Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] 1996 r 2.0 16v


Gość KINKEY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstepie pragne sie przywitac ze wszystkimi uzytkownikami Nissana poniewaz sam stalem sie posiadaczem tej marki.

 

Jako poczatkujacy mam do was kilka pytan.

 

Kupilem niedawno Nissanka Primere P10 z 1996 r. ma silnik 2 litry 16v. I tutaj moje pytanie.

 

Czy w tym silniku wystepuje pasek czy lancuszek na rozrzadzie??? Niedawno gop kupilem wiec wypadaloby wymnienic roki i paski.

Gdzie znajduja sie dokladnie numery i rodzaj silnika zeby ewentualnie zlokalizowac dokladnie z jakim silnikiem mam do czynienia, co ulatwi mi w pozniejszym uzytkowaniu dokupywanie czesci wedlug oznaczenia silnika.

 

 

Pytanie z innej beczki. Samochod wczesniej byl lekko uderzony w przod (delikatnie bardzo) i wyskoczyly poduszki pasazera i kierowcy. Czy jak kupie poduszki bedzie szlo zalaczyc je zeby w wrazie w dzialaly tak jak przedtem? Co ewentualnie trzeba dokupic zeby postawic system Air Bag na nogi w tym nissanie????

 

Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Z niecierpliwoscia czekam na sugestie czytelnikow.

Pozdrawiam

KINKEY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 używaj szukajki po 2 jest łańcuch i olej go jak nie brzeczy,po 3 nr vin jest na scianie grodziowej pod maska a po 4 sam nie reperuj poduch tylko zlec to fachowcom bo mozesz krzywde zrobic sobie i innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 sam nie reperuj poduch tylko zlec to fachowcom bo mozesz krzywde zrobic sobie i innym

Kolego oczywiscie ze nie bede tego robil bo sie nie znam ale chcialbym wiedziec co sie wymienia i jakie czesci kupic i zorintowac sie jakie koszty sa tego. Szkoda zeby nie mial poduch zreszta sam wolalbym miec je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba kupić 2 poduchy i zamontować na kompa i zdjąć crash, może być jeszcze potrzeba zakupienia sensora do poduszek ale nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Ok. wiec poduchy wiadomo trza kupic, czujnik poduszek pewnie tez, a powiedzcie mi jest cos takiego jak tasma poduszek na kierownicy ja tez musze kuopic i wymienic?

 

Acha koledzy mowiac o Crash-u maja na mysli bledy komputera tak>?

 

Co do rodzaju silnika to musze sprawdzic bo ten co kolega podal ma 150 kM a mi sie nie wydaje zeby to mialo takiego kopa. Nie mam samochodu teraz do wgladu ale dzis albo jutro sprawdze jakie jest dokladnie to oznaczenie. Moze sie myle a ma tyle mocy. Na co dzien jezdze Dislem VW z 130 Km i wydaje mi sie ze brakuje mu troche mocy do 130 Km a 150 ???

No nic ale to moga byc tylko moje odczucia a rzeczywistosc bedzie inna. Mysze sprawdzic na silniku co i jak. Dam znac co odkrylem.

 

Dziekuje za Info kolegom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...