Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11][P11.144] jakie żarówki podświetlajace zegary ?


bunio.11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

może ktoś wymieniał już żarówki i wstawił złe oprawki lub kupił złe i nie wsadził żarówek wcale. odpowiednie oprawki nie mają prawa wypaść ponieważ są tak jakby wkręcane i łapią się zaczepami od wewnętrznej strony płytki.

Ty mówisz o P11.144 po FL zapewne do 2000 r a jest jeszcze P11.144 po lifcie lifta :) od 2001 r, i u mnie do LCD są trzy żaróweczki i one mają inne oprawki dokładnie takiepost-17815-0-29654000-1364979370_thumb.jpg. I wiem że są oryginalne a popostu najpierw przestała mi świecić jedna potem druga w międzyczasie znalazłem 1 żaróweczkę na dywaniku, nie wiedząc od czego jest schowałem w popielniczce, w końcu sie wkurzyłem rozkręciłem zegary i okazało się że tylko jedna jest na miejscu druga leżała w okolicy zegarów a trzecie w popielniczce :) zamontowałem wszystkie 3 i po jakimś czasie przestawały świecić jedna po drugiej więc znowu mnie czeka rozkręcanie deski (nrb wiem to zajmuję chwilę ale muszę je jakoś przykleić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiedziałem ze jest lift liftu :D ja mam 2000r.

te oprawki wyglądają całkiem inaczej i rzeczywiście jest szansa że na dziurach wypadną i nawet mają chyba biały kapturek a takich kapturków do kupienia nie widziałem nigdzie.

dzięki za poprawienie mnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apturków fabrycznie na żadnej z żarówek nie ma

 

są fabrycznie błękitne kapturki na żarówkach podświetlających LCD - dzięki temu podświetlenie jest szare zamiast żółtego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są fabrycznie błękitne kapturki na żarówkach podświetlających LCD - dzięki temu podświetlenie jest szare zamiast żółtego

jeśli tak to

jak ktoś chce kapturki to tak czy inaczej przydałoby się żeby kupił na zapas bo te stare mogą byś przyklejone do żarówki i będzie problem z przełożeniem a koszt kapturka to jakieś 1,50 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak to

jak ktoś chce kapturki to tak czy inaczej przydałoby się żeby kupił na zapas bo te stare mogą byś przyklejone do żarówki i będzie problem z przełożeniem a koszt kapturka to jakieś 1,50 zł/szt.

 

 

kapturki nie są przyklejone, można je ściągnąć ale trzeba być ostrożnym, bo można je porwać, to dość małe i delikatne ogumienie podświetlenia ;)

 

ja szukałem samych żarówek w wielu sklepach ale nikt nie posiadał takich.. wiele osób się dziwiło, że takie małe są używane.. ale są niestety.. w końcu kupiłem w aso za 16 zł sztuka z oprawką i kapturkiem, wymiana jakieś 20 minut w centrum na parkingu za dnia.

 

a dodam, że mam lift liftu i nigdy nie były wymieniane,a znam historię auta ;)

Edytowane przez ksz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapturki nie są przyklejone, można je ściągnąć ale trzeba być ostrożnym, bo można je porwać, to dość małe i delikatne ogumienie podświetlenia ;)

 

ja szukałem samych żarówek w wielu sklepach ale nikt nie posiadał takich.. wiele osób się dziwiło, że takie małe są używane.. ale są niestety.. w końcu kupiłem w aso za 16 zł sztuka z oprawką i kapturkiem, wymiana jakieś 20 minut w centrum na parkingu za dnia.

 

a dodam, że mam lift liftu i nigdy nie były wymieniane,a znam historię auta ;)

z tym przyklejeniem chodziło mi o to, że ta guma lubi przykleić się do żarówki od temperatury. czasami uda się ją zdjąć a czasami nie. zwłaszcza na tych mocniejszych żarówkach przywiera.

takie małe żarówki to chyba będą takie: http://www.aphelektra.com/p/pl/1772vb/zarowka+mini+3x7mm+12v+niebieska.html

i tylko przeciąga się te druciki i zawija na oprawce;] ale to już musiałbyś sobie zmierzyć czy to ta sama średnica bo długość raczej większego znaczenia nie robi-powinno się zmieścić. tam są jeszcze minimalnie większe w razie czego.

może przed liftem liftu nie było kapturków na tych "dwóch" żarówkach bo u mnie licznik wyglądał na nietknięty i żarówki fabryczne w zielonej oprawce osrama 1,3W

dobrze byłoby gdyby ktoś z tą samą wersją zegarów co moje mógł się tez wypowiedzieć czy miał kapturki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby gdyby ktoś z tą samą wersją zegarów co moje mógł się tez wypowiedzieć czy miał kapturki czy nie.

 

no ja się już wypowiadałem, że u mnie były ;-) a na jaki kolor miałeś przed wymianą podświetlone LCD? u mnie tak szaro-zielono z kapturkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mniej więcej tak jak LCD radia i klimy tylko chyba trochę jaśniej, obecnie mam zielone kapturki na 2W-ych żarówkach i świeci o niebo lepiej z jasno zielonym odcieniem. (foto-jak już pisałem-wrzucę jak zrobię:P)

wcale nie razi w nocy, moze przez te kapturki a robię często trasę w nocy Wrocław-Kraków. jak ktoś ma regulację to zawsze można przyciemnić ;]



no ja się już wypowiadałem, że u mnie były ;-) a na jaki kolor miałeś przed wymianą podświetlone LCD? u mnie tak szaro-zielono z kapturkami.

ale nie napisałeś że też masz wersję z dwiema a nie trzema żarówkami ;> (czyli lift przed liftem liftu :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le nie napisałeś że też masz wersję z dwiema a nie trzema żarówkami ;> (czyli lift przed liftem liftu :D)

 

Ja to mam w ogóle jazdę bo połowę elementów wyposażenia mam sprzed liftu-liftu a połowę po. Zegary akurat sprzed. Lift-liftu był we wrześniu 2000 i moje auto akurat pochodzi właśnie z tego miesiąca, może stąd taki mix. Ciekawy temat do poczytania:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/3386-warianty-wyposaenia-i-rnice-w-primerach/page-12?do=findComment&comment=892858

 

Chyba też właśnie muszę zapodać wszystkie 2W bo jak ostatnio zmieniałem z powrotem z diód na żarówki (diody jednak ciągle się palą) to włożyłem wszędzie 1.2W i święcą tak sobie. Niby wszystko jest podświetlone ale tak bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam w ogóle jazdę bo połowę elementów wyposażenia mam sprzed liftu-liftu a połowę po. Zegary akurat sprzed. Lift-liftu był we wrześniu 2000 i moje auto akurat pochodzi właśnie z tego miesiąca, może stąd taki mix. Ciekawy temat do poczytania:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/3386-warianty-wyposaenia-i-rnice-w-primerach/page-12?do=findComment&comment=892858

 

Chyba też właśnie muszę zapodać wszystkie 2W bo jak ostatnio zmieniałem z powrotem z diód na żarówki (diody jednak ciągle się palą) to włożyłem wszędzie 1.2W i święcą tak sobie. Niby wszystko jest podświetlone ale tak bez rewelacji.

no temat wymiata, jak dorwę dowód to dorzucę trochę info od siebie bo nie pamiętam z którego miesiąca jest moja P11.144 a rok to 2000. a widzę ze również mam niezły mix wyposażenia... ale większość elementów pasowałaby na wersję sprzed liftu liftu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy masz wskaźnik paliwa i temp.wody na jednej linii czy temp delikatnie niżej??

 

ja mam na jednej linii jeśli to pytanie było do mnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz to w sumie nie jest najważniejsze, ja mam pomieszane wszystko i kolega chyba też :-) ważne że ma przedliftowe zegary i tam są zupełnie inne żaróweczki LCD niż w poliftowych. Lepsze - bo łatwiej dostępne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

napisałem ze jak wezmę dowód i zrobię jeszcze przegląd samochodu zwracając uwagę na różnice które były wymienione w obu liftach to napiszę co i jak jest u mnie bo wszystkiego dokładnie nie pamiętam. dodam post w TYM temacie ;] żeby było wszystko uporządkowane.

 

 

 

JUŻ OPISAŁEM SWOJĄ WERSJĘ ;]



tak więc zrobiłem foto po wymianie żarówek, powiedzmy że zdjęcie w pewnym stopniu odzwierciedla rzeczywistość :P

dsc1704l.th.jpg

Edytowane przez LOOKEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, aż tak mocno nie. tak aparat wyłapuje.

zobacz jak kontrolki błyszczą. normalnie tak się nie odbijają. jak jade na rozjaśnionym na max to ani troche nie przeszkadza. chodziło mi tu głównie o kolorystykę. niby LCD ma zielone kapturki ale wielkiej różnicy między niebieskimi zegarami a kompem nie widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem wyżej-zielone kapturki na żarówkach 2W(w standardzie są 1,3W)

na zegarach-niebieskie kapturki i tak samo 2W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak czytam ten temat i potrzebuję wyjaśnienia jednej rzeczy: czy to, co nazywacie żarówkami W2W to to samo, co żarówki 2W BX8,4d (tylko, że te pierwsze są bez, a drugie z plastykowymi oprawkami)?

 

Mam P11 po 09.2000, jak pisał and_pec potrzebne jest 10 żarówek, 3 szt. (te mniejsze) z niebieskimi kapturkami na LCD już mam, zostają te na podświetlenie tarcz. Nie widzę w żadnym sklepie w Krk tak na szybko żarówek 2W z zielonymi oprawkami, więc chyba wezmę z allegro: http://allegro.pl/zarowki-deski-rozdzielczej-osram-12v-2w-bx8-4d-i3156140947.html

3szt. są na tarcze (tu dam 2W), pozostałe 4 na kontrolki (tu 1.2W). Długie, przeciwmgielne, kierunkowskazy, jeżeli dobrze zrozumiałem. Ktoś może potwierdzić? W instrukcji nie mogę się doszukać oznaczeń w ogóle.

Zrobiłbym wymianę przez weekend i byłby spokój na następne 5 lat :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...