Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Sunny z 1995 r. i gaźnik - możliwe?


Gość Maciek78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką właśnie wątpliwość. Kupiłem Sunny niby z 1995 ale teraz jak czytam o tym modelu to od 1993 był już na wtrysku. Więc czy to jest możliwe, aby model z 1995 r. (tak jest w briefie - model z Niemiec) był na gaźniku?

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, spec w serwisie Nissana mi tak powiedział. A że ja się nie znam to już sam nie wiem. Niby jest tam 16V ale takie coś okrągłe też jest. No i gostek mi powiedział że to gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk bedzie wyglodal mniej wiecej nastepujaca : ponizej filtra powietrza bedzie rurka rownolegle do silnika i bedzie podlaczona do 4 grubszych rur prowadzacych do samego silnika. Przy silniku w kazda z tyc rur bedzie wsadzone takie "cos" z z kabelkiem.

Natomiast gaznik ma wieksza obudowe filtra. Pod nia jest kostrobaty kawal aluminium z wystajacymi na wszystykie strony roznymi wihajstrami :wink: Bedzie troche rurek i sporo kabli a calosc bedzie sprawiala wrazenie ze jest wielkosci polowy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czyżby mechanico z serwisu był nieobeznany?? Wtrysk jest na miejscu, gaźnik natomiast to takie małe cuś (promień gdzieś ok, 10 cm) zaraz po prawej stronie od ostatniej rurki wtrysku, pomiędzy filtrem a rurkami od zaworów. Kolor ma jasnobrązowy i wychodzą z niego 2 rurki do góry i jedna na bok, w lewo. Pod samym filtrem mam jeszcze ze 3-4 "kółeczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrob fotke komory silnika i zapodaj na forum mysle ze znajdzie sie ktos kto stwierdzi czy to gaznik czy wtrysk :D

pozdro 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje,że masz wtrysk, tylko zwyczajowo układ dolotowy z przepustnicą mechanicy nazywają gaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie fota to fota ale i tak niemozliwe!!!! zeby seryjnie zamontowany tam byl gaznik

 

Zanim kupiłem Almerę interesowałem się Sunnym i koniecznie chciałem mieć na wtrysku(lepiej pod lpg). Z tego co wiem, to Nissan w 93 definitywnie zastąpił gaźnik wtryskiem...

 

Pozdrawiam właściciciel aut, którymi Nissan podbił Europę (przynajmnej tę biedniejszą ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość lukasz914

Ostatnio kupiłem sunniaczka 1,4 16v jest z 93 roku i przyznam szczerze że bardzo się zdziwiłem (zeby nie napisac załamałem) że taki Japoński wynalazek jest na gaźnik :unsure:

Byłem przekonany że jest na wtrysku.. tak jak almera 95-00. Myślałem ze silnik jest taki sam tzn obudowa moze się czymś róznic ale nie bedzie na gaźnik...

A teraz mam pytanie czy duzo gorszy jest ten silnik na gaźnik od tego na wstysku co miały sunny od 94 albo almery( to samo)..??? są bardziej awaryjne lub wolniejsze? ogólnie moze ktos wie czy jest między nimi duza różnica? :unsure:

nie znam się za bardzo na tym więc mogłem pomylić jakies nazwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Palladino19

Niczym praktycznie sie nie rózni tylko tym ze te na wtrysku mialy wiecej koni troszke. gaźnik chyba 75 a wtrysk 87 cos takiego. W kazdym razie jezdzilem jednym i drugim i nie odczuwam róznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...