Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Żarówki


Gość T_Student
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość T_Student

W dniu wczorajszym stałem się szczęśliwym posiadaczem Primery P11 z 1997. Mam jednak problem, bo po poprzednim właścicielu nie odziedziczyłem żarówek na wymianę, a taki zestaw na wszelki wypadek wolałbym ze sobą wozić. Przejrzałem forum, instrukcję, ale nigdzie nie znalazłem informacji o tym, jakie typy żarówek są w tym aucie używane. Gdyby ktoś raczył napisać, co ze sobą wozi, to byłbym wdzięczny, bo szczerze powiedziawszy nie chce mi się wyciągać wszystkich żarówek po kolei z auta i biegać z nimi do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym stałem się szczęśliwym posiadaczem Primery P11 z 1997. Mam jednak problem, bo po poprzednim właścicielu nie odziedziczyłem żarówek na wymianę, a taki zestaw na wszelki wypadek wolałbym ze sobą wozić. Przejrzałem forum, instrukcję, ale nigdzie nie znalazłem informacji o tym, jakie typy żarówek są w tym aucie używane. Gdyby ktoś raczył napisać, co ze sobą wozi, to byłbym wdzięczny, bo szczerze powiedziawszy nie chce mi się wyciągać wszystkich żarówek po kolei z auta i biegać z nimi do sklepu.

witaj h1 mijania, drogowe i w halogenach postojówka to w5w pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam:) odkopię troszkę starego kotlecika:) Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się jak z resztą żarówek?? to znaczy stop, cofanie, migacze itd.. również kompletuje zapasowy zestaw żarówek i nie chce popełnić błędu:) dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód

H1 na wszystkie reflektory

Kierunek Typowa jednowłóknowa 12V/21W typ BA

pozycyjne całoszklane W5W

 

TYŁ

Pozycja+stop typowe BA 12V/5W/21W

cofania BA 12V/21W

Przeciwmgielne BA 12V/21W

 

Kontrolki i podświetlenie zegarów

W5W i W3W

 

Temat o żarówkach jest Sam wielokrotnie je podawałem Tylko nie umiecie albo najprędzej nie chce wam się szukać smile.gif

 

Po co kompletować na każdym CPNie dostaniesz taką żarówkę i w razie bidy zawsze kupisz. Jedynie jak jedziesz na Słowację i Czechy to musisz mieć po jednej z każdej od oświetlenia zewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kontrolki i podświetlenie zegarów

W5W i W3W

 

 

 

Kontrolki to małe żarówki 1,2W a podświetlanie zegarów trzy W3W i cztery 1,2W, tak samo dwie żarówki 1,2W do podświetlania nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się składa ze wyjeżdżam na dniach primerką do Bułgarii i właśnie przez Słowację stąd chęć skompletowania pełni żarówek dla świętego spokoju. Mam jeszcze pytanko odnośnie tankowania gazu na Rumunii... Czy orientuje się ktoś z forumowiczów czy trzeba tam mieć jakaś przejściówkę do tankowania jak w Niemczech czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie odgrzewam bo mam kłopot. Padła żarówka od podświetlenia licznika kilometrów. Nie wiem jaka tam jest moc w5w czy w3w? Czy można wymienić taką żarówkę samemu i czy jest dużo dłubania przy tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam bo mam kłopot. Padła żarówka od podświetlenia licznika kilometrów. Nie wiem jaka tam jest moc w5w czy w3w? Czy można wymienić taką żarówkę samemu i czy jest dużo dłubania przy tym?

 

 

W podświetleniu licznika kilometrów i podświetleniu zegarka są takie malutkie zarówki W1,2W.

Dłubania przy tym jest niewiele, ale na pierwszy raz trzeba poświęcić kilkanaście minut żeby dostać się do zegarów. Poszukaj na forum, było już o tym wielokrotnie pisane.

Edytowane przez Texx_3kV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w p11 w światłach drogowych (długich) i w światłach mijania (krótkich) H1.

Edytowane przez nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość wserwis

To ja uzupełnienie temat bo padły mi żarówki w radiu oryginalnym fabrycznym blaupunkt. Rozebrałem radio i nie wiem jakie żarówki tam wlutować stare są z takimi wąsami + niebieskie kapturki ale nic na nich nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja uzupełnienie temat bo padły mi żarówki w radiu oryginalnym fabrycznym blaupunkt. Rozebrałem radio i nie wiem jakie żarówki tam wlutować stare są z takimi wąsami + niebieskie kapturki ale nic na nich nie pisze.

 

W sklepie elektronicznym znajdziesz po 50gr za sztukę. Kapturki po wymoczeniu w bardzo ciepłej wodzie można przełożyć. Standardowo żarówki są białe. No i lepiej wybrać żarówki 14V niż 12V bo z alternatora idzie zwykle ok 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wserwis

Radio Blaupunkt BP9345 żarówki

Myślę, ze można je wymienić zdejmuje się z plastiku.

Na zdjęciu jak to wygląda.

Żarówka miniaturowa 3x5mm 12V 80mA

72312.jpg

 

a u mnie w Panelu

1571486.jpg

 

Na plastiku pisze F9 41

 

A takie kolorowe niebieskie z wąsami przylutowane zdają egzamin ?

 

Wczoraj przylutowałem trzy 14 V i pozostałe żarówki przygasły te oryginalne więc trochę lipa (efekt gorszy).

Może oryginalne żarówki to 6V (czyli w parach po 2 szt)

Czy ktoś wymieniał podświetlenie radia ?

Edytowane przez wserwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Jakie oznaczenie ma żarówka podświetlenia kabiny. Chodzi o "podsufitkę" z przodu kabiny z osobnym włącznikiem kierowcy i pasażera. Primera P11E (przed FL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C10W, ale to niech ktoś jeszcze potwierdzi albo mnie poprawi w razie co.

 

To raczej nie jest C10W - być może ta żarówka jest w "podsufitce" na środku kabiny (reagującej min. na otwarcie drzwi).

 

Żarówka o którą pytam jest zbliżona kształtem do zwykłej P21W, ale jest dużo mniejsza (10W) i kształt bańki jest bardziej kulisty niż "balonowaty". Pokazywałem żaróweczkę w paru sklepach, ale albo nie było, albo miały moc 4W. Poszukałbym na necie no ale bez symbolu ciężko ją namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki to małe żarówki 1,2W a podświetlanie zegarów trzy W3W i cztery 1,2W, tak samo dwie żarówki 1,2W do podświetlania nawiewu

 

Witam, jakis czas temu odpowiadales komus na forum jakie sa zarowki w podswietleniu zegarow w P11, chodzi mi o zaroweczke od podswietlenia pola komputera pokladowego( w tarczy obrotomierza na dole). Przepalila mi sie.

napisales ze 1.2W. mam pytanko. jaki kolor jest taki zeby byl orginalny? mam p11 gt. taki niebiesko bialy ale jakiego szukac zeby byl orginal?

 

W podświetleniu licznika kilometrów i podświetleniu zegarka są takie malutkie zarówki W1,2W.

Dłubania przy tym jest niewiele, ale na pierwszy raz trzeba poświęcić kilkanaście minut żeby dostać się do zegarów. Poszukaj na forum, było już o tym wielokrotnie pisane.

 

 

oki ale jakie kolory so orginalnie w p11? w p11 gt?

kupujac zarowke mam kupic jaka? przezroczysta? niebieską? jest jakis standard na to? czy jest tam w liczniku jakas soczewka ktora "robi" kolor na np przezroczystej zarowce?

 

potrzebuje zarowke do podswietlenia licznika komputerka pokladowego ze wskazaniem temperatury, godziny itp na tarczy obrotomierza na dole. mam p11gt

Edytowane przez Lobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest C10W - być może ta żarówka jest w "podsufitce" na środku kabiny (reagującej min. na otwarcie drzwi).

 

Żarówka o którą pytam jest zbliżona kształtem do zwykłej P21W, ale jest dużo mniejsza (10W) i kształt bańki jest bardziej kulisty niż "balonowaty". Pokazywałem żaróweczkę w paru sklepach, ale albo nie było, albo miały moc 4W. Poszukałbym na necie no ale bez symbolu ciężko ją namierzyć.

 

Przyłączam się do pytania o żarówki z przedniej lampki odsufitki do Primery P11 przed liftem... Ludzie w sklepach robią wielkie oczy na ich widok i pytają skąd mam ten ruski wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...