Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przy przekręcaniu kluczyka centralny się zamyka...


Gość zwei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam taki problem z N15...

Autko ma centralny otwierany na pilota. W tej kwestii wszystko działa poprawnie. Natomiast przy przekręcaniu kluczyka centralny się zamyka a przy wyłączeniu auta zamek się otwiera. Nigdy tak się nie działo. Czy czeka mnie wizyta u elektryka czy da się to jakoś naprawić domowym sposobem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej nigdy się tak nie działo, to albo ta "funkcjonalność" była wyłączona, albo było coś "nie tak", bo to co opisujesz jest normalnym zachowaniem się zamka centralnego - też tak mam, i zapewne większość nismo wyposażonych w centralne zamki też tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej nigdy się tak nie działo, to albo ta "funkcjonalność" była wyłączona, albo było coś "nie tak", bo to co opisujesz jest normalnym zachowaniem się zamka centralnego - też tak mam, i zapewne większość nismo wyposażonych w centralne zamki też tak ma.

 

Czyli to niby takie zabezpieczenie przed otwarciem drzwi w czasie jazdy. Ciekawostką jest, że to samo się tak włączyło. Może jakieś zwarcie poszło? Da się tą funkcją jakoś wyłączyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię powiedzieć, czy i jak da się to wyłączyć, bo niegdy mnie to "nie uwierało" to nie szukałem sposobu na dezaktywację. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że do niedawna u Ciebie "zapłonowe" zamykanie/otwieranie nie działało, to znaczy, że można to jakoś wyłączyć. Jest szansa, że jak przekopiesz forum to znajdziesz wskazówki "co i jak", bo kojarzę, że kiedyś trafiłem na wątek w którym poruszany był Twój problem - niestety nie potrafię określić gdzie, w jakim temacie siedział wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość moulinrougeN16

Czy orientuje się ktoś może gdzie jest (albo gdzie powinna być) umieszczona centralka od alarmu. Jest to orginał zakladany przez nissana. Dokupiłem pilota i nie moge go zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś musi być nie tak, jakaś zwara?! Dzisiaj jak wracałem samochodem do domu to na całkiem sporej nierówności na drodze centralny mi się zamknął. Parę dni wcześniej przy zatrzaskiwaniu, zamykaniu drzwi pasażera od zewnątrz, centralny zamknął mi samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość melthalion

Witam

 

Przepraszam za odkopanie, ale mam (prawdopodobnie) podobny problem.

 

Problem pojawił się dzisiaj rano. Otworzyłem samochód, odpaliłem żeby się nagrzał w środku, otworzyłem bagażnik, wyciągnałem sobie skrobaczkę, wyczyściłem szron z szyb, wrzuciłem skrobaczkę, zamknąłem bagażnik, chcę wsiadać do samochod a tu drzwi zamknięte. :mad: Tak więc zostałem z odpalonym samochodem z kluczykami i dokumentami wewnątrz - problem w tym, że ja byłem na zewnątrz. :D Próbowałem zdemontować od zewnątrz małą szybę w tylnych drzwiach, ale ostatecznie została poświęcona. Z czego mogło wynikać samoczynne zamknięcie się zamków? Mam N15 sedan '98, centralny, NATS i samodzielnie dodane sterowanie centralnego z pilota (aczkolwiek do tej pory nie miałem do tego dodatku najmniejszych zastrzeżeń). Jeszcze mogę dodać, że tydzień temu padł mi akumulator - żeby naładować musiałem go wymontować na noc, więc można założyć, że samochód był przez ~12 h całkowicie bez zasilania - czy to mogło wyzwolić jakieś przywrócenie ustawień fabrycznych wśród których mogło być zamykanie zamków po odpaleniu silnika?

 

Pozdrawiam

 

-------------------------------

 

edytowane 22.12:

Jednak to był jakiś pojedynczy przypadek - ani wczoraj ani dzisiaj drzwi nie zamykają się same po odpaleniu silnika. Na co powinienem zwrócić uwagę w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...