Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Kontrolka hamulców i NATS


Gość rental
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów.

Właśnie przywiozłem od Niemieckich sąsiadów Primerkę P11, 1.6, SLX, z 99 roku. Mam jednak z nią jeden malutki problem - przy hamowaniu czasami zapala się lampka kontrolna od hamulców - (!) - w uproszczeniu. Ktos może wie, co może być przyczyną? I druga sprawa - co tak naprawdę kryje się pod hasłem NATS? Jakie zabezpieczenia to oznacza?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
Witam klubowiczów.

Właśnie przywiozłem od Niemieckich sąsiadów Primerkę P11, 1.6, SLX, z 99 roku. Mam jednak z nią jeden malutki problem - przy hamowaniu czasami zapala się lampka kontrolna od hamulców - (!) - w uproszczeniu. Ktos może wie, co może być przyczyną? I druga sprawa - co tak naprawdę kryje się pod hasłem NATS? Jakie zabezpieczenia to oznacza?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

witam

co do pierwszego pytania to moze masz po porosu malo plunu hamulcowego, dzieje sie tak kiedy oscyluje on wokol minimum, a co do drugiego pytania to NATS to immobilizer, a transponder masz w kluczyku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki są w rewelacyjnym stanie, sprawdzę jeszcze płyn, ale wydaje mi się że oscylował w połowie między min i max. Co drugiego pytania: o ile sie orientuję, w kluczyku jest "immobilajzer", poza tym mam jeszcze pilocik do centralnego zamka i czerwoną migającą diodę na desce rozdzielczej. Słyszałem, że te Primery posiadały firmowe radia zintegrowane z tm systemem. U mnie jest wstawiony clarion. Co śmieszniejsze, kiedyś zacząłem sie nm bawić w trakcie jazdy i nagle zapaliły mi się wszystkie kierunki (samochód dalej jechał). Sytuacja wróciła do normy zaraz po tym, jak zdjąłem panel :shock:

 

Co do ceny, to Primerki w Riehu są stosunkowo niedrogie w porównaniu do Polski. W dobrym stanie z niezłym wyposażeniem znjadziesz już w okolicach 4500 EUR.

 

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
sprawdzę jeszcze płyn, ale wydaje mi się że oscylował w połowie między min i max.

Co drugiego pytania: o ile sie orientuję, w kluczyku jest "immobilajzer", poza tym mam jeszcze pilocik do centralnego zamka i czerwoną migającą diodę na desce rozdzielczej. Słyszałem, że te Primery posiadały firmowe radia zintegrowane z tm systemem. U mnie jest wstawiony clarion. Co śmieszniejsze, kiedyś zacząłem sie nm bawić w trakcie jazdy i nagle zapaliły mi się wszystkie kierunki (samochód dalej jechał). Sytuacja wróciła do normy zaraz po tym, jak zdjąłem panel :shock:

 

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

no wlasnie plyn powinien byc w okolicach max. u mnie jest to samo:) a napis NATS masz na kluczyku i to jest immobilizer, tak sie po prostu nazywa (pewnie to jakis skrot). w starszych primerkach immobilizer byl w breloczku. czerwona dioda na desce jest w kazdym nissanie z immobilizerem NATS

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATS = Nissan Anti Thief System

 

Ja mam primerkę też z '99 i mam taki wynalazek. Nie miałem oryginalnego radia. Też miałem pilota, który tylko i wyłącznie sterował centralnym zamkiem. Po zamnknięciu z pilota i otworzeniu samochodu z kluczyka bezproblemowo zapalał - tak jak napisał kolega wyżej immobiliezer rozbrajasz za pomocą kluczyka. Co do czerwonej diody na podszybieniu to sygnalizuje ona uzbrojenie sie NATS'a.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sprawdzę jeszcze płyn, ale wydaje mi się że oscylował w połowie między min i max...

Nawet jak jest w polowie to kontrolka moze sie zaswiecac. Zalej do max i wtedy obserwuj.

 

NATS = Nissan Anti Thief System

Ja mam primerkę też z '99 i mam taki wynalazek.

Juz P10 mialo ten wynalazek. Tylko nie wiem od ktorego roku. Moj 1996 juz ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście racje! Dolałem płynu i kontrolka zgasła. Mam nadzieję, że nie będzie go ubywać zbyt szybko.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Bedzie ubywal w miare zuzywania sie klockow hamulcowych.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...