Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] -- Komunikat na pulpicie


Gość leszek68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszek68

Witam !!!! Panowie mam problem na wyswietlaczu po uruchomieniu silnika pojawia sie kluczyk i komunikat :: You have reached the preset mileage. Moje pytanie brzmi ;; co to oznacza? jak sobie moznaz tym poradzic. Czy mozna samemu zlikwidowac ten komunikat !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!! Panowie mam problem na wyswietlaczu po uruchomieniu silnika pojawia sie kluczyk i komunikat :: You have reached the preset mileage. Moje pytanie brzmi ;; co to oznacza? jak sobie moznaz tym poradzic. Czy mozna samemu zlikwidowac ten komunikat !!!!

 

zmień sobie ustawienia o informacji o wymianie oleju - przekroczyłeś ilość km do wymiany oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a mi ten przypominacz wogole nie dziala tj paski nie rosną?? jak to włączyć?

Tak w ogóle to nie wiem, czy nie mylisz "pasków", bo jest ten "serwisowy" (schowany w menu serwisowym) i o nim idzie temat, a masz też bodajże 3 paski, które są widoczne i dostepne w standardowym menu. No to skoro piszesz, że paski (one, liczba mnoga) Ci nie rosna to rozumiem, ze chodzi własnie o te widoczne/dostępne standardowo.

Co, tak w szczegółach (bo w nich diabeł siedzi), rozumiesz, że "paski nie rosną"? Ustawiłeś sobie dystanse? Bo jeśli nie ustawiłeś, to paski nie mają "do czego" rosnąć, no i nie pomnę już (trzeba zajrzeć w aucie w monitorek, lub w domciu instrukcję), czy czasem przy paskach nie ma kwadracików do zaznaczenia/odznaczenia ON/OFF.

No i to na tyle z "burzy w szarej komórce" ;):D

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie chodzi mi o te 3 paski w standardowym menu ,mam powlaczane na on i ustawilem sobie dystanse niestety nie widze by lecialy do przodu :/ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ wartości na podziałce tzn start od 500km, następna wartość na podziałce to 17000km - a odległość między tymi punktami jest dosyć mała. Nie wiem ile przejechałeś od akceptu swych ustawień, nie mniej, po przejechaniu 500km nadal nic się nie powinno zmienić (bo przecież to "punkt zero"), pozostaje pytanie o "skok" czyli dystans po którym pasek(-i) ruszy(-ą), tego nie znam, i nie mam pojęcia, ale myślę, że jak przejedziesz jakieś 5000km a pasek nadal się nie ruszty, to będziesz mógł zacząć się, zastanawiać "co się dzieje?".

A na razie, luzik, "radość w sercu i usmiech na twarzy" ;):D

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja na serwisowym pasku wcisnolem reset i dystans znikł. A teraz nie wiem jak istawic na 15000 km.i żeby komunikat przy starcie z miejsva, postoju się nie pokazywał. O i?

Sorry za zawracanie gitary. Ogarnąłem. Chodziło o to by przy zmianie ustawień za ile kilometrów ma być wyświetlany komunikat, przytrzymać przycisk setings. Ot i cala zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, dziś na ekranie wyskoczył mi taki komunikat:

 

WARNING ENGINE A malfunction may have occurred in the engine control system. Although there is a remote chance of immediate breakdown, avoid driving at high speed and go to a Nissan dealer for the system to be checked as soon as possible. 1 of 1.

 

Wczoraj auto było myte w minusowej temperaturze.

Co oznacza owy komunikat???

Czy ktoś z was miał taką sytuację i jakoś rozwiązał ten problem??

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, dziś na ekranie wyskoczył mi taki komunikat:
 
WARNING ENGINE A malfunction may have occurred in the engine control system. Although there is a remote chance of immediate breakdown, avoid driving at high speed and go to a Nissan dealer for the system to be checked as soon as possible. 1 of 1.
 
.......
Co oznacza owy komunikat???
.............

 

wg tłumacza google:

"Ostrzegawcze silnika Awaria może mieć miejsce w układzie sterowania silnika. Chociaż nie jest odległa szansa natychmiastowej awarii, należy unikać jazdy z dużą prędkością i iść do dealera Nissana system mógł być sprawdzany, tak szybko jak to możliwe. 1 z 1."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer wykazal cos z spalinami,a tylko ten jest komunikat nic wiecej nie pokazuje


a nie świeci się dodatkowo jakaś kontrolka np. check engine

własnie ze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że ten komunikat jest wynikiem tego "czegoś ze spalinami", jak podasz konkretny komunikat i nr błędu to coś dalej będzie można pogdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Witam, dziś na ekranie wyskoczył mi taki komunikat:
 
WARNING ENGINE A malfunction may have occurred in the engine control system. Although there is a remote chance of immediate breakdown, avoid driving at high speed and go to a Nissan dealer for the system to be checked as soon as possible. 1 of 1.
 
Wczoraj auto było myte w minusowej temperaturze.
Co oznacza owy komunikat???
Czy ktoś z was miał taką sytuację i jakoś rozwiązał ten problem??
Bardzo proszę o pomoc.

 

Też to miałem. W serwisie podłączyli do kompa i powiedzieli, że fiksuje drugi czujnik katalizatora. koszt z robotą ok. 400-500 zł, ale powiedzieli, że nie ma wpływu na pracę auta. Okresowo komunikat zanika i co jakiś czas się pojawia. Jak komuś nie przeszkadza świecąca kontrolka to można jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...