Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blokada radia secure


Gość kliford
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów, niedawno zostałem właścicielem Almery Tino 2,2 Di 2004r.

Niestety mam zablokowane radio a bez radia to samochód niesprawny :(

po uruchomieniu silnika na wyświetlaczu jest napis SECURE.

Jak to odblokować radio jest oryginalne Clarion CY460.

W książce ani w instrukcji nie ma kodu :(

Proszę o pomoc jak zdobyć kod i rozkodować radio.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymontujesz radio i zawieziesz do speców od naprawy to ci podadzą kod i może usuną immo z radia.Natomiast żeby usunąć napis SECURE to trzeba kodować immobilajzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że rzadko kto wpisuje kod do instrukcji - choć jest na to strona z rubrykami - i tu smuteczek. A wspominając o kasiążce, to jaką masz na myśli(?), bo jeśli gwarancyjną, gdzie rejestrowane są przeglądy, to powinieneś mieć w niej wlepkę wielkości całej strony, a na wlepce dane auta: VIN, nr silnika, kolor karoserji, no i jest tam też czterocyfrowy kod, dodatkowo możesz go mieć wlepionego na przedostatniej/ostatniej stronie, ma postać małej kwadratowej, jakby nic nie znaczącej wlepki na której jest tylko nadruk No.NNNN gdzie NNNN to kod.

Swoją drogą zastanawia mnie "oryginalność" tego radia, bo jak gdzieś kiedyś wyczytałem, to jeśli radio jest faktycznie oryginalne, to komunikat "SECURE" nie powinien Ci się pojawić. Skoro komunikat Ci się pojawił to radio choć oryginalne, może pochodzić z innego auta.

Jeżeli chcesz dostać kod, to o ile ktos inny Ci tu nie pomoże, to uderz do R35, on jest z Nissana, jest szansa że dostaniesz kod (jeśli mu się uwiarygodnisz co do legalnego posiadania - tak ostatnio pisał).

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie moge udzielic pomocy w tej kwestii. Prosze o kontakt na prv to powiem co jest mi potrzebne aby podac ten kod jesli radio jest faktycznie orginalne. Na poczatek przeslij mi VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie moge udzielic pomocy w tej kwestii. Prosze o kontakt na prv to powiem co jest mi potrzebne aby podac ten kod jesli radio jest faktycznie orginalne. Na poczatek przeslij mi VIN.

 

Zgadza sie moge udzielic pomocy w tej kwestii. Prosze o kontakt na prv to powiem co jest mi potrzebne aby podac ten kod jesli radio jest faktycznie orginalne. Na poczatek przeslij mi VIN.

 

 

Sluchaj R35 jezeli masz takie mozliwosci to moze pomóglbys mi ustalic pin do kluczyka jest z imobilajzerem i otwieraniem centralnego zamka podobno po vin mozna dojsc i wtedy mam goscia który dorobi bezproblemu daj znac jezeli cos mozesz na ten temat zaradzic pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie moge udzielic pomocy w tej kwestii. Prosze o kontakt na prv to powiem co jest mi potrzebne aby podac ten kod jesli radio jest faktycznie orginalne. Na poczatek przeslij mi VIN.

Witam wysłałem tobie wczoraj wiadomość nie wiem czy doszła daj znać na mój e-mail, kliford1@onet.eu

dzięki i pozdro!

 

Zgadza sie moge udzielic pomocy w tej kwestii. Prosze o kontakt na prv to powiem co jest mi potrzebne aby podac ten kod jesli radio jest faktycznie orginalne. Na poczatek przeslij mi VIN.

Witaj R35 czy masz jakieś informacje na temat kodu radia? daj znać Pozdro!

 

POMOCY!!!! POMOCY!!!! Dziś byłem w ASO rozwiązać mój problem z radiem NIESTETY :(

Za opłatą otrzymałem kod do radia które i tak nie działa!!! w serwisie nie mają pojęcia co jest grane :angry:

Rozebrali konsole zdemontowali radio ustalili kod i nic!!! kodowali immo... dalej nic!!!

Diagnoza uszkodzone! albo radio, albo panel sterowania, lub wyświetlacz, skasowali kasę za nieudaną próbę naprawy i do widzenia.Problem polega na tym że 3min. po uruchomieniu auta pojawia się napis SECURE,Radio po włożeniu kluczyka i włączenia przycisku ON nie reaguje NIC!Panel sterowania niby działa można sterować nadmuchem i klimą,wyświetlacz też działa wszystko świeci oprócz RADIA :(

Proszę o pomoc może ktoś kiedyś z tym się spotkał,Pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że "czas to pieniądz", to za ich (ASO) czas musiałeś uiścić stosowną zapłatę - to tak w kwestii "nic nie naprawili a kieszeń złupili". Co zaś się tyczy diagnozy, to faktycznie ciekawy masz przypadek, skoro "chopaki" z ASO odczytali kod radio, i nie dali rady go zaadoptować. Nie wiem, czmu wskazują na panel sterowania, czy wyświetlacz - domyślam się tylko, że nie wiedzą gdzie znajduje się moduł odpowiedzialny za adaptację radia. Na moją prostą makówkę rzecz rozbija się o kable/złacze, radio, moduł adaptacji. Aby wstępnie w prosty sposób wykluczyć/potwierdzić niesprawność kabli/złacza i radia, potrzebne by Ci było drugie auto i 100%-owo sprawne radio i kod do niego(może wystarczyłoby tylko sprawne radio z kodem), wtedy bawiąc się w "krzyżowe" podpięcia mógłbyś uzyskać wykluczenie/potwierdzenie. Jeśli miałbym "wróżyć z fusów", to obstawiałbym radio i w pierwszej kolejności starałbym się sprawdzić jego stan - tu zastanawia mnie, jak w ASO uzyskali kod do tego radia -, przyjrzałbym sie też uważnie złączu i kablom, bo wystarczy że jeden istotny sygnałowy kabelek nie będzie łączył, i "le'pupaaa zbitaa". Moduł adaptacji na razie zostawiłbym w spokoju (choć nie wykluczone, że on tu kłopoty sprawia), gdyby to w nim był problem, to spodziewałbym się i innych problemów (z immo). I to by było na tyle, co chyba samemu można zdziałać, coś więcej to już raczej tylko z pomocą elektronika (o ile elektronik będzie w stanie coś zdziałać).

Koniec "wróżenia z fusów". ;) Nie wiem, czy na coś zdadzą Ci się te wypocinki, no ale tak mi się widzą Twoje kłopoty z radiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem,w ASO twierdzili że kody uzyskują z centrali z Warszawy,

Ja osobiście myślę że to radio umarło albo jest tak zakodowane poprzez wpisywanie nieprawidłowych kodów przez poprzedniego właściciela.Teraz muszę je wyciągnąć i zanieś do sprawdzenia do serwisu rtv,może to coś wyjaśni.Pozdrawiam!!!

 

Witam wszystkich nadal męczę temat z Radiem,I tu pytanko co jest radiem?

w Almerze tino z 2004 roku tej z wyświetlaczem LCD,pytam dlatego bo dziś przeglądałem aukcję allegro radio nissan primera n12

na zdjęciu panel sterowania a gość piszę że to radio i teraz nie wiem co jest czym???co trzeba rozkodować??

czy radiem jest ta czarna skrzynka z wejściem na CD?

czy radio jest w panelu sterowania?

czy radio to takie czarne pudełko do którego idzie kilka kostek nad cd,po ściągnięciu panela sterowania?

czy radio jest gdzieś przy wyświetlaczu?

Byłem dziś w serwisie RTV zapytać o sprawdzenie radia czy działa?

Gość twierdzi że jeżeli był wpisywany niewłaściwy kod kilka razy to radio jest całkowicie zakodowane,

i sprawdzenie jest niemożliwe przed rozkodowaniem i wykasowaniem błędów koszt około 60-80zł.

I tu pytanko co mam mu zanieść? jeżeli zaniosę to czarne pudełko z wejściem na cd on to niby rozkoduje

a dalej nie będzie grało bo w panelu sterowania lub gdzieś? coś będzie dalej zakodowane.Pomocy!!!

Dzięki i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomnę już dokładnie schematu AUDIO, ale jest kilka modułów, i z nich, jako zawierający radio obstawiałbym (jesli dobrze pomnę nazwę) "CONTROL AUDIO UNIT" (pewnie któraś z czarnych skrzynek, ale która, to już trzeba wesprzeć się schematem).

To tylko przypuszczenie, które można wesprzeć pewną wskazówką, którą powinna być antena, czyli, trzeba namierzyć (bądź z serwisówką i schematem w ręku, bądź bez) gdzie, w którą puszkę włazi kabel od anteny - na logikę antena winna być wpieta wprost w radio.

I to by było na razie na tyle z mojego kombinowania.

Pozdrawiam.

 

Dopisek 01/04/2010

Mała poprawka, moduł zwie się "AUDIO UNIT"

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów,dziś kolejny dzień walki z radiem :(

Rozmawiałem dziś z gościem,powiedział żeby włożyć kluczyk do stacyjki pozycja ON

i zostawić na kilka godzin radio powinno się zresetować i poprosić o kod,

I teraz jak go wpisać niby jest to na forum ale jak wpisać gdy druga cyfra to 0

dajmy że to 7045 jedynkę siedem razy,a dwa?? i czy przed wpisaniem kodu trzeba coś wcisnąć przycisk fm czy coś innego?

I jeszcze jedno czy ktoś wie jak się koduje immo?? trzeba mieć sprzęt do tego?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "kilka godzin" przypomina mi nieco kasowanie błędów "check" z tym, że to odbywa się poprzez odpięcie akumulatora na 12h(lub 24) aby komputerek mógł się zresetować. No ale, że "tu" układ audio, a "tam" silnik, to mogą się rządzić innymi prawami. Nie mniej ciekawy to sposób by zostawiać samochód na kilka godzin w załączeniu na "ON", ciekawe czy akumulator wytrzyma do zresetowania się radia?!?

Co zaś się tyczy wklepywania kodu to pomocnym może być zapożyczenie sposóbu z odczytu błedów "check" w metodzie błyskowej. jezeli dobrze pamietam, to w tej metodzie 0 = 1 błysk x 10.

A kodowanie immo? to już chyba tylko ASO, albo jakiś warsztat wyposażony w "Conzult-II".

Tak wogóle to bardzo dziwna sprawa z tym, że ASO nie poradziło sobie z problemem, bo jeżeli radio się blokuje/resetuje, oni powinni o tym wiedzieć i mieć możliwość sprawdzić, i dopiero po czymś takim możnaby domniemywać "zepsuło sie". Co najważniejsze w ASO powinni mieć wspomnianego "Conzult'a-II", a on chyba "potrafi wszystko", i jak dobrze pomnę, zamiast bawić się w "amatorskie" wklepywanie kodu, to za pomocą "Conzult'a-II" dokonuje się adaptacji radio i "po bólu".

A tak swoją drogą, to nie pokusiłeś się o odszukanie i zassanie z sieci (można też, jeśliby mieli kupić w ASO, lub na aukcjach) "serwisówki" (serwis-manuala) do Tino? Bez niego to raczej "dlaeko nie zajedziesz" w samodzielnym grzebaniu w aucie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To "kilka godzin" przypomina mi nieco kasowanie błędów "check" z tym, że to odbywa się poprzez odpięcie akumulatora na 12h(lub 24) aby komputerek mógł się zresetować. No ale, że "tu" układ audio, a "tam" silnik, to mogą się rządzić innymi prawami. Nie mniej ciekawy to sposób by zostawiać samochód na kilka godzin w załączeniu na "ON", ciekawe czy akumulator wytrzyma do zresetowania się radia?!?

Co zaś się tyczy wklepywania kodu to pomocnym może być zapożyczenie sposóbu z odczytu błedów "check" w metodzie błyskowej. jezeli dobrze pamietam, to w tej metodzie 0 = 1 błysk x 10.

A kodowanie immo? to już chyba tylko ASO, albo jakiś warsztat wyposażony w "Conzult-II".

Tak wogóle to bardzo dziwna sprawa z tym, że ASO nie poradziło sobie z problemem, bo jeżeli radio się blokuje/resetuje, oni powinni o tym wiedzieć i mieć możliwość sprawdzić, i dopiero po czymś takim możnaby domniemywać "zepsuło sie". Co najważniejsze w ASO powinni mieć wspomnianego "Conzult'a-II", a on chyba "potrafi wszystko", i jak dobrze pomnę, zamiast bawić się w "amatorskie" wklepywanie kodu, to za pomocą "Conzult'a-II" dokonuje się adaptacji radio i "po bólu".

A tak swoją drogą, to nie pokusiłeś się o odszukanie i zassanie z sieci (można też, jeśliby mieli kupić w ASO, lub na aukcjach) "serwisówki" (serwis-manuala) do Tino? Bez niego to raczej "dlaeko nie zajedziesz" w samodzielnym grzebaniu w aucie.

Pozdrawiam.

 

Witam ponownie metoda przy włączonym kluczyku w pozycji( ON)nie działa, zostawiłem na 14h bateria wytrzymała :)

efekt nic dalej SECURE,już mam dość! :(

Pisałem do ASO we Wrocławiu oto co odpisali:Radio które Pan posiada nie wymaga kodowania kodem jest zintegrowane z systemem NATS w samochodzie.

 

Jeżeli wyświetla się napis SECURE najprawdopodobniej jest zablokowane i jedyna forma naprawy to wysyłka do specjalistycznego serwisu CALRION, np. Warszawa.

 

Koszt takiej usługi jest znany dokładnie po weryfikacji przez serwis Calrion i zwykle jest miedzy 200-600 zł.

 

Czas trwania do 7 dni.Dzwoniłem też do ASO Legnica Pan zaproponował diagnostykę elektryki koszt od 300zł

W końcu szukałem serwisu RTV, który nie poradził sobie z uruchomieniem,kilka serwisów nie podjęło się uruchomienia

twierdząc że to zbyt skomplikowane(pewnie potrafią tylko uruchomić radio od vw itp.)

Nie wiem gdzie mają ten super"Conzult'a-II" co wszystko potrafi może ktoś mi poda namiar,okolice Wrocławia,Jeleniej góry,Legnicy,lub Wałbrzycha.Pozdrawiam.

 

Witam wszystkich klubowiczów,w końcu dowiedziałem się wszystkiego na temat Radia w Nissan Almera tino 2004r.wersja z dużym LCD na desce.Radio w tym aucie nie jest kodowane!jest połączone z immo system NATS antykradzieżowy.Radio nie będzie grało w żadnym innym aucie!takie radia sprzedają na allegro od 300zł do 600zł które i tak nie będzie grało!chyba że wyślecie je do serwisu Clarion w Warszawie 120zł za wgranie nowego softa o ile radio nie było kradzione!

Teraz te nieszczęsne SECURE jeżeli pojawi się taki napis na wyświetlaczu na tle żółtym to radio nie jest z tego auta.

Jeżeli napis Secure pojawi się na tle zielonym i tak było w moim przypadku radio jest uszkodzone,spaliła się jakaś płytka i mechanizm płyty CD ale moje już gra :whistle: naprawili je właśnie w Warszawie serwis Clarion koszt 200zł i po bólu.

Szkoda że wcześniej nie zadzwoniłem do Serwisu Clarion oszczędził bym kase za aso która poszła w błoto jeszcze mnie oszukali dali kod do radia napisany na kolanie a okazało się że radio nie jest kodowane! ale za niewiedze się płaci.ZAMYKAM TEMAT!!!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W tym temacie mowa jest o napędzie CD, czy o radiu? W sense, czy jak od innego auta podepnę sam napęd CD, a radio będzie moje, to będzie zablokowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2N-Everpol

ul.Puławska 403A

02-801 Warszawa

tel.022 331 99 59.

Pozdro!!!

 

W tym temacie mowa jest o napędzie CD, czy o radiu? W sense, czy jak od innego auta podepnę sam napęd CD, a radio będzie moje, to będzie zablokowane?

Mowa jest o radiu CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2N-Everpol

ul.Puławska 403A

02-801 Warszawa

tel.022 331 99 59.

Pozdro!!!

 

 

Mowa jest o radiu CD.

Zrobię taniej i bez przykrych niespodzianek jak to w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość almeragold

Witam drodzy klubowicze i bardzo prosze o pomoc. Mianowicie potrzebuje kod do mojego radia jak jest ktos w stanie mi go zalatwic bede bardzo wdzieczny. To jest serial no. CL052930110869 oraz VIN SJNFAAN16U0453410Dodaje zdj moze sie przyda.Z gory dziekuje i pozdrawiam

post-63239-0-10694200-1360356946_thumb.jpg

post-63239-0-11607400-1360356976_thumb.jpg

Edytowane przez almeragold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez niemoge rozkodowac radia o to moj numer vin:sjnedan16u0077141 moj adres meilowy:kudys20@wp.pl prosze o pomoc bo juz niewiem co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Dżozef69

Co do tego serwisu w Warszawie to radzę się powstrzymać i poszukać dobrego elektronika co w tym siedzi. Ja zmieniałem radio z CD (kupiłem na allegro bo w starym padło CD ) i znalazłem gościa co skasował mi blokadę z radia czy jak to się nazywa na poczekaniu za 70 zł bez żadnej ingerencji w komputer auta. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Posiadam radio z 2004 N16 model PN-2419M + wyświetlacz+panel pytanie brzmi czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy radio ruszy bez immo i komputera  , poszukuje wsadu pamięci odtwarzacza CD pamięć 93C46 może ktoś już z tym walczył , mój programatora Combo 3  nie wykrywa danej pamięci .Posiadam wiązke kabli z kabiny podłączyłem już radio w domu z zasilacza ale wyskoczył napis SECURE .

Edytowane przez msztula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam!

U mnie (Nissan Primera p12 z 2004 r., benzyna 1,8ccm.)  była zablokowana płyta CD w odtwarzaczu i świeciło się "secure" na zielonym tle.. Wyciągnąłem radio. Rozebrałem i na siłę, ręcznie wydarłem płytę. Po zmontowaniu radio działa i nie ma napisu "Secure". Boję się jednak wkładać płytę CD, aby się znów nie zablokowała i słucham tylko radia.

Pozdrawiam serdecznie właścicieli Nissanów.

Edytowane przez ststach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.03.2010 o 20:06, żuczek napisał:

Zdaje się, że rzadko kto wpisuje kod do instrukcji - choć jest na to strona z rubrykami - i tu smuteczek. A wspominając o kasiążce, to jaką masz na myśli(?), bo jeśli gwarancyjną, gdzie rejestrowane są przeglądy, to powinieneś mieć w niej wlepkę wielkości całej strony, a na wlepce dane auta: VIN, nr silnika, kolor karoserji, no i jest tam też czterocyfrowy kod, dodatkowo możesz go mieć wlepionego na przedostatniej/ostatniej stronie, ma postać małej kwadratowej, jakby nic nie znaczącej wlepki na której jest tylko nadruk No.NNNN gdzie NNNN to kod.

Swoją drogą zastanawia mnie "oryginalność" tego radia, bo jak gdzieś kiedyś wyczytałem, to jeśli radio jest faktycznie oryginalne, to komunikat "SECURE" nie powinien Ci się pojawić. Skoro komunikat Ci się pojawił to radio choć oryginalne, może pochodzić z innego auta.

Jeżeli chcesz dostać kod, to o ile ktos inny Ci tu nie pomoże, to uderz do R35, on jest z Nissana, jest szansa że dostaniesz kod (jeśli mu się uwiarygodnisz co do legalnego posiadania - tak ostatnio pisał).

Pozdrawiam

ja do R35 i wogóle nie ogarniam tematu ale mam nissana almera n16 lift klimatronik i nie działa radio jak wymieniłem na inne  oryginalne ale z innego auta to na wyświetlaczu piszę jakiś błąd pomocy co zrobi ? lub kto by mi to zrobił?

W dniu 24.07.2010 o 17:31, jano055 napisał:

Zrobię taniej i bez przykrych niespodzianek jak to w serwisie.

A CZY U MNIE DA RADE ZROBIĆ MAM NISSANA ALMERA n16 lift radio mam cd i jest popsute ,wymieniłem na inne orygnalne ale z innego auta i pisze mi jakiś błąnd już nie pamięntam prosze o odpowiedz na maila pajoj@onet.com.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

Poradziłem sobie z pojawiającym się napasam Secure na zielonym tle w oryginalnym radiu (poradnik dla osób u których pojawia się napis co jakiś czas i nie zmieniali radia).

Znalazłem gdzieś na internecie filmik gdzie kolega z Rosji grzebiąc śrubokrętem pod napędem CD uruchamiał radio i napis znikał. Sprawdziłem u siebie i sposób jak najbardziej działał. Dziś rozebrałem kokpit i znalazłem usterkę. Tutaj nikogo nie zaskoczę - usterką był brak masy/styku :)

Pokolei:

1. Rozbieramy plastiki i wyciągamy napęd CD na stół - opisy i filmy można znaleźć w internecie. 

2. Następnie rozbieramy napęd tak aby wyciągnąć płytę drukowaną - polecam zmienić pastę termoprzewdzącą przy okazji rozbiórki.  Foto 1

IMG_20211111_101811.thumb.jpg.e7f3167922a325d3ce590fc4b4f1c861.jpg

3. Szukamy na spodzie płytki takiej małej blaszki - odginamy ją i lekko czyścimy- foto 2

IMG_20211111_101817.thumb.jpg.328e5441adafd48df6f388f4e57e204c.jpg

4. Na obudowie napędu CD poprawiamy styk - ja poprostu zeskrobałem warster tlenków zwykłym srubokrętem.

IMG_20211111_101825.thumb.jpg.b3d4f89f08b8a30ca60af4dc49a81eea.jpg

5. Skręcamy wszystko - nie zapominając podłączyć anteny i wszystkich wtyczek.

6. Cieszymy się radiem- możliwością zmiany głośności itp itd.

 

Pozdrawiam wszystkich

Grzegorz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Zakupiłem Nissan Pickup D22 i mam problem z radiem ;) 

Po pierwszych uwagach ze mam uszkodzone radio zakupiłem drugie. Teraz mam dwa radia, jedno oryginalne, a drugie zakupione. Obydwa z kodami i działające, włączają sie i nawet wyświetlają stacje radiowe ;) 

Jest też świeży bezpiecznik w odpowiednim gnieździe. 

Problem w tym że nie ma głosu. głośniki milczą . tak sprawdziłem są na swoim miejscu w drzwiach :)  Za pomocą kolegi sprawdziliśmy impedancje na kostce w kierunku głośniki i okazało sie że przejścia nie ma czyli sygnał nie dochodzi do głośników.

Czy prawdą jest że te radia nie mają wzmacniacza i wzmacniacz ten jest gdzieś po drodze między radiem i głośnikami? Jeśli tak gdzie go szukać?

Bardzo proszę, poradzcie coś, bo już nie wiem co robić.

Może ktoś ma jakiś schemat instalacji radio-głośniki

Swięta idą bądźcie łaskawi! Pozdro

 

SP. Problem nieaktualny. Popalone głosniki. 

 

 

1638895109294.jpg

1638895109312.jpg

1638895109324.jpg

Edytowane przez Lemska
problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...