Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Odpowietrzenie nagrzewnicy


Gość fir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy.Niedawno wymieniłem pompe wody w Primerce P11 w silniku 2.0 16v mpi

130 km. Podczas jazdy słychać takie lekkie chrobotanie w nagrzewnicy.

Podobno jest jakiś odpowietrznik ale niewiem gdzie jest i jak się do niego dostać. Z góry dzięki za odpowiedź jak ktoś będzie wiedział.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P10 jest zaraz pod szyba przednia (pod maska) przy scianie oddzielajacej na silnik od kabiny.jest on umieszczony na wezu wychodzacym z nagrzewnicy.Mysle ze w P11 jest w tym samym miejscu.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wesrsje z kimimą (nie wiem czy to istotne jest) ale u mnei odpowietrznika na tym przewodzie nie ma.

 

Generalnei mozna odpowietrzyć to na dwa sposoby (nie majać odpowietrznika tak jak Dżodżo)

 

- na obudowei termostatu masz sróbkę ktorą się wykręcai uzupełnia płyn doputy dopuki nie zacznie z niej się przelewać

 

- ta opcja bardziej uniwersalna polega na tym że odkręcamy kolek płynu z chlodnicy (tak jakbyśmy chili go dolać) i zaplamy silnik układ sam się odpowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie pompy wody odpowietrzylem uklad tak:

Odkrecilem ten korek co jest na przewodzie od nagrzewnicy i lalem plyn do tad az zacznie on wyciekac z tego otworu.Pozniej pojechalem na przejazdzke i silnik mi sie zagrzal tak ze wskazowka prawie doszla do czerwonego pola.Wniosek z tego ze za slabo odpowietrzylem.Pozniej silnik ostygl.Natsepnie odpalilem go i popracowal okolo 15 minut na postaoju.Na nastepny dzien bylo wszystko ok.Temperatura w normie=tzn. ze uklad sam sie odpowietrzyl.

U Ciebie tez powinno sie samo odpowietrzyc.

Najlepiej zrob tak jak Coobcio napisal i daj znac czy sie cos zmienilo.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to zrob zdjecia silnika po otwarci maski, to moze ze zdjecia znajde Ci ten korek ktory sluzy do odpowietrzania.A i jeszcze pytanko.Jak Ci sie zachowuje wskazowka od temperatury.Jesli uklad jest zapowietrzony to temperatura powinna skakac wysoko ponad norme.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżodżo ja niemam żadnego odpowietrznika na przewodach idących do nagrzewnicy.Przykro mi ale zdjęć ci nie wyśle bo niemam cyfrówki(zacofanie).Wtedy gdy miałem rozwaloną pompe non stop z niej ciekło.Więc silnik był zapowietrzony.A wskazówka nigdy nie pokazała temperatury ponad norme.A w tym czasie brakowało mi około 1,5 litra płynu chłodzącego. Nawet ktoregoś dnie się wystraszyłem bo stałem w półgodzinnym korku a ona nawet nie drgneła.Miałem wcześniej corse ,tam było troche inazczej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisał Coobcio - czyli odkręczasz korek wlewasz do pełna - uruchamiasz silnik, włączasz ogrzewanie w samochodzie na maksa - aby był otwarty obieg wody do nagrzewnicy - i czekasz aż się odpowietrzy - z korka chłodnicy nie powinny wydobywać się żadne bąbelki - najpewniej będzie jak poczekasz aż włączy ci się wentylator chłodnicy - wtedy na 100% będziesz miał odpowietrzony układ chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

:< ja tez mam z tym probkem, czytalem co pisaliscie i znalazlem w p11 ta srubke na termostacie ona jest, 10-siatka i naklejka podnia dont open wen hot, po 2 godzinach wentylator sie zalaczyl a powietrze dalej leci i dmucha zimne z nagrzewnicy, na nagrzewnicy niemam odpowietrznika a tamtym to jakos sie nieodpowietrza, p11 2000r 1.8 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...