Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Urwała się linka w drzwiach od tylnej lewej szyby


Gość kazek

Rekomendowane odpowiedzi

i niewiem jak się dobrać do niej by naprawić a przede wwszystki nie wiem jak się sciąga boczek, czy może ktoś już sie zabierał do tego kiedyś :?: nie chcę czego połamać czy majstrowaniu :wink:

ps napęd szyb mam na korbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie śruby na dole, dwie z prawej strony (patrząc na boczek przy otwartych drzwiach) i dwie po lewej. Jedna śruba w tym zagłębieniu do zamykania drzwi (rączka). Plastik przy klamce trzeba lekko ogiąć i zejdzie (nie jest przykręcany). Korbka ma zabezpieczenie które trzeba wyciągnąć. Najlepiej użyj do tego mocnago drucika wygiętego na końcu (co a'la haczyk tylko taki długi) drucik zaczep za zabezpieczenie i pociągnij (uważaj bo strasznie strzela i można je zgubić). A potem tylko boczek lekko do góry i po robocie :wink:

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) jak już tam będziesz to dajesz nowy zestaw podnoszenia? czy używke ? bo jeśli coś się nie połamało tylko linka... to polecam zobaczyć jaka długa + gruba . iw sklepach z żelastwem można tanio kupić na metry .... polecam... pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się dobrałem do boczku, kolega Rafał L podał instrukcję do przedniego boczku a w tylnim jest trochę inaczej : śruba jest tylko jedna w zagłebieniu od rączki zamykania drzwi a cała reszta jest na zatrzaskach. Narazie podaprłem kołkami szybę by nieopadała a naprawą zaqjmę później nrazie nie mam czasu. Dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem jest jedna :wink:

Ja nie mam nic na zatrzaskach tylko na śrubki. Mam W 10 i pewnie troche sie różni od P 10.

Ale mam nadzieję że trochę pomogłem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

a mi tak sie też stało... ale

wybrnołem tak;

rozkreciłem całość i wymontowałem uszkodzona linke kupiłem inna jaka było pod reką .. chyba od poloneza do tylnej klapy za 11,50 ze 3 mb miała :)

 

jeden koniec oryginalny wykozystałem a drugi po zmontowaniu dorobiłem sam to tylko taki kwadracik w kształcie klina

 

mozna oddac też do dorobienia linke za podobno zzz 30 zł

 

no i oczywiście całośc posmaromac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie linka wyszła taniej - 3zł w sklepie z częściami rowerowymi (ok1,5m).Zakończenia tych dwóch linek robiłem ze starych końcówek szprych.(linka w środek końcówki i kawałek końcówki w imadło;potem pilnik w dłoń podpiłować i montować :D )Chodzi ok, ale zapomniałem te linki posmarować :? i trzeba będzie ściągać tapicere.

Taka sugestia dla tych co będą to robić: przy wkładaniu linek wszystko musi być solidnie naciągnięte(pancerz musi stykać się z szyną dla szyby a sprzężynki ściśnięte na max na drugim końcu(przy silniku od szyby) - bo inaczej rozbiórka silnika ponownie - linki nie będą się ładnie zwijać i się poplączą :twisted: na rolce.

Co do linki to warto poszukać dość podobnej.Te rowerowe są prawie takiej samej grubości natomiast są bardziej twarde i są bardziej sprężyste.Oryginały są mocniej zwijane i dają się ładnie wyginać bez większych oporów.

PS. Robiłem to na szybie z elektrycznym napędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Renegat

Podpinam się pod wątek ---> w mojej W10

(podnoszenie szyb ręczne) pękła linka. I moje pytnie jest takie:

1. Czy szukać tylko zamiennika linki i jakoś ją wstawić w miejsce pękniętej?

2. Czy może poszukać z demobilu?

3. A może zaszaleć i wstawić elektrykę (o ile się da)?

 

Pomóżcie, bo boczek mam zdjęty, diagnoza trafna tylko nie mam "recepty" na leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...