Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Snorkel


Gość Talaga12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do ochrony przed kurzem to ja mam taki filtr co się go myje i psika olejkiem takim GREEN costam

 

Ale nakładasz go na faję a co zrobić jak snorkla brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy może ktoś pomoże mi znaleźć snorkel do terrano 1 3.0 v6 w miarę dobrej cenie. bo ja już nie mam pojęcia gdzie go mogę znaleźć. albo chociaż jakieś namiary :D

 

http://www.ebay.com/itm/Nissan-Navara-D21-Diesel-Snorkel-Kit-Off-Road-Look-Safari-Style-Air-Ram-System-/290761782391?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item43b2c0b477#shId

Ktoś z kolegów się orientuje czy ten snorlkel będzie pasował do T1 3.0 v6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wita..przed gałęziami dobrze chronią linki stalowe .rozpiete od maski do dachu dobrze chronia całą szybe,wycieraczki no i mysle ze troche zabezpiecza snorkel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny kolego Zbendul. chciałbym się dowiedzieć od czego jest twój snorkel?

mój? przecież ja nie mam. ale bede miał:) a jak bede miał to bedzie nie do wody a do doprawadzenia w sposób szczelny powietrza do układu dolotowego. z woda bedzie miał tyle wspólnego, ze czasem kiedy bede brodził głębiej niz jest to dopuszczalne - snorkel bedzie troche "nurkował" w wodzie:), ale bede bez przeszkód pokonywał bród :) ponieważ poprzez snorkel do silnika bedzie nadal dostarczana odpowiednia ilosc powietrza:):)

 

a tak na marginesie,to snorkel robie sam. rury pcv, maty szklane, żywica.jak juz bedzie na samochodzie wkleje zdjecia

 

post-61915-0-58579400-1357482411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

fajne są te zawinięte na dach tylko ktoś nie pomyślał o tym że w niektórych krajach na dachach samochodów leży taki biały sypki pył... śnieg...

 

na allegro była firma która spawała takie wywijańce... robili też paskudne zderzaki...

 

za to snorki były ładne... gięta rura zachodząca na dach, ładnie nawiercone otwory...

 

tylko to odśnieżanie dachu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

raczej będzie rzeźba, ale kilka osób montowało snorkel od forda rengera i podobno wygląda to fajnie poszukaj na forum bo było o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ford ranger / mazda BT50 pasują idealnie ale do Terrano R20... do dwójki w sensie...

 

do jedynki prosta rada... wsiąść w auto podjechać do wadowic czy gdzieś gdzie jakiś sprzedawca ma sporo tego na półce i mierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego do terrano 1 w Polsce niema nic, a do patrola masz czego tylko zapragniesz. można nawet cen konkurencyjnych szukać. i co to ma znaczyć ja się pytam :wtf2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elementarne :) Mały popyt jest na snorki do T1

 

odnośnie kwasiaka to jednak dobry snork safari jest lepszy niż kwas... po snorku safafi można przejechać autem, można rolkę zaliczyć... on nie powinien pęknąć... kwas się zgniecie i po kwasie...

 

T2 jest bardzo sczęśliwe pod względem snorka bo safari da się kupić za bezcen...

z T1 jest gorzej... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rolce to akurat snorkel bedzie najmniejszym problemem. Ja mam z kwsiaka, rura 3 cale gr2,5mm wytrzymuje cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 mm to w sumie okolice grubości blach z ramy :) ile to waży?

 

Snork safari w przypadku rolki to często jedyny element zewnętrzny któremu nic nie ma :) No czapka zawsze pęka bo jest z innego tworzywa, snork się zgniata i wraca do kształtu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 mm to w sumie okolice grubości blach z ramy :) ile to waży?

 

Snork safari w przypadku rolki to często jedyny element zewnętrzny któremu nic nie ma :) No czapka zawsze pęka bo jest z innego tworzywa, snork się zgniata i wraca do kształtu...

Do TI pasuje od forda rengera można kupić u Zibiego w Wadowicach, Mam nadzieje że kolega Miles125 nie będzie się gniewał że wrzuciłem jego zdjęcia.

img143m.th.jpg

img142uk.th.jpg

img140ed.th.jpg

 

i niech mi nikt nie mówi że nie można nic dopasować a tak poza tym jest oryginalny snorkel Safari dostępny na e-bay w UK za niecałe 800 z przesyłką i pasuje zarówna od TD27 jak i V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy oryginał safari kosztował 504zł a IC... ale chyba rozniosła się fama że to pasuje do tyraczek i rozeszły się momentalnie... ja pamiętam że wtedy go kupiłem i długo polemizowałem z zibim że pasuje... a zibi twierdził że nie bo jego kopia jest kopiowana z innego safari...

 

w tej chwili z tego co widzę w IC są za***iście tanie snorki do isuzu rodeo, ostatnia sztuka do 3 litrówki kosztuje 440zł... w sumie to ten opel się kątem szyby bardzo nie różni od TI/TII... na moje amatorskie oko podejdzie... do nissana pickupa / navary s22 kosztuje 750zł

 

słynny ss760 do rangera kosztuje 8 stówek, ja pamiętam że ten który ja kupiłem ss65 był zawsze sporo tańszy...

 

ss65 już w IC nie ma, jest jeszcze ss60 też do rangera za niespełna 8 stówek

 

jesli u Zibiego się nic nie zmieniło to w sumie warty uwagi jest tylko ten ss150 do isuzu rodeo... trzeba znaleźć takiego isuzu i porównać z terrano kształty, albo dowiedzieć się gdzie w IC ta 1 sztuka leży na półce i pojechać ją obejrzeć...snorki dość fajnie przymierza się "na sucho", przeszkadza jedynie wylot który wystaje z snorka na jakieś 5cm... ale przy odrobinie wyobraźni przestrzennej można sobie przyłożyć w tej odległości ok 5cm i zobaczyć jak to przylega... ważne żeby wlot w komorę mięć w okolicy puchy filtra... żeby nie robić za instalatora kanalizacyjnego przy podłączeniu tego...

 

Ja nie chcę nikogo zniechecać do produktów zibiego, ale widziałem je na żywo... widzę jak wygląda safari i jednak różnica jest... oczywiście zgadzam się że różnica jest też w cenie... znacząca nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TI pasuje od forda rengera można kupić u Zibiego w Wadowicach, Mam nadzieje że kolega Miles125 nie będzie się gniewał że wrzuciłem jego zdjęcia.

img143m.th.jpg

img142uk.th.jpg

img140ed.th.jpg

 

i niech mi nikt nie mówi że nie można nic dopasować a tak poza tym jest oryginalny snorkel Safari dostępny na e-bay w UK za niecałe 800 z przesyłką i pasuje zarówna od TD27 jak i V6

 

czy mowa o takim snorku ??

http://allegro.pl/sn...2925747005.html

na moje oko jest taki sam

Edytowane przez ceniakenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...