygladam sie tym ofertom

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-maxima-3-5-v6-265-km-lpg-jasna-skora-alu-17cali-35-zdjec-ID6zIHQr.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

https://www.olx.pl/oferta/nissan-maxima-a34-lpg-zadbany-CID5-IDoYXdu.html#09bb0bed51

Czy ktos cos wie wiecej na ich temat? Ogladal ktos lub kupowal jakies raporty?

Z gory dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Kiedyś kupiłem japończyka i się zaczeło nie chce już innego :) zaczeło się od almery n16 troche rdzewiała ale nigdy ale to nigdy mnie nie zawiodła a jak "wyczułem" skrzynie i silnik to nie była wcale taka wolna obecnie accord vi 2.0 która jest naprawde dobrym autem ale teraz marzy mi się maxima a33 3.0 v6
oczywiście w manualu wersja EU bo USA poprostu nie jest w moim typie ale mam pare pytań
- przedewszystkim jak wygląda sprawa rdzewienia czy te auta były zabezpieczane ? są jakieś typowe miejsca gdzie ruda się pojawia?
- znalazłem sztuke z manualem ale nie ma ona podgrzewanej szyby przedniej czy to duży problem by założyć?
- chciałbym wykonać (oczywiście nie sam :) ) chiptuning czy w tym aucie jest to jakiś problem (w acordzie trzeba wymienić komputer i kombinować)
- jak już wyczytałem słabym punktem tego auta są cewki zapłonowe oraz rozrusznik (jest jakiś sposób w postaci zamienników by to załatwić raz na zawsze? wiadomo czemu się tak dzieje? ) ale czy coś jeszcze ?
- ile katalizatorów ma maxima 3.0 v6 ?
Ogólnie interesuje mnie auto nie zawodne szybkie ale wygodne tak by przy 160km/h w środku było komfortowo by człowiek chciał jechać a nie marzył o tym by już dojechał
A może ktoś ma a33 w manualu w skórze i dobrym wyposarzeniem pozatym może jakieś rady co do podniesienia mocy (delikatnie np z 200 do 220-230) nie chce się ścigać ale mieć satysfakcje że coś zrobiłem tylko nie tak zniszczyć auto i o spojlerach czy nalepkach nie ma mowy nie o to mi chodzi
Pozdrawiam Grzegorz z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na twoje pytania:

1. Rdzy w tym aucie trzeba szukać wszędzie, szczególnie że większość aut miało już przygody blacharskie.......

Z punktów mało widocznych sprawdził bym belkę przednią pod chłodnicą. Ogólnie auto słabo zabezpieczone antykorozyjnie.

2. Jeśli ta przednia szyba to fanaberia to odpuść sobie, jeśli chcesz założyć koniecznie to problemu nie będzie żadnego. Każdy elektryk to podepnie układ.

3.Chip tuning w tym aucie jest niemożliwy . Moc zwiększasz poprzez  wydech, dolot, ewentualnie założenie komputera którym będziesz regulował dawkę paliwa i zapłon. Przy aucie które ma 200 km, moim zdaniem do jazdy na co dzień szkoda czasu i pieniędzy. Wałki  od 3.5 też niewiele dają. Auto mało podatne na modyfikacje ogólnie.

4. Cewki szczególnie te tylne w głowicy od strony kabiny po prostu się przegrzewają . Kupujesz nowe i zakładasz. Nic nie wymyślisz. Jeśli chodzi o rozrusznik to jest trochę za mały do 3.0 V6 dla tego siada. Regenerujesz i masz spokój na kilka lat. Najlepiej dać dodatkową masę bezpośrednio z akumulatora do rozrusznika bo lub zanikać. Więcej raczej nie ma typowych usterek, zwróć uwagę na rozrząd czy był wymieniany bo lubi się łańcuch rozciągać . Sprawdzić by wypadało czy skrzynia manualna nie wyje( łożyska). Tzn zwrócić uwagę czy nie wyje. Ogólnie autko fajne ale nie tak dobre mechanicznie jak A32, i słabsze blacharsko od A34.

5. Katalizatory ma chyba 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego o a34 opinie jest wiele i patrząc po cenach typu 9tys się nie znają po 1 napinacz i ślizg rozrządu do wymiany jeśli nie przechodził akcji serwisowej w stanach wiem bo zmieniłem koszt jakieś 700zl z wysyłką z USA i poza tym mo8m zdanie vq35de silnik idioto odp9rny .mam taka od 5 lat super wdzięczne auto na prawdę tylko rzeczy eksploatacyjne i poza tym śmiga aż miło bardzo zrywna i szybka jak na stary typ automatu.od 5 lat dopiero teraz wymieniłem stabilizatory i gumy tył i przód.korozja jak nie była żałoba po zachowaniu nie ma śladu owszem dolne krawedzie drzwi lakierowalem ale otwarcia o wysokie krawężniki nadkola lewy tył też malowalem bo była tam w USA udezona i zle zabezpieczona .radzę omija szerokim łukiem egzemplarzy za 10 do 15tys mniej więcej dozo trzeba w nie włożyć tym bardziej jak ktoś tego napinacze na czas nie wymienił łańcuch się wyciągnął i pa pa.ja jestem mega zadowolony .jakby coś więcej proszę pisać. Pzdr



Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam 

Auto fatalne,  z każdej strony coś nie tak, wnętrze tragedia. Oczywiście jest i ruda oraz napewno miał jakąś stluczke  2 lampy mają klejone mocowania.

Blendaz tyłu odchodzi ranty progów w nalocie, sporo rudej na masce. Pracuje tez nie do końca tak jak powinna (strasznie głośno jak na maxime,  być może wydech).

 

 

https://m.olx.pl/oferta/infinity-i30-v6-w-pelni-sprawny-bezwypadkowy-bez-rdzy-1-wlasciciel-CID5-IDvpji7.html

Edytowane przez kubasfn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

przymierzam się do zakupu pierwszej Maximy A35. Jestem zainteresowany tymi dwiema:

https://sprzedajemy.pl/nissan-maxima-sv-i-wl-od-nowosci-lpg-zawieszenie-gwint-rzeszow-2-6bea9f-nr53461546

https://www.olx.pl/oferta/nissan-maxima-a35-3-5v6-2010r-lpg-prins-CID5-IDv2wSC.html

Czy ktoś z Forumowiczów może zna lub oglądał te auta ?

Czy poza silnikiem i skrzynią są jakieś punkty w Maximie na które szczególnie należy zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.olx.pl/oferta/nissan-maxima-s-e-usa-3-0-v6-vq30de-z-gazem-CID5-IDx45bc.html

Witam, co sądzicie o tej maximie? Ponieważ nie mam zbyt dużej wiedzy o tym aucie mam rownież kilka pytań. Czy wersja amerykańska jakoś znacząco różni sie od europejskiej? Jak wygląda koszt części? Jak wygląda sytuacja z rudą w wersji z USA bo słyszałem ze w a33 ogólnie nie jest za wesoło w tym temacie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam, 

Rozmyślam nad zakupem maximy a36, i tutaj pojawia się pytanie, czy takim samochodem można jeździć po polskich drogach legalnie bez problemów? Widuje jakieś oferty na OtoMoto które są zarejestrowane, więc zakładam że się da, ale co ze światłami (jeśli dobrze czytałem mają tam tylko asynchroniczne), dodatkowo brak światła przeciwmgłowego z tyłu.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...