Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] termometr


Gość ggruczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i zamontowalem termometr ;) jest fajnie :) dziala luksus kalibrowal sie tak lekko patrzac 2 - 3 minutki na wlaczonym zaplonie...

 

naj sie skalibrowal to pokazywal 32 stopnie ;) troche sie przestyraszylem ze cos nie tak, ale po krotkich ogledzinach doszedlem ze samochod przodem stoji na sloneczku a termometr narazie prowizornie zamontowany bo czasu nie bylo ;)

 

i teraz pytanko jak zamontowaliscie ten termometr - wszedl wam w ten otwor?? czy kleiliscie cos czy jak?? bomi nie wchodzi do tego otworu... (mowa o wersji dnowakow'a)

 

pozdrawiam!

 

Wielkie dzieki dla Dnowakow'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie też nie wchodzi :shock: dnowakow twierdzi że trzeba zcisnąć go i ma się zmieścić...Na razie (2 miesiące :oops: )mam na taśmie izolacyjnej, no bo brak czasu żeby pod maskę zajrzeć...ale myślę że nasmarować mydłem i wejdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszedł w otwór w zderzaku bez problemów. Tylko, że mój jest z Primery P11, ale to chyba jest bez większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczenie moze miec bo one jakby inaczej chyba wygladaja... ;)

 

ja mam zamontoqwane obok tego miejsca na drucik :) i tasme hehe i wskazuje temp idealnie z tymi co sa kolo drogi ;) wiec pewnie tak juz zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takowy problem z termometrem ze czujnik na desce pokazuje mi caly czas -30 :))) chyba dlatego ze takowy czujnik po remoncie po wypadku sie zagubil :( ale mam pytanie czy brak takiego termometra moze wplywac na to ze klima nie dziala ?

Mało danych dot klimy. Czy podświetla się klawisz od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takowy problem z termometrem ze czujnik na desce pokazuje mi caly czas -30 :))) chyba dlatego ze takowy czujnik po remoncie po wypadku sie zagubil :( ale mam pytanie czy brak takiego termometra moze wplywac na to ze klima nie dziala ?

 

a moze po prostu zszedł Ci gaz z klimy, jak mowisz ze po wypadku - to moze sie rozszczelnila instalacja...

 

u mnie uciekalo zaworkiem tym na tej grubszej rurce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanko jak zamontowaliscie ten termometr - wszedl wam w ten otwor?? czy kleiliscie cos czy jak?? bomi nie wchodzi do tego otworu... (mowa o wersji dnowakow'a)

Witam,

 

Przepraszam, że odpowiadam po dwóch tygodniach, ale byłem na wakacjach.

 

Czujnik powinien wejść w otwór, zgodnie z instrukcją należy ścisnąć sprężynujące uchwyty i wkładać prostopadle do otworu (jest ot ważne, gdyż może nie wejść pod niewłaściwym kątem)

Jeżeli nadal będą problemy, to czy możesz zmierzyć średnicę otworu? Być może rozrzut średnicy otworu jest duży dla niektórych Almer i będę musiał wykonywać obudowy na nieco mniejszy otwór.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy w wolnej chwili sprawdze srednice... i pokombinuje.

 

pozdrawiam!

 

[ Dodano: Pon 28 Sie, 2006 ]

pobawilem sie suwmiarka i wyszlo 11,9 mm tylko nie wiem czy pod odpowiednim katem wsadzilem bo mialem malo czasu i tylko jeden pomiar wykonałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość lukasz_sokol

Witam

 

Zamontowalem ten zamienny czujnik z allegro. Wszystko dziala w porzadku. Kalibrowal sie dosyc szybko. Tzn migal tylko dwa razy po przekreceniu kluczyka w stacyjce. Gdy odpalalem samochod trzeci raz juz byl skalibrowany. Temperatura wskazywana przez czujnik raczej jest zgodna z panujaca. Bynajmniej jest zgodna z elektronicznymi termometrami montowanymi na budynkach prze rozne instytucje. Tylko raz zauwazylem roznice ale jedynie o 1 st. i moglo to wynikac z roznicy wysokosci lub innych powodow. Wg mnie jest to nieduzo a urzadzenie jest godne uwagi.

 

POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że taki termometr powinien być fabrycznie montowany. Nie jest to wielki koszt a wybitnie porawia bezpieczeństwo jazdy. Gdy jest niebezpieczeństwo gołoledzi wyświetlacz ze wskazaniami miga i nie zostaniesz zaskoczony poślizgiem na warstewce lodu. ;) Cała instalacja jest przystosowana, są kable jest wyświetlacz. Czy kawałek termistora to luksus :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy w wolnej chwili sprawdze srednice... i pokombinuje.

 

pozdrawiam!

 

[ Dodano: Pon 28 Sie, 2006 ]

pobawilem sie suwmiarka i wyszlo 11,9 mm tylko nie wiem czy pod odpowiednim katem wsadzilem bo mialem malo czasu i tylko jeden pomiar wykonałem ;)

Dziękuję Gołąb za zmierzenie otworu (dopiero teraz zauważyłem dodany fragment). Wygląda z tego, że jest on prawidłowy (12 mm), więc czujnik powinien wejść. Tak czy inaczej, obecnie zmniejszyłem trochę średnicę obudowy i teraz nie powinno być najmniejszych problemów z montażem.

 

Jeżeli ktoś ma podobny problem jak Gołąb, to mogę wymienić mu czujnik na nowy o mniejszej średnicy.

 

Dziękuję także lukaszowi_sokol za pozytywną opinię czujnika.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajde troche czasu moze go tam wcisne n

 

 

albo i nie....ja wziąłem mydło, WD 40 i gówno..."obudowa się" zsunęła, wypadły plastikowe zapadki, sprężynka i teraz se dynda bez obudowy luźno :evil: może za mało lubrykantu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajde troche czasu moze go tam wcisne n

 

 

albo i nie....ja wziąłem mydło, WD 40 i gówno..."obudowa się" zsunęła, wypadły plastikowe zapadki, sprężynka i teraz se dynda bez obudowy luźno :evil: może za mało lubrykantu :roll:

Kmich76, nie ma problemu, jak chcesz to mogę Ci wymienić na nowy, o mniejszej średnicy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bernas1977

kupiłem termometr na allegro od klubowicza - taki home made i bardzo jest fajny, tylko teraz mam wrażenie, że nie spada poniżej O stopni i ma jakiś problem bo znaczek celsjusa miga, ma ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczek stopni miga od 3 stopni w dół - ostrzeg przed mozliwoscia wystapienia gololedzi...

 

spadam ponizej zera - dzis o 6:30 widzialem -1 ;)

 

z tym ze mam wrazenie ze ponizej zera nie jest juz taki dokladny...

 

jak wyjezdzam z pracy jest taki termometr zewnetrzny i dzis na nim bylo -3 a u mnie -1. a zawsze sie zgadzaly co do stopnia...

 

ale ogolnie termometr sprawuje sie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość PiotrekB

Mam Almerę N16 z 2003 - z przodu przy zderzaku wyprowadzone są dwa wolne kabelki (Jak wynika z serwisówki są to chyba wtyczki E204 (OUTSIDE AIR TEMPERATURE) i E219(AMBIENT SENSOR). Jeden jest podobny jak się przewija w tematach dot. instalacji termometru. Tam też podłączyłem czujnik (termistor). Po procedurze resetu

kluczyk OFF -> przyciśniecie 2 klawiszy -> kluczyk ON ->zwolnienie klawiszy-> po przejrzeniu bitu 4 który = 0 nacisiniecie i przytrzymaniu ponownie klawiszy pojawia mi się jedynie migający symbol (stopni)C. wskaznik miga i po pewnym czasie się wyłącza (znika). Czy ktoś może poradzić co może być powodem takiego powrotu do ustawień domyślnych. A może czujnik należy podłączyć do drugiego gniazdka?

---------------

N16 '03 - 1.5

 

[ Dodano: Wto 13 Lut, 2007 23:11 ]

Już poradziłem sobie. :064:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość PiotrekB

Z przodu są dwie wtyczki. I jak sie okazało to właściwa jest ta druga, która wygląda inaczej niż pokazana w wątku o termometrze. Jednak kolory kabelków jak dobrze pamiętam to właśnie w tym przypadku zgadzały się z manualem.

Dodatkowo zaobserwowałem:

- że gniazdka są niezabezpieczone i w 2 przypadkach wtyczki były zaśniedziałe (bezpiecznie i szybciej jest odciąć stara wtyczkę i założyć nowe konektorki)

- wskazania na wyświetlaczy podczas procedury diagnostyki, które maja pokazywać czy jest zwarcie/OK/czy rozwarcie w moim przypadku sie nie sprawdziły (czy czujnik był podłączony czy nie to zawsze wyświetla się zero na wyświetlaczu)

- czujniki się b.szybko skalibrowały

 

[ Dodano: Pią 16 Mar, 2007 15:42 ]

ps.

z przodu są nie wtyczki a oczywiście gniazdka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, własnie o to mi chodziło. Na początku podłączyłem do gniazdka, które było pokazane wczesniej w tym wątku o termometrze i oczywiscjie nic się nie działo :P (bo to nie to gniazdko). Jak podłączyłem do tego drugiego gniazdka z żółtą płaską obudową, to okazało się, że wyjścia były tak zasniedziałe, że nie łączyło. Dopiero po przylutwaniu termistorka bezpośrednio do przewodów skalibrował się w niecałą minutę.

Jeszcze raz dzięki.

PS

ciekawe do czego jest to "niewłasciwe" gniazdko-to ze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ta druga wtyczka według mojej oceny to jest czujnik temperatury "atmosferycznej"(ambience) wykorzystywany przy klimatyzacji automatycznej. Pewnie do automatycznego włączania klimy w zależności od temperatury powietrza ( Jak zimno to chłodzi bez klimy jak ciepło to włącza klime do chłodzenia :) ). Na dodatek dla tego czujnika w przeciwieństwie do czujnika temperatury pokazywanej na desce w manualu jest przedstawiona dokładna charakterystyka i parametry.

 

p.s.

dla innych montujących - w moim przypadku najlepsze wskazania uzyskałem dla termistora NTC 3.3k. Dla mnie przy tych parametrach wskazania są akceptowalne a założyłem ten dodatek w 3 autach (koszt NTC 3.3k = 1zł + nowe złaczki i kawałek kabelka :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...