Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Wygłuszenie auta


Riddick5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bawił się ktoś w wygłuszenie N15 ? zdjąłem boczki a tam lipa tylko folia żadnego wygłuszenia :( nie widzie się podczas szybszej jazdy w środku tak hałasuje. Zresztą na zimę takie wygłuszenie moze pełnić rolę izolatora termicznego :)

 

Jesli ktoś bawił się w wygłuszanie proszę o poinstruowanie mnie :)

 

Zacząłem dłubankę przy Ali wiec jakby co w późniejszym terminie sam napisze co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zamiar zabrać się za wygłuszanie swojego bolidu.

 

Planuję zrobić to tak:

 

- Kupić mate pod maskę od almery w dieslu

- wygłuszyć ściane grodziową od strony silnika matą bitumiczną APP z warstwą aluminium (tam gdzie dam rade dojść)

- wygłuszyć ścianę grodziową od wewnątrz matami wraz z kawałkiem podłogi (tam gdzie dam rade dojść)

- wygłuszyć bagażnik wraz z nadkolami i pod siedzeniem pasażerów

 

Zastanawiam się też nad drzwiami lecz nie jestem jakimś audiofilem a z tego co się orientuję to niewiele mają wspólnego z hałasem zewnętrznym.

 

Maty można znaleźć na allegro po kilka złotych w rozmiarach 25 na 50, podobno też są jakieś taśmy dekarskie które wychodzą o wiele taniej ale jeszcze nie szukałem dokładnie co i jak bo za zimno na grzebanie przy aucie, chyba że się ma ogrzewany garaż :D

 

Tak z ciekawości sobie patrzyłem na ceny usługi w fachowych warsztatach zajmujących się wygłuszaniem aut....ceny powalają, wygłuszenie maski 600-1000zł, wygłuszenie drzwi 1200-2500zł, wygłuszenie całego auta koszt około 4000-5000zł - masakryczne ceny, wole zrobić to sam po trochu i zapłacić dziesięć razy mniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak wszędzie w warsztatach i garażowniach ceny rodem z NASA :) Jakby prom kosmiczny wygłuszali :D

 

Grodzie też chciałem wygłuszyć :) myślałem również o drzwiach ;) Zobaczymy przyjdzie słoneczko to zacznie się dłubanka.

 

A kolega jest gdzieś z okolic Wrześni ? ;) To możemy się zgadać i razem pogrzebać. Wyjdzie taniej i szybciej :)

Edytowane przez Riddick5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też denerwują hałasy podczas jazdy w mojej almerce, najbardziej szumy. Hałas dochodzi z okolic drzwi i podejrzewam, że to przez uszczelki, w moim 3d drzwi są duże i pewnie słabo przylegają. Z tyłu też słychać szumy, jak będzie trochę cieplej to założę nadkola, koszt niewielki(60zł komplet na tył)i roboty też nie dużo. Zobaczymy czy coś to pomoże. A jak nie, trzeba będzie kombinować z wygłuszaniem, także będę obserwował temat z uwagą.

Powodzenia w wyciszaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem nadkola z tyłu i średnio jestem zadowolony. Drugi raz chyba bym się nie zdecydował.

W sumie nic wielkiego się nie poprawiło a boję się, że wchodzi tam wilgoć i nie za bardzo ma jak ujść.

Co do wygłuszenia maski i grodzi to nawet ciekawy pomysł. Na masce miałem kiedyś matę, ale lata i wilgoć zrobiły swoje niestety i musiała pójść w odstawkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro mate bitumiczną ;)

 

http://www.allegro.pl/item948056168_apama_wygluszjaca_mata_bitumiczna_elasty_miekka.html

 

Albo jeszcze lepiej piankę poliuretanową :)

 

http://www.allegro.pl/item951643710_apama_polietylen_pianka_wyciszeniowa_nowosc.html

Edytowane przez Riddick5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jestem z Wrześni :D

 

Jeśli chodzi o "zgadanie" to na razie czeka mnie wymiana maski,błotnika,lampy i zderzaka bo miałem małe spotkanie z Iveko .... na szczęście nie moja wina więc będzie za co zrobić no i jeszcze na inne pierdoły kasy zostanie. Jak połatam moją bestie to można się spiknąć i omówić co nieco lub choć browarka zmęczyć :D

 

Natomiast jeśli chodzi o wszelakie pianki itp to podobno jak dostaną wilgoci (mimo że producent zapewnia że nie chłoną) to potrafią gnić i tym samym nieładnie pachnieć jak i też mogą doprowadzić do korozji w danym miejscu, są jeszcze maty z filcem lecz też nie bardzo się nadają do wnętrza, jak by nie patrzeć 1cm grubości pod pedałami to nie bardzo rozsądne wyjście jak już to może tył i drzwi. Maskę od spodu można też matą z warstwą aluminium obkleić a to raczej nie zmęczy się z czasem jak zwykła mata po dizelku.

 

 

ps...szukam zderzaka przedniego w kolorze zielony metalik.

Edytowane przez ATARI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość michalpony

witam mam taka sprawe posiadam takie autko jak Hyundai Pony i mam pytanko co sadzicie o wygłuszeniu auta ze wzgl na hałas jak i pod car audio bo chce załozyc hmm nikt nie moze mi pomóc mmm a sam nie umiem i nie mam czasu jestem z Poznania pomozecie panowie ??

 

Tutaj widziałem na allegro taki adres i co o tym sadzicie ?? Mojemu koledze robili i podobno fajnie zaraz inne efekty i nawet nie drogo dało sie z nimi dogadac hmmm sam juz nie wiem doradzcie cos

 

 

http://allegro.pl/wygluszanie-wyciszanie-aut-car-audio-24-h-wlkp-i1442365110.html

 

 

czekam na odp i pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...