Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka paliwa rezerwa zwana bidą


erp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio napotkałem problem w swoim tyranku jest to model r20 z 98r silnik 2.7tdi podczas jazdy zabrakło paliwa ( kontrolka tzw. bida sie nie zapaliła). W celu sprawdzenia przyczyny rozebrałem deske i sprawdziłem czy żaróweczka sie nie przepaliła ( była dobra ) co jeszcze może powodować że przy niskim stanie paliwa kontrolka nie działa? Dzięki za podpowiedzi pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dostań się do czujnika w zbiorniku paliwa. Przed jego wykręceniem ściągnij z niego kostkę z przewodami elektrycznymi i sprawdź czy styki nie są zaśniedziałe, ewentualnie je oczyść i sprawdź czy kontrolka działa oczywiście jeśli jest rezerwa paliwa w zbiorniku, te styki mogą nie kontaktować więc poruszaj też kostką. Jeśli to nie pomoże to przy odpalonym silniku zmostkuj masowy przewód z pozostałymi dwoma, raz masa i jeden przewód, a następnie masa i drugi przewód. Jeden jest od kontrolki więc powinna się zaświecić (jeśli jest rezerwa paliwa w zbiorniku), a drugi jest od ilości paliwa więc strzałka na wskaźniku powinna podnosić się i wskazać pełny zbiornik.

Jeśli kontrolka od rezerwy po zmostkowaniu przewodów zapali się (przypominam rezerwa paliwa w zbiorniku) to szukaj przyczyny w samym czujniku paliwa więc w tym celu będziesz go musiał wymontować ze zbiornika i sprawdzić miernikiem (omomierzem) przejście poruszając pływakiem góra-dół. Jeden przewód do zacisku masowego w kostce lub do korpusu czujnika, a drugi do poszczególnych zacisków elektrycznych w kostce elektrycznej na czujniku. Ten od kontrolki wskaże w pewnym położeniu od razu brak oporu na mierniku, a ten od ilości paliwa będzie powoli zmniejszał swoją wartość przy podnoszeniu pływaka aż dojdzie teoretycznie do zera. Jeśli czujnik będzie dobry to przyczyna tkwi na drodze przewodu elektrycznego ze zbiornika do zegara więc może jakiś przekaźnik.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...