Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korozja tylnej klapy T31


Gość michalkaflowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie rdza jest z lewej strony :angry: ,Już kilka miesięcy po zakupie zgłaszałem w serwisie rdzawe wycieki spod tej felernej blendy, ale oczywiście zbyto mnie byle jaką odpowiedzią. :whistle:

W przyszły wtorek jestem umówiony na naprawę gwarancyjną tego elementu to poproszę o zrobienie fotek klapy i blendy po demontażu przed naprawą.

 

 

manix

 

Mnie się wydaje,że nie jest to kwestia reakcji (chemicznej?) a tylko niedbałego wykonania i montażu niklowanego elementu

 

Pozdrawiam

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego stare nissany sie nie sypia tak szybko jak nowe..jakosc materialow , ciagle obcinanie kosztow.

i kraj produkcji,kiedyś najczęściej japonia,teraz .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię zaskoczę :D

T31 jest robiony w Japonii!

No to Ci się udało :blink: znaczy że i im w końcu zaszkodziła sake :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do Szanownych Kolegów :)

W jaki sposób można zdemontować blendę, aby sprawdzić co się dzieje pod nią? :blink:

W instrukcji serwisowej nie natknąłem się na jakikolwiek opis.

Pozdrawiam X-maniaków!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do Szanownych Kolegów :)

W jaki sposób można zdemontować blendę, aby sprawdzić co się dzieje pod nią? :blink:

W instrukcji serwisowej nie natknąłem się na jakikolwiek opis.

Pozdrawiam X-maniaków!!!

 

Pewnie trzeba rozebrać klapę od wewnętrznej strony :rolleyes: dopiero tam będą śruby od blendy.Jutro jadę na naprawę tego elementu więc się dopytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Pewnie trzeba rozebrać klapę od wewnętrznej strony :rolleyes: dopiero tam będą śruby od blendy.Jutro jadę na naprawę tego elementu więc się dopytam

 

Witam

 

Napisz czy naprawa Twojego iXa będzie polegała na czyszczeniu skorodowanej powierzchni i ponownym malowaniu?

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Napisz czy naprawa Twojego iXa będzie polegała na czyszczeniu skorodowanej powierzchni i ponownym malowaniu?

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

Niestety nie wiem,ale sądzę,że tak, jutro napiszę coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem,ale sądzę,że tak, jutro napiszę coś więcej :)

malują całą klapę od zewnętrznej strony.u mnie zrobili to naprawdę profesjonalnie,najmniejszych różnic w odcieniu i.t.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mój drugi Nissan co ma problem z tylną kalpą :angry:

Wcześniej miałem Almerę N16 i też była malowana.

Taraz X-trail, (a przed zakupem pytałem czy nie ma problemów z tylną klapą jak w Almerze i oczywiście usłyszałem że w X-trail nie ma tego problemu)ale gdy dwa miesiące temu pojechałem z reklamacją to się dowiedziałem że jednak jest to częsty przypadek.

Niestet po naprawie wczoraj zauważyłem ponowne ogniska rdzy :angry:

Edytowane przez artly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dostałem zdjęcia z naprawy,jak się dowiedziałem blenda jest plastykowa i to ona obcierając blachę powoduje korozję klapy.

Serwis podkleja pod blendę taśmę dystansową i po tym zabiegu ma być ok,czy będzie? zobaczymy

post-16207-1270115810,2518_thumb.jpgpost-16207-1270115799,8728_thumb.jpg

 

Element po naprawie

post-16207-1270131376,1496_thumb.jpg

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!

Kolego Waleszczak, Twoje informacje i zdjęcia są jak zwykle bezcenne :rolleyes:

Kilka pytań:

Na czym dokładnie polegała naprawa? Czy było coś malowane?

Czy te dystanse z tworzywa to podkładki na śruby widoczne na zdjęciu nr 2 czy wyklejenie przetłoczenia na blendę?

W jakim serwisie robiłeś naprawę?

Zastanawiam się, czy nie wykonać pokazanych przez Ciebie czynności w moim X-ie, na zasadzie profilaktyki :blink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RysiekD

 

Oczywiście, klapa była malowana po oczyszczeniu z rdzy,a blenda została podklejona czarną taśmą piankową na całym obwodzie i stąd ten dystans między nią a klapą,może na zdjęciu nie widać tego dokładnie ale blenda odstaje ok 2mm od blachy.

Naprawa wykonana w ASO Nissan "Jaworski - Gajewski" Sp. z o.o.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czy teraz na górnej krawędzi bledy nie będzie się zbierał brud i wilgoć zarazem

i powodować wzmożona korozje tego miejsca??

 

Woda musi spłynąć?

A po tej naprawie jak jest u Ciebie??

 

Pozdrawiam

 

WESOŁYCH ŚWIĄT :)

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w ASO i poleciłem zdjęcie blendy w celu sprawdzenia, czy nie ma pod nią śladów korozji. Rdzy i uszkodzeń lakieru nie było, co osobiście sprawdziłem, po poprosiłem by mnie zawołano, gdy blenda zostanie zdemontowana. Profilaktycznie poprosiłem o wyklejenie wgłebienia (przetłoczenia)klapy pod blendą przezroczystą taśmą samoprzylepną. Ufff! Mam nadzieję, że zdążyłem i ruda się nie pojawi. Koszt operacji 200 PLN, czas ok 1 h.

Pozdrawiam!

Edytowane przez RysiekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w ASO i poleciłem zdjęcie blendy w celu sprawdzenia, czy nie ma pod nią śladów korozji. Rdzy i uszkodzeń lakieru nie było, co osobiście sprawdziłem, po poprosiłem by mnie zawołano, gdy blenda zostanie zdemontowana. Profilaktycznie poprosiłem o wyklejenie wgłebienia (przetłoczenia)klapy pod blendą przezroczystą taśmą samoprzylepną. Ufff! Mam nadzieję, że zdążyłem i ruda się nie pojawi. Koszt operacji 200 PLN, czas ok 1 h.

Pozdrawiam!

 

 

Szczęściarz :-) a ja mam rude na styku tablica rejestracyjna i klapa dodatkowo znaczek nissana i pozostałe części chromowo - plastikowe pokryły się po zimie kropkami na tylnej klapie tak jakby dostała się pod srebrny lakier woda

Edytowane przez szumacherek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, dołączam się z moim rocznym X-trailem do klubu zawiedzionych swoim samochodem, rdza w moim przypadku pokazała się na tylnej klapie i tylnym pasie na spawach. Oczywiście serwisy oszukują nas nie wykrywając tego problemu na przeglądach, dopiero gdy ruda pokaże się w pełnej krasie, zaczynamy się wkurzać. To co wyczytałem tutaj nie nastraja zbyt optymistycznie, jestem dopiero po "naprawie klapy" i widzę że to nie koniec przygód z tym elementem, mimo iż panowie z serwisu "W-wa Zborowski" zapewniali że po ich naprawach problem nie powraca. Dodatkowo na dolnej plastikowej listwie tylnej klapy zbiera się woda, pomimo że samochód jest już suchy przy otwieraniu klapy po każdym deszczu wita mnie kurtyna wody. Czy Wy również macie ten problem ? Może ktoś z Was wie jak się tego pozbyć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, dołączam się z moim rocznym X-trailem do klubu zawiedzionych swoim samochodem, rdza w moim przypadku pokazała się na tylnej klapie i tylnym pasie na spawach. Oczywiście serwisy oszukują nas nie wykrywając tego problemu na przeglądach, dopiero gdy ruda pokaże się w pełnej krasie, zaczynamy się wkurzać. To co wyczytałem tutaj nie nastraja zbyt optymistycznie, jestem dopiero po "naprawie klapy" i widzę że to nie koniec przygód z tym elementem, mimo iż panowie z serwisu "W-wa Zborowski" zapewniali że po ich naprawach problem nie powraca. Dodatkowo na dolnej plastikowej listwie tylnej klapy zbiera się woda, pomimo że samochód jest już suchy przy otwieraniu klapy po każdym deszczu wita mnie kurtyna wody. Czy Wy również macie ten problem ? Może ktoś z Was wie jak się tego pozbyć. Pozdrawiam.

No może nie kurtyna wody, ale rzeczywiście zbiera się tam woda i nawet jak już zapomniałeś że padał deszcz to sobie o tym szybko przypominasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czy teraz na górnej krawędzi bledy nie będzie się zbierał brud i wilgoć zarazem

i powodować wzmożona korozje tego miejsca??

 

Woda musi spłynąć?

A po tej naprawie jak jest u Ciebie??

 

Pozdrawiam

 

WESOŁYCH ŚWIĄT :)

 

Piotr

 

 

 

Na razie za mało czasu na jakieś wnioski,na razie obserwuję to miejsce,ale fakt, kurzu trochę jest :warning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo iż panowie z serwisu "W-wa Zborowski" zapewniali że po ich naprawach problem nie powraca

 

Powraca powraca, blendę miałem już 2 razy malowaną, pas tylny jeden raz i rdza pojawiła się ponownie, będzie znowu malowany. Po za tym Wymieniałem u nich przednią szybę i przy wymianie pocięli lakier który teraz rdzewieje przy uszczelce nad szybą przednią :( !!!

Byłem z reklamacją i będą ponownie zdejmować szybę i lakierować punktowo miejsca skorodowane, nie wiem czy moja podsufitka która ucierpiała już przy pierwszej wymianie szyby wytrzyma bo jest jak by to powiedzieć lekko sfatygowana po tej operacji :(

 

Reasumując coraz bardziej nabieram przekonania że po każdej wizycie w serwisie moje auto ma się coraz gorzej, najgorsze jest to że niema alternatywy. Mam dobrego lakiernika który wie jak to sie robi by nie poprawiać, ale auto jest na gwarancji wiec jestem skazany na niekompetencję pracowników nissana.

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie kurtyna wody, ale rzeczywiście zbiera się tam woda i nawet jak już zapomniałeś że padał deszcz to sobie o tym szybko przypominasz ;)

Woda zbiera się nawet po obfitej rosie i stoi tam zamiast spłynąć. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

 

Ja odebrałem X'a z serwisu Odyssey na Jagiellońskiej gdzie miałem lakierowaną tylną klapę.

 

Jadąc do serwisu zgłosiłem reklamacyjnie:

 

1. uszkodzenie przedniego znaczka Nissan

2. tylni znaczek pokryty kropkami

3. blenda pokryta brązowym nalotem

4. partactwo założenia tablicy rejestracyjnej przez dealera Budmat Płock - tablica rysowała lakier.

 

 

Pierwsze trzy punkty serwis przyjął bez problemu natomiast o 4 punkt musiałem trochę powalczyć, gdyż serwis powtarzał, że powinienem to zgłosić do dealera gdzie kupiłem samochód. Po krótkiej wymianie zdań w końcu to przyjęli i wymienili tablicę oraz polakierowali klapę.

 

Wniosek z mojej wizyty: zwróćcie uwagę czy macie dobrze przymocowaną tablicę rejestracyjną.

 

Co do blendy wymienili na nową dając podkładkę oraz taką folię, która trochę wystaje za blendę (trochę niewyraźne zdjęcie), ale podobno Nissan takie przysyła dealerom, aby je montowali :-)

 

Ogólnie Odyssey zaskoczył mnie pozytywnie, zobaczymy jak będzie dalej z klapą.

 

Pozdrawiam

post-29391-1272493275,8996_thumb.jpg

post-29391-1272493297,1817_thumb.jpg

post-29391-1272493317,016_thumb.jpg

post-29391-1272493341,942_thumb.jpg

post-29391-1272493368,3608_thumb.jpg

post-29391-1272493667,9412_thumb.jpg

Edytowane przez szumacherek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość LaikManiek

Koledzy a czy ktoś wie ile kosztuje malowanie blendy nad tablicą. Ja w swojej okolicy chciałem ją poddać galwanizacji czy chromowaniu ale nikt nie chce się tego podjąć, podobno za dużo zachodu. Gdzie należy pytać, bo moja wygląda jak wielki purchel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...