Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] termometr


Gość ggruczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rowniez jestem zainteresowany termometrem.Powiedz mi gdzie dokladnie jest montowany termometr w desce rozdzielczej??tam gdzie kilometry wyswietla?Chodzi mi o ten seryjnie montowany :) Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

nie wiem jak jest w almie po FL ale w mojej jest obok licznika dziennego.

czujnik montowany w pasie przednim

Dzieki za szybka odpowiedz.Czyli na elektronicznym wyswietlaczu pod licznikiem kilometrow wyswietla??To super sprawa...kolo godziny gdzies?? :) POZDRAWIAM

no jakos tam

nie mam zdjecia niestety

przydatna zabawka w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oskaritto

no to super!DZIEKI ZA PODPOWIEDZ.Musze zamontowac.nie wiesz gdzie moge kupic antene montowana z przodu dachu (nad szyba kierowcy) ??W serwisie w moim miescie zamowili i juz tydzien czekam a ktos mi ulamal bo nie mialem wykrecanej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super!DZIEKI ZA PODPOWIEDZ.Musze zamontowac.nie wiesz gdzie moge kupic antene montowana z przodu dachu (nad szyba kierowcy) ??W serwisie w moim miescie zamowili i juz tydzien czekam a ktos mi ulamal bo nie mialem wykrecanej :)

pojecia nie mam

ja mam antenke kalsycznie z tylu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość lukasz_sokol

Witam.

Mam Almerke z 2002 po face lifcie wersja Visia+. Czy ktos moze wie jak wyglada sytuacja z wyswietlaczem w tym modelu. Czy jest tam kontrolka temp. ?

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Kupiłem sobie na Allegro taki czujnik temperatury do mojej Almerki N-16 i zamontowałem go, ale nie potafię go uaktywnić, może ktoś będzie wiedział jak to się robi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czujnik mam już zamontowany, próbowałem już go uaktywnić lecz moje wysiłki okazały się daremne. Po wciśnięciu obu pprzycisków (reset licznika i zegara) włączam kluczykiem zapłon i jedocześnie zwalniając jeden z przycisków nic się nie dzieje, natomiast gdy zwalniam obydwa przyciski ukazują się jakieś kody i testują się zegary ale z termometrem nic się nie dzieje, nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czujnik mam już zamontowany, próbowałem już go uaktywnić lecz moje wysiłki okazały się daremne. Po wciśnięciu obu pprzycisków (reset licznika i zegara) włączam kluczykiem zapłon i jedocześnie zwalniając jeden z przycisków nic się nie dzieje, natomiast gdy zwalniam obydwa przyciski ukazują się jakieś kody i testują się zegary ale z termometrem nic się nie dzieje, nie wiem dlaczego.

U mnie jest dokładnie to samo,czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bielszczak

wpisz do wyszukiwarki postów termometr zewnętrzny N-16 i jest tam po angielsku opisany krok po kroku jak uaktywnić czujnik temp.umnie też na początku nic sie nie pokazywało i byłem podłamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz do wyszukiwarki postów termometr zewnętrzny N-16 i jest tam po angielsku opisany krok po kroku jak uaktywnić czujnik temp.umnie też na początku nic sie nie pokazywało i byłem podłamany

tylko trzeba jeszcze znać angielski :oops: jeśli możesz coś pomóc to proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
To rzeczywiscie sciema ? Licytowalem ten czujnik jesli tak to chyba odpuszcze. Poszukam cos z rozbitego samochodu.

jak dla mnie jest to rekozezba!

widac nawet ze to jest zrobione z koszukli termokurczliwej! wewnatrze siedzi pewno termistotr i tyle

!bajkli ze to niemiecki odpowiednik almerowskiego czujnika to brednia

 

 

po za tym do n16tek przed i po lifcie byly inne zlacza!

wiec jesli ktos nie czuje sie na sile w lutowaniu to raczej sam tego nie przerobi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dnowakow

Witam,

 

Tak się składa, że ten czujnik to nie jest ściema i w środku jest niemiecki odpowiednik czujnika w Almerze. Obudowa jest faktycznie robiona w warunkach domowych, ale chyba lepiej kupić czujnik ze złączem i w odpowiedniej obudowie niż samemu lutować i dopasowywać. Z mojego rozpoznania wynika, że odpowiednie elementy elektroniczne do czujnika do Almery produkują tylko dwie firmy na świecie i są one niedostępne w Polsce. A czy szanowny vqsoft1 rozbierał oryginalny czujnik od Almery? Bo ja jeden poświęciłem i co się okazało, że w środku jest tylko jeden element elektroniczny, który kosztuje około 200zł w serwisie. Myślałem, że tanimi odpowiednikami zainteresuję użytkowników Almery, ale skoro takie jest podejście, to aukcję mogę wycofać i dać sobie spokój, gdyż i tak poświęciłem bardzo dużo czasu, aby rozgryźć tajemnice drogiego czujnika Nissana. Czujnik testuję od ponad miesiąca i sprawuje się doskonale. Co do złącza, to nie wiem czy w Almerze po lifcie jest inne, ale ja mam przed. Poza tym daję miesięczną gwarancję rozruchową, więc jeżeli komuś nie będzie pasować to może zwrócić, więc nie ma ryzyka.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Witam,

 

Tak się składa, że ten czujnik to nie jest ściema i w środku jest niemiecki odpowiednik czujnika w Almerze. Obudowa jest faktycznie robiona w warunkach domowych, ale chyba lepiej kupić czujnik ze złączem i w odpowiedniej obudowie niż samemu lutować i dopasowywać. Z mojego rozpoznania wynika, że odpowiednie elementy elektroniczne do czujnika do Almery produkują tylko dwie firmy na świecie i są one niedostępne w Polsce. A czy szanowny vqsoft1 rozbierał oryginalny czujnik od Almery? Bo ja jeden poświęciłem i co się okazało, że w środku jest tylko jeden element elektroniczny, który kosztuje około 200zł w serwisie. Myślałem, że tanimi odpowiednikami zainteresuję użytkowników Almery, ale skoro takie jest podejście, to aukcję mogę wycofać i dać sobie spokój, gdyż i tak poświęciłem bardzo dużo czasu, aby rozgryźć tajemnice drogiego czujnika Nissana. Czujnik testuję od ponad miesiąca i sprawuje się doskonale. Co do złącza, to nie wiem czy w Almerze po lifcie jest inne, ale ja mam przed. Poza tym daję miesięczną gwarancję rozruchową, więc jeżeli komuś nie będzie pasować to może zwrócić, więc nie ma ryzyka.

 

Pozdrawiam,

 

 

stary to napisz ze to samorubka! a nie zamiennik niemiecki!

fajnie ze to zrobiles ale jestem ciekaw jak to dziala i czy nie przeklamuje!

cena pewno dobije do 50 pln a wtedy juz kupisz uzywke na allegro!

co do tego czy swoj rozbieralem to odpowiedz brzmi nie - bo po kiego! niczego specjalnego bym tam nie znalazl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dnowakow
stary to napisz ze to samorubka! a nie zamiennik niemiecki!

fajnie ze to zrobiles ale jestem ciekaw jak to dziala i czy nie przeklamuje!

cena pewno dobije do 50 pln a wtedy juz kupisz uzywke na allegro!

co do tego czy swoj rozbieralem to odpowiedz brzmi nie - bo po kiego! niczego specjalnego bym tam nie znalazl!

 

Dlatego umieściłem zdjęcie, aby każdy widział jak on wygląda i nic nie ukrywam, a wygląd obudowy naprawdę nie ma znaczenia, najważniejszy jest sensor, a on jest niemiecki. Obudowę wykonałem tak, aby złącze pasowało do odpowiedniego złącza w Almerze, oraz do odpowiedniego otworu/uchwytu, dlatego montaż jest bardzo prosty.

Co do przekłamań to gwarantuję, że takich nie ma, gdyż zdjąłem charakterystykę R/T w całym zakresie, a zastosowany czujnik ma tolerancję 1%, a więc wyższą niż oryginał. Tak się składa, że z wykształcenia jestem elektronikiem i mam 15 letnie doświadczenie w tej branży, a ponieważ czujnik zrobiłem przede wszystkim dla siebie (ten rozebrany pochodził od znajomego), więc dołożyłem wszelkich możliwych starań, aby był to odpowiednik o 100% takich samych parametrach jak oryginał i to gwarantuję.

Co do zakupu używanego, to naprawdę jest on rzadkością i trudno znaleźć na Allegro i ja sam widziałem tylko raz. Na ogół trzeba się dopytywać osób handlujących częściami używanymi i sam mimo usilnych poszukiwań przez 2 miesiące takiego nie znalazłem, stąd pomysł, że zrobię zamiennik.

Ja nikogo nie zmuszam do zakupu, każdy ma wybór, jeżeli ktoś chce przepłacać może kupić oryginalny, jeżeli komuś się nie spieszy może spędzić kilka miesięcy na poszukiwaniu używanego, lub kupić od mnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmich76

Niestety chyba nie do wszystkich pasuje. Przy okazji pobytu w ASO miałem kaprys żeby za 250 zeta coś takiego podłączyć. A oni - bardzo chętnie. Czekałem na sensor 6 tygodni :shock: , przysłali nie taki, inna wtyczka, znowu czekanie. Mówią - przyjedzie pan, 15 minut i po sprawie......No i 5 godzin się zmagali i nie zdołali. Nie wyświetlał się...Tak sobie więc myślę, że niekórych desek nie da się zmusić do współpracy z tym ustrojstwem. Ale ONI NIE WIEDZIELI CO JEST przyczyną i kazali zostawić samochód. Akurat....zrezygnowałem. A dostali jakąś tam światową nagrodę za najlepszy serwis.....Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dnowakow
Niestety chyba nie do wszystkich pasuje. Przy okazji pobytu w ASO miałem kaprys żeby za 250 zeta coś takiego podłączyć. A oni - bardzo chętnie. Czekałem na sensor 6 tygodni :shock: , przysłali nie taki, inna wtyczka, znowu czekanie. Mówią - przyjedzie pan, 15 minut i po sprawie......No i 5 godzin się zmagali i nie zdołali. Nie wyświetlał się...Tak sobie więc myślę, że niekórych desek nie da się zmusić do współpracy z tym ustrojstwem. Ale ONI NIE WIEDZIELI CO JEST przyczyną i kazali zostawić samochód. Akurat....zrezygnowałem. A dostali jakąś tam światową nagrodę za najlepszy serwis.....Pozdro

 

Dzięki za informację. Wydaje mi się, że różnica może być tylko we wtyczce, natomiast sam sensor jest ten sam. Dlatego daję gwarancję rozruchową, jeżeli komuś nie uda się go uruchomić z jakiś przyczyn, to może go zwrócić.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Niestety chyba nie do wszystkich pasuje. Przy okazji pobytu w ASO miałem kaprys żeby za 250 zeta coś takiego podłączyć. A oni - bardzo chętnie. Czekałem na sensor 6 tygodni :shock: , przysłali nie taki, inna wtyczka, znowu czekanie. Mówią - przyjedzie pan, 15 minut i po sprawie......No i 5 godzin się zmagali i nie zdołali. Nie wyświetlał się...Tak sobie więc myślę, że niekórych desek nie da się zmusić do współpracy z tym ustrojstwem. Ale ONI NIE WIEDZIELI CO JEST przyczyną i kazali zostawić samochód. Akurat....zrezygnowałem. A dostali jakąś tam światową nagrodę za najlepszy serwis.....Pozdro

 

Dzięki za informację. Wydaje mi się, że różnica może być tylko we wtyczce, natomiast sam sensor jest ten sam. Dlatego daję gwarancję rozruchową, jeżeli komuś nie uda się go uruchomić z jakiś przyczyn, to może go zwrócić.

 

Pozdrawiam,

 

roznica tez jest w zegarach i w obecnosci wiazki! sa almy z liczniekim bez opcji termometru

i sa almy bez wiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gołąb

a po czym poznac lub jak stwierdzic czy alma ma wyswietlacz kompatybilny z termometrem?? pod maska znalazlem odpowiednia zlaczke tak mi sie wydaje - z tego wnioskuje ze moja ma prawo funkcjonowac z termometrem... (chyba ze sie myle??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmich76

No w właśnie nie wiadomo. Ja wiązkę mam, nawet wtyczkę, przecierz do czegoś podłączali. Komputer czujnik widzi, loguje, a deska nie wyświetla........... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gołąb

heh to troche kicha bo myslalem ze kupuje, wkladam, bawie sie jakos przyciskami i dziala... a tu widze ze jeszcze sprawa szczescia... heh ... to pewnie i u nie bedzie dzialalo :) no nic kiedys sprawdze jak tylko dorwe jakis czujnik tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kmich76

Może się da, ale geniusze z ASO pół dniówki dumali i d*pa.....podłączyli czujnik do innej almy i od razu działał. Wk...wiłem się strasznie bo straciłem kupe czasu a jeszcze miałem "czekać na elektryka". Trochę nie rozumiem po co jest wtyczka i wiązka jak deska tego nie łyka :shock: :shock: :shock:o co chodzi..... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzeniua

Podajcie prosze link gdzie znajde opis jak to aktywowac :!:

Wszyscy pisza ze "gdzies" jest, a tymczasem przekopalem forum i nie znalazlem :sad:

Moze byc po angielsku, niemiecku, wlosku lub po polsku ale zamiescie tu link bo w sumie wiele ludzi pyta a akzdy umywa rece - to przeciez nie jest chyba jakas tajemnica :P

A moze wiecie jak sie ten czujnik (bo jest ich wiele) nazywa po angielsku bo w manualu ktory stad sciagnalem sa nawet charakterystyki i nie jestem do konca pewny ale moze zastapie to sobie zwyklym NTC 2,5kOhm@25degC :lol:

 

Pozdrawiam i czekam na sensowna odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...