Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Liście w kabinie


Gość gbula

Rekomendowane odpowiedzi

parkuje moją micrą (97r) niestety pod chmurką, a częściej pod drzewkiem. wszystkie liście które spadną w pobliżu wlotów powietrza wlatują mi do kabiny poprzez wentylację. przeczytałem tu na forum że istnieje coś takiego jak filtr kabinowy/przeciwpyłkowy. sprawdzając po sklepach internetowych okazało się że można kupić taki filtr tylko dla micr od rocznika 98 wzwyż. czy ktos spotkał się z takim filtrem w micrze sprzed liftingu? nie wiem czy mam usilnie szukać tego filtru, czy poprostu w moim modelu go nie przewidziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to chyba nie przewidziany jest w modelach przed '98 rokiem, ale najlepiej sie zapytac w ASO, moze wystarczy jakas mala przerobka i problem z glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do k10 zrobiłem filtr "przeciwpyłkowy" sam - z nylonowej skarpetki, którą wziąłem od żony [za jej zgodą i wiedzą - to ważne! :) ]. Skarpetkę założyłem na odcinek rury nawiewu, który idzie od prawej strony kabiny do części centralnej. Tamże, trochę za schowkiem, znajduje się wejście, którym wchodzi powietrze przy przełączeniu na nawiew wewnętrzny. Przez ten otworek można próbować wyczyścić ten filtr np. odkurzaczem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez slyszalem o zakladaniu ponczoch na wlot powietrza do kabiny i podobno sprawdza sie w 100% tylko trzeba co kilka miesiecy toto wyczyscic lub wymienic na nowszy model ( jesli wybranka serca nie ma nic przeciw temu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mash microosa 97 czyli k11 przed liftingiem.. to tak jak ja.. tesh chwicilem sie tegfo tematu gdy mi jakis papierus wlecial do kabiny..pomyslame ze pewne filtr jest w stanie tak oplakanym ze az dziurawym.. zapyutalem sie koompla ktory ma takze microosa (hehe 99 r) gdzi to cudo sie znajduje a on mi odpar ze za schowkiem. zdiolem schowek porozkrecalem pare sroobek pozniej jeshcz ekilka pozniej zdjolem wentylater.. i co .. i kicha dokladnie tak jak mowsh roczniki ponizej 98 (podejrzewam ze chodzi o te pzred liftingime) nie posiadaja czegos takiego jak filtr przeciwpylkowy :| buuuuuuuu takie fajne autro a zaoszczedzili na czyms taki no nie do pomyslenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na pończochę po tym, jak po włączeniu na 4 bieg wentylatora wydmuchnęło mi w twarz zdechłą ćmę wielkości małego palca :D Ach, mikrusek, to były czasy... :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...