Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] żarówki


Gość mrgeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W mojej P11 wysiadła jedna z przednich żarówek H7 55W, pytanie brzmi czy mogę w to miejsce włożyć 100W bo poprzednie jakby słabo świeciły.

I czy mogę włożyć Również H1 100W zamiast 55?

 

I jeszcze pytanie prawne. Jak to jest z barwą świateł? Ostatnio sobie włożyłem postojówki led BIAŁE, nie niebieskie tylko śnieżnobiałe.

Pan od przeglądów kazał mi je wymienić na normalne bo "taka barwa świateł nie jest dopuszczalna".

Czy podobny problem jest z żarówkami głównymi?

Gdy szukałem na allegro znalazłem masę zamienników o różnej barwie świecenia i nie ukrywam że chciałbym włożyć coś co będzie świeciło jaśniej niż na żółto.

Jeżeli ktoś z Was wie gdzie jest to legislacyjnie rozwiązane to proszę o naprowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz tylko po co?? nie wiem czy uzyskasz zadawalający Ciebie efekt, a jak Pan na przeglądzie tak chce to wymień i po wyjeździe zamień ponownie miśki raczej się nie przyczepią

 

http://www.kodeksdro...spisTresci.html

 

 

Rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej P11 wysiadła jedna z przednich żarówek H7 55W, pytanie brzmi czy mogę w to miejsce włożyć 100W

 

Kategorycznie zabrania sie takich eksperymentow, tak ze wzgledu na przepisy, jak i na instalacje elektryczna w Twoim aucie.

Dbaj o czystosc lamp, ustaw je sobie poprawnie i nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

I jeszcze pytanie prawne. Jak to jest z barwą świateł? Ostatnio sobie włożyłem postojówki led BIAŁE, nie niebieskie tylko śnieżnobiałe.

Pan od przeglądów kazał mi je wymienić na normalne bo "taka barwa świateł nie jest dopuszczalna".

Czy podobny problem jest z żarówkami głównymi?

Gdy szukałem na allegro znalazłem masę zamienników o różnej barwie świecenia i nie ukrywam że chciałbym włożyć coś co będzie świeciło jaśniej niż na żółto.

Jeżeli ktoś z Was wie gdzie jest to legislacyjnie rozwiązane to proszę o naprowadzenie.

W sprawie H7 masz już odp, a co do postojówek LEDów, to trochę nie łapię uzasadnienia Pana od przeglądów, bo jak gdzieś ostatnio czytałem żółta barwa zastrzeżona jest tylko dla kierunkowskazów, pozostałe światła (oczywiście mówimy o przednim oświetleniu) powinny być białe. Jak to jest faktycznie z tymi kolorkami, to oczywiście kłaniają sie zapisy prawne(trzeba sprawdzić). Moim zdaniem, Pan od przeglądów zwracając Ci uwagę abyś wyjął LEDy z postojówek powinien raczej uzasadnić, że nie można zakładać "światełek", z którymi klosz nie był homologowany - coś takiego wyczytałem w prasie motoryzacyjnej - zatem zamiast pchać LEDy w gniazdka postojówek, lepiej chyba założyć homologowane LEDy dzienne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż LEDY białe CIEPŁE one świecą z poblaskiem zółtym a nie śnieżno niebieskim ja mam zalutowane 2 fluxy białe Ciepłe na klosz i za***iście to swieci i nikt sie nie przy ,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...