Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] nowy soft komputera


Gość mular83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Primerę z 2002 2.2 Di. Jak się nie mylę po 2004 był lifting tego modelu. Zmieniono zegary i wgrano nowe oprogramowanie, które podniosło moc auta z 126KM na 139KM. Ma ktoś na ten temat jakieś informację, czy można dograć nowszy soft do komputera??? Robią coś takiego w Nissanie albo innym warsztacie??? Czy do uzyskania większej mocy pozostaje tylko chipowanie. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Primerę z 2002 2.2 Di. Jak się nie mylę po 2004 był lifting tego modelu. Zmieniono zegary i wgrano nowe oprogramowanie, które podniosło moc auta z 126KM na 139KM. Ma ktoś na ten temat jakieś informację, czy można dograć nowszy soft do komputera??? Robią coś takiego w Nissanie albo innym warsztacie??? Czy do uzyskania większej mocy pozostaje tylko chipowanie. Dzięki za odp.

 

Silnik 2,2 Di ma 126KM, a silnik 2,2 dci ma 139KM niezależnie czy przed czy po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,2 Di ma 126KM, a silnik 2,2 dci ma 139KM niezależnie czy przed czy po lifcie.

Ok. Jakiś czas temu czytałem gdzieś artykuł w którym było napisane że to ten sam silnik, różni się jedynie mocą. Japoński 126KM a francuski 139KM. Francuzi wgrali nowe oprogramowanie do komputera. Jak znajdę ten artykuł to podam link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na rzeczy być może, bo gdzies mi sie o oczy obiło, że 2.2DCi to Di po malutkim lifcie. Jak trafię na te zapiski co mi się "obiły były", to dam znać, ew wrzucę link(i).

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na rzeczy być może, bo gdzies mi sie o oczy obiło, że 2.2DCi to Di po malutkim lifcie. Jak trafię na te zapiski co mi się "obiły były", to dam znać, ew wrzucę link(i).

 

Z tego co wiem, oba silniki 2,2 są produkcji japońskiej (i na łańcuchu rozrządu) natomiast różnica wynika z zastosowanych wtrysków (wersja 126KM ma bodajże wtryski DENSO, w mocniejszej nie pamiętam). Francuski diesel w P12 to tylko 1,9 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nizinsky

Z tego co wiem, oba silniki 2,2 są produkcji japońskiej (i na łańcuchu rozrządu) natomiast różnica wynika z zastosowanych wtrysków (wersja 126KM ma bodajże wtryski DENSO, w mocniejszej nie pamiętam). Francuski diesel w P12 to tylko 1,9 dci

 

 

Ale ludzie przestancie opowiadac banaly. Poczytajcie troche to sie dowiecie który model jest francuski a który japonski. Francuz to to 1.9 diesel zywcem wyciagniety od Laguny na pasku rorzadu i kolem dwumasowym. A oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie przestancie opowiadac banaly. Poczytajcie troche to sie dowiecie który model jest francuski a który japonski. Francuz to to 1.9 diesel zywcem wyciagniety od Laguny na pasku rorzadu i kolem dwumasowym. A oprogramowanie nie ma tu nic do rzeczy.

 

Czyli tak jak napisałem. Natomiast dyskusja się tyczy silnika 2,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie a jak odróżnić wizualnie bez rozbierania silnika jeden 2.2 od drugiego 2.2 tj DTI od DCI ??? i jeszcze jedno, czy wtryski od jednego będą pasować do drugiego ??? - one są obydwa w technologii comoon raill???

Edytowane przez SEND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,mój stan wiedzy na temat różnic 126 a 139 to taki,że jest inny intercoller i wieksza turbina co za tym idzie jest inne oprogramowanie.

A co dotyczy zmiany oprogramowanie to w Starogardzie Gdańskim jest warsztat ,który to już zrobił na moim aucie---polecam znaczna róznica i wielka satysfokcja jak przez CB pytają co mam pod maską bo się fajnie zbiera :devil: i już nie jedem miał wielkie oczy ze zdziwienia jak go rodzinne kombi przerobiło :whistle:

obie jednostki (2,2 di/dci 126 i 138)są japońskie tylko ta słabsza (1,9) to francuz

Edytowane przez psujaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"obie jednostki są japońskie tylko ta słabsza to francuz" :D :D :D

 

No brechtam poprostu.

 

Obie jednostki są japońskie. Koniec, kropka :) Francuz to 1,9.

sprostuję, bo kolega nie czyta w moich myślach a ja wielkim skrótem napisałem----obie japońskie ,bo mowa o 126 i 138 a slabsza to francuz 1.9 ---niestety nie wyraziłem tego dostatecznie przejrzyście i kolega brechta :rolleyes2: ok dzięki za wytknięcie mi moich skrótów myślowych--ale pisząc to myślałem, że to oczywiste ;)--poprawiłem :D

Edytowane przez psujaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...