Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

intercooler z klimatyzacji?


Gość AdaSch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wpadł mi taki pomysł do głowy, że skoro mam klimę to może dało by się też oziębiać powietrze dolatujące do silnika. Są tam przecież bardzo zimne węże i gdyby tak się pod nie podpiąć z jakąś mini systemem (coś ala mini chłodnica) chłdzącym to alma może by troszkę lepiej jeździła na włączonej klimie? co sądzicie o pomyśle? nie wiem jak to jest rozwiązane w autkach z intercoolerem seryjnym. A może jakaś adaptacja gotowego systemu?

zbieram opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy i obiecujący, z tymże według mnie należy się liczyć z podwyższonym zużyciem paliwa, (Będziesz podgrzewać klimę, czyli zmusisz ją do większego wysiłku na ustudzenie kabiny) no i chciałbym Cię widzieć zimą w aucie :-D

Seryjne intercoolery to chyba studzą powietrze przez wymianę ciepła z otoczeniem (chłodnice), i raczej nie działają na zasadzie klimatyzacji... (sprężanie i rozprężanie gazów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne intercoolery to chyba studzą powietrze przez wymianę ciepła z otoczeniem (chłodnice), i raczej nie działają na zasadzie klimatyzacji... (sprężanie i rozprężanie gazów).

 

temat już zaczynam rozpoznawać i szukać rozwiązań seryjnych od innych autek. Ciekawe czy da się uzyskać z tym rozwiązaniem jakąś dodatkową moc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie bardzo wydajnego wiatraka-wentylatora przed Intercoolerem doprowadzającym powietrze do silnika. Albo pracowałby non-stop albo sam zamontowałbyś sobie jakieś sterowanie tym wiatrakiem.

 

Na inne sposoby chłodzenia powietrza doładowanego chyba szkoda czasi i pieniędzy. Nie będzie miało to sensu.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary pomysł super takie "almarowskie perpertum mobile"

troszkę wbrew prawom fizyki

to tak jablyś chciał produkować prąd przy użyciu prądnicy napędzanej silnikiem który zasila prąd z tejże prądnicy

 

Sorki za sarkazm ale wielu takich skończyło z obłędem własnego pomysłu.

 

Więcej mocy uzyskadz jeżdżąc bez klimy a jak ją jeszcze wymontujesz z bryki to zmniejszysz jej masę i zgodnie z a=F/m zwięszysz radość z jazdy.

 

Pozdrowionka :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinować są sprawdzone potenty na dostarczenei zimnego poweitrza np. CAI a do prostrzych to doprowadznie rurka powietrza z nadkola do seryjnej puszki powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj studzicie zapędy kolegi, a mnie ten pomysł zaintrygował...

 

No i nie będzie wbrew prawom fizyki jak okaże się, że autko pożera więcej paliwka niż przy włączonej klimie ale bez studzenia dopływającego powietrza ;-)

 

Ale zgadzam się z kolegami, że racjonalne to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przyznaje rację ale...

 

kiedy nie mam włączonej klimy to znaczy ze na zewnątrz jest do wytrzymania i nie musze dodatkowo chłodzoć powietrza natomiast jak jest "parówa" to mam włączoną kilmę a skoro już mam włączoną to dlaczego nie miała by nieco też chłodzić powietrza wlatującego do silnika?

 

myślę też o sztucznym włączaniu "ssania" bo autko znacznie lepiej przyspiesza np .podczas wyprzedzania. tu róznica napewno jest mocno odczuwalnia. jak na razi to są pomysły ale jeszcze nikt nie powiedziła jakie to są dodatkowe % mocy. Jeżeli mówimy o 1% to całą tą zabawę można odpuścić ale nie wydaje mi się, bo po coś jest to montowane w autkach np. w subaru (być może ma to sens z turbiną ale tego jeszcze nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można by coś takiego zrobić i srawdzićto na hawmaoni, na zasadzie chlodzenia zasysanego pwoeitrza działają systemy MX, gdzie czynnikiem chłodzącym jest CO2 rozpręzający się.

 

Wówczas powietrze przepływa przez rure schłodzoną do temperatury -50*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...