Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] czasem nie pali!?


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, że jak nie mam cabrio to o dachu pamiętać nie muszę ;)?. Właśnie czy są jakieś problemy ze zmianą aku? Kodowanie radia? Jakieś zmiany w kompie?

Komp się najprawdopodobniej zresetuje, ale to nie stanowiproblemu, gorzej z radiem jezeli potrzebny jest kod.No i z tymi drzwiami tez trzeba uwazac bo mozna zrobic kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp się najprawdopodobniej zresetuje, ale to nie stanowiproblemu, gorzej z radiem jezeli potrzebny jest kod.No i z tymi drzwiami tez trzeba uwazac bo mozna zrobic kuku.

okej, dzięki śliczne. Pokatuje aku jeszcze prostownikiem. Jak nic nie da, to kupie nowy aku. Dam znać co i jak ale całkiem możliwe, że dopiero na wiosnę ;)

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również obstawiam Aku.

Wg mnie to juz totalna padlina jak po 15 minutowej przejażdżce nie chce zakręcić.

Jak obsługowy to może elektrolit wyparował/wygotował się wiec możesz spróbować dolać i go podładować.

Jak bezobsługowy to już śmieć.

 

btw. jakie macie aku w 350z?

Edytowane przez sirtrojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kufelman

Odświeżam temat - podobne objawy można mieć przy brudnej przepustnicy.

Profilaktycznie swoją wyczyściłem jak zakładałem uszczelkę pod kolektor dolotowy ( Plenum Spacer) - użyłem sprayu do czyszczenia gaźników - dobrze czyści i szybko paruje.

Powstał jednak problem - wolne obroty skoczyły mi z 680 na 900 RPM :/

W Nissanie mi zresetowali problem i nauczyli kompa jakie ma mieć obroty.

 

CO do czyszczenia to sa filmiki na YT - tu akurat w g35 ale żadna różnica ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=KwdYzWzc170

Dzięki wielkie jak ręką odjął;) z tymi obrotami właśnie się popieprzyło teraz;/ też jest 900, powiedz mi czy wystarczy do jakiegoś mózga z komputerem pojechać i ustawi czy trzeba do serwisu jechać? i ile to kosztowało w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem dolewać wody ale się zagotowało szajstwo. Jakie macie aku w swoich 350z? ten aku tu od nowości jeździł więc już będzie ten 7dmy rok.

 

Siemanko! O ile dobrze pamiętam to aku ma 60ah. Po siedmiu latach to radzę go wymienić, może jakaś cela w aku jest popsuta i dlatego się zagotowało. Z doświadczenia z aku, lepiej kupić nowy i nie tracić czasu na kombinacje.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat - podobne objawy można mieć przy brudnej przepustnicy.

Profilaktycznie swoją wyczyściłem jak zakładałem uszczelkę pod kolektor dolotowy ( Plenum Spacer) - użyłem sprayu do czyszczenia gaźników - dobrze czyści i szybko paruje.

Powstał jednak problem - wolne obroty skoczyły mi z 680 na 900 RPM :/

W Nissanie mi zresetowali problem i nauczyli kompa jakie ma mieć obroty.

 

CO do czyszczenia to sa filmiki na YT - tu akurat w g35 ale żadna różnica ;)

 

 

Zdemontowalem dolot zeby zerknac czy czysta przepustnica. okazalo sie ze od strony filta powietrza zero nawet najmniejszego syfu (filtr gabkowy nasaczony olejem jak w motocyklach crossowych spisal sie na medal). Jednak po drugiej stronie klapki (od kolektora) zobaczylem ze na szmatce jest troche czarnego oleistego osadu. Bez zdejmowania przepustnicy wyczyscilem ten osad z pomoca rozpuszczalnika. Duzo tej mazi nie bylo, wiec nie liczylem na jakas poprawe. Zabieg zajal mi moze gora 10 minut. Okazalo sie ze pomoglo. problem z odpalaniem na cieplym silniku kompletnie zniknal. Obroty wolne w normie. na wszelki wypadek zrobilem reset kopa i przepustnicy zeby byla wtrybie uczenia. wielkie dzieki za pomoc. teraz nie mam sie do czego przyczepic w mojej zetce :D myslalem nad montazem plenum spacera. poczules jakas roznice, warto w to zainwestowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...