Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serana] Ustawianie zaworów 'na zimno' - SR20DE


Gość PaveleK_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PaveleK_

Witam. Mam Serenę z silnikiem 2.0. Często są duże problemy z odpalaniem itp. Mechanik powiedział, że prawdopodobnie trzeba będzie ustawic zawory i powiedział, że mam poszukac informacji o ustawieniu zaworów 'na zimno', jakie mają byc luzy itp.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te magiczne słowo prawdopodobnie. Jutro Ci powie, że trzeba wymienić silnik.

Jakie masz objawy. Przybliż problem bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak citak jeszcze raz powie to mu powiedz zeby poszukał mózgu a nie na ciebie cos takiego zwala. kiedy ci ta sarna ciezko odpala na zimno czy na ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PaveleK_

Z tym odpalaniem to już załatwione, było coś innego. Ale luzy zaworowe i tak potrzebuje. Nie wiecie gdzie można znaleźc jakie powinny byc luzy w tm silniku SR20DE? W którymś tam nr. Auto Świat znalazłem test Sereny, ale z silnikiem 1.6 i są tam wypisane jakie powinny byc luzy zaworowe. Ale o 2.0 już nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas.nis

W silniku Sr20 luzy zaworowe są kasowane poprzez samoregulatory(poychacze)i generalnie się tego nie ustawia.

Gdy ktoś wymieniał zawory,gniazda zaworowe itp.trzeba ustawić wysokości zaworów,ale to już temat dla ludzi dobrze znających ten silnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ktokolwiek z kolegów regulował zawory w Serenie 1,6 benzyna ?Po jakim czasie musieliście regulować zawory, przy jakim przebiegu ? Ja obecnie musze wyregulować ponieważ na trzecim cylindrze straciłem cisnienie sprężania z powodu braku luzu na zaworach tego cylindra. Luz był regulowany 150 tyś km wcześniej podczas remontu głowicy. Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem związanym z zaworami w serenkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...