Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zaślepianie EGR


Gość art2850
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witajcie to mój 1szy wpis na tym forum. Zastanawiam się nad zaślepieniem EGRu ale mechanik powiedział mi że w tym modelu auta T30 2.2 Di 114 KM nie można tego zrobić bo EGR jest jakoś zintegrowany ze sterowaniem turbiny i po zaślepieniu będzie turbina wariować. Proszę o wypowiedź kogoś kto to zrobił bo z tego co czytam kilka osób ma to za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 21.07.2014 o 09:38, zeshky napisał:

Nie można całkowicie zaślepić EGR w T30 - będzie błąd kompa. Jak komuś to nie przeszkadza to wystarczy wypiąć wtyczkę z EGR i zostaje 27PLN w kieszeni - efekt ten sam.

 

Ale można w takiej zaślepce wywiercić otwór 5mm i błędu kompa już nie będzie :dj:

witam wypiąłem u siebie czy efekt faktycznie jest taki sam jak po zaślepieniu i nie ma to większego wpływu na silnik tz. nic się nie stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja zaślepiłem, tylko wywierciłem otwór ok. 5 mm w zaślepce, bo jak było zupełnie zaślepione to komputer wywalał błąd (przy EGRrze jest termistor, jak się nie nagrzeje to wywala błąd 0404)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.03.2020 o 18:47, TURBO napisał:

Witajcie to mój 1szy wpis na tym forum. Zastanawiam się nad zaślepieniem EGRu ale mechanik powiedział mi że w tym modelu auta T30 2.2 Di 114 KM nie można tego zrobić bo EGR jest jakoś zintegrowany ze sterowaniem turbiny i po zaślepieniu będzie turbina wariować. Proszę o wypowiedź kogoś kto to zrobił bo z tego co czytam kilka osób ma to za sobą.

Zmień mechanika.

 

Ja zaślepialem sam i auto przyspiesza jak powinno i już dwa lata tak jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepic egr mozna w każdym aucie-co tylko dobro czyni dla silnika i jego uzytkownika.

Nie wiem jak to dokladnie wyglada w T30 ale w wiekszości aut poza samym fizycznym zaslepieniem zaworu egr,odpieciem wtyczki do niego potrzeba jeszcze ingerencji w sterownik silnika -podobnie jak przy usuniecie dpf-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 2.01.2022 o 17:51, piotrek3 napisał:

Zaślepic egr mozna w każdym aucie-co tylko dobro czyni dla silnika i jego uzytkownika.

Nie wiem jak to dokladnie wyglada w T30 ale w wiekszości aut poza samym fizycznym zaslepieniem zaworu egr,odpieciem wtyczki do niego potrzeba jeszcze ingerencji w sterownik silnika -podobnie jak przy usuniecie dpf-u.

Tutaj nie ma takich problemów ;) samo zaślepienie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krokodyl napisał:

Po odłączeniu wtyczki pali się CHECK ENGINE

Normalka,same odłączenie wtyczki będzie tak się objawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.03.2022 o 21:45, krokodyl napisał:

Czy jest na to patent ??

Wylosować egr z komputera silnika (ecu) kazda firma tunerska Ci to zrobi od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć w nowym roku. Przymierzam się do wywalenia EGR bo przez niego u mnie obroty falują-jak się nagrzeje to zaczynają się cyrki dziać, chodzi jakby nie palił na jeden gar itp. Odpinam kostkę i jak ręką odjął. Da się EGR w 136 konnym 2.2dci wyczyścić z pozytywnym skutkiem? Nowy zawór to 2 klocki a już tyle kasy wpakowałem w ten chrupek że głowa mała. Po odpięciu kostki zauważyłem że czasem turbo myśli przez chwilę zanim się włączy. Póki co check się nie pali ale jak kiedyś zaślepiłem całkiem egr to się palił. Jak to z głową zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...