Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Czy da się coś z tym zrobić? (wgnieciona klapa)


Gość bartolomeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartolomeo

Witajcie!

 

Jakiś czas temu kierowiec tira nie zauważył micry i efekt jest taki, jak na fotkach poniżej. Klapa jest wgnieciona, zamek działa i w zasadzie w niczym mi to nie przeszkadza, prócz tego, że jak mocniej pada to woda się zbiera w bagażnika, bowiem klapa trochę odstaje. Czy da się coś z tym zrobić (wyprostować, dogiąć - cokolwiek, nie znam się na tym) czy w grę wchodzi wymiana klapy ?

 

Oto zdjęcia:

 

img67818eo.th.jpg

 

img67823ur.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyciac szybe, zdjac klape, wymontowac zamek, zdjac plastiki od wewn strony i do blacharza. spokojnie takie wgniecenie wyklepie, potem lakierek i jak nowa.... koszt jakies 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyciac szybe, zdjac klape, wymontowac zamek, zdjac plastiki od wewn strony i do blacharza. spokojnie takie wgniecenie wyklepie, potem lakierek i jak nowa.... koszt jakies 500

 

dokładnie, ale można znaleźć taniej, ja mam podobne wgniecienie, tylko że z innej strony i udało mi się wytargować 400

 

myślę, że jak odjechać troche od wawy to można jeszcze taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegne nieco od tematu: Jedną z wad Micry jest to, ze jest za mała i kierowcy TIRów dosyc czesto jej nie widzą:) Mi się też takie sytuacje juz kilka razy zdarzyły, na szczęscie bez skutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolomeo
Odbiegne nieco od tematu: Jedną z wad Micry jest to, ze jest za mała i kierowcy TIRów dosyc czesto jej nie widzą:) Mi się też takie sytuacje juz kilka razy zdarzyły, na szczęscie bez skutków.

 

:) mama stała na światłach, skręcała w prawo i miała zieloną strzałkę i siłą rzeczy musiała przepuścić samochody, które nadjeżdżały z lewej, miały zielone i jechały prosto. Niestety, kierowiec tira, który jechał za nią powiedział, że jej nie zauważył - myślał, że pojechała. Od tego czasu mama żartuje, żebym namalował pomarańczowy wykrzyknik na dachu :)

 

a co do klapy - mrówa ma rację. Jakbym nawet dostał klapę w podobnym kolorze - stalowa, ciemnoszary, srebrny i w dobrym stanie to by nawet lakierować nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panoowie klapy mozna dostac nawet od 150 zł

liczac 200zł za klape i 60 zł za lakierowanie

to chyba bardziej sie oplaca bo po blachazu hmmmm niedokladnie oczysci i rdza wyjdzie

 

lakiernik mi tłumaczył że tak drogo, bo szyba jest klejona, kupując nową, i tak trzeba będzie wklejać szybę, więc wątpie żeby wyszło taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panoowie klapy mozna dostac nawet od 150 zł

liczac 200zł za klape i 60 zł za lakierowanie

to chyba bardziej sie oplaca bo po blachazu hmmmm niedokladnie oczysci i rdza wyjdzie

 

mrówa ma racje.. osobiscie uwazam ze jesli lakier nie jest popekany tzn jesli mozna to z robi w sposub taki by nie siegnąc zywgo metalu (zywej blachy) to spahel i po klopocie le jesli lakier peknie przy prostowaniu czy tesh blachaz to bedzi etak slifowal ze doshlifuje si edo blachy to rdza murowana.. a totylko dlatego ze micry (nissany) wshystkie blachy mają ocynkowane zanimim wogle poojda pod pistolet lakierniczy.. akazde takei coos co opisalem wyzej to kwestia czasu i rdza gotowa.. a zabezpieczanie ocynkiem blach to nie jest kosht jkais tam 500zł ...

proponuje nowa blacha (nawet urzywka) byle by tylko pod lakier - o ile chcesh ie cieshyc dloogo klapa bez ognisk korozyjnych

 

ple ale sie rozpisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panoowie klapy mozna dostac nawet od 150 zł

liczac 200zł za klape i 60 zł za lakierowanie

to chyba bardziej sie oplaca bo po blachazu hmmmm niedokladnie oczysci i rdza wyjdzie

 

pokaz mi takiego lakiernika co polakieruje element za 60zt to jutro caly tam wstawiam i tryskam na czarna perle :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panoowie klapy mozna dostac nawet od 150 zł

liczac 200zł za klape i 60 zł za lakierowanie

to chyba bardziej sie oplaca bo po blachazu hmmmm niedokladnie oczysci i rdza wyjdzie

 

pokaz mi takiego lakiernika co polakieruje element za 60zt to jutro caly tam wstawiam i tryskam na czarna perle :!:

 

a jest takowy w babicach kumplel zawiuzł klape juz wygladzona i farbe a on prysnał ładnie za 60 zł a tu masz klape godowa do lakieru ew do zpolerowania lakie r na klape ze 60 tych góra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...