Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] woda pod autem

Guest mar108
 Share

Recommended Posts

Guest mar108

MAM p11 i co sie zatrzymam to mam wode pod autem, wycieka z takiego otworu w karoserii w przedniej sciance, pod filtrem paliwa. Co to za otwor i z kad ta woda (deszczowka z przedniej szyby?) ?. Sprawdzilem wszytkie plyny i sa ok?

Pozdrawiam

MAM p11 i co sie zatrzymam to mam wode pod autem, wycieka z takiego otworu w karoserii w przedniej sciance, pod filtrem paliwa. Co to za otwor i z kad ta woda (deszczowka z przedniej szyby?) ?. Sprawdzilem wszytkie plyny i sa ok?

Pozdrawiam

Tak mi się wydaje , że z podszybia deszczówka się dostaje "piętro niżej" tak przynajmniej jest w N15 (tam jest taka rynna, pod podszybiem, ale woda normalnie nie powinna się tam dostawac),

także rozbierz podszybie i polewaj szybe wodą i będziesz widział ktorędy sie przedostaje i będziesz mógł uszczelnić

witam :) . jak nie masz deszczów :) a jeździsz na klimie to napewno to. ja też tak mam... pozdr

Guest makaron11

ja mam P-12 i jak mam wlanczana klime tez kapie woda to jest we wszyzdkich autach wiec nie am sie czego przejmowac

• 5 years later...

to co?? odkopujemy :P wszystkim wam w p11 woda kapie z tej rureczki? ja cos nie moge zauwazyc zeby bylo chociaz lekko wilgotno w jej okolicach... klima chodzi dobrze, dywaniki suche a woda nie kapie?

to co?? odkopujemy :P wszystkim wam w p11 woda kapie z tej rureczki? ja cos nie moge zauwazyc zeby bylo chociaz lekko wilgotno w jej okolicach... klima chodzi dobrze, dywaniki suche a woda nie kapie?

To możesz delikatnie czymś (drut)sprawdzić czy otwór jest drożny .

dojscie tam jest zwyczajowo cudowne ;D faktycznie musze druta jakiegos tam wepchac.. dostane sie tam od strony filtra kabinowego?

dojscie tam jest zwyczajowo cudowne ;D faktycznie musze druta jakiegos tam wepchac.. dostane sie tam od strony filtra kabinowego?

A po co od filtra kabinowego...?

Jak otworzysz "maskę" to dostęp jest z komory silnika - ze ściany grodziowej wystaje kawałek rurki (mniej więcej na wysokości stóp pasażera).

"Przykleję się..."

Z mojej nyski jeszcze jakiś czas temu też kapało, ale ostatnio chyba coś jest nie halo, bo nie skrapla się, a i w kabinie zajeżdża lekko wilgocią.

No i teraz rodzą się pytania?

1. Jak głęboko prowadzi w/w rurka?

2. Czy podczas próby udrożnienia tegoż otworu można coś uszkodzić?

A tak naprawdę niech wypowie się fachowiec w tej dziedzinie - co jest powodem braku "mokrej plamy" (zaznaczam, że wcześniej bywały wręcz kałuże wody)??

ja jakos widze tam slabe dojscie.. ale bede probowac popchac tam cos.. nie zaobserwowalem nigdy u mnie ani kropli z tej dziurki :/ a ty piszesz o kaluzach :D

nic nie zrobilem i sie leje ciurem ;) wystarczyla lepsza pogoda :) ale teraz jak jest 28 stopni na termometrze to czuje braki w czynniku klimy.. slabiutko jej idzie chlodzenie kombika