Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ABC_LPG-Sekwencja-wtryski-ustawienia


Gość Tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

spoko nie wiem czemu bo u innych podobno jest stabilny ale może warto dać miedz 8 ... ale bez jaj ,,to tylko 150 KM

ja u siebie dałem nową mase i zalutowałem prosto na styki w Stagu i dalej mam taki objaw choć jak sie jedzie ze stałą prędkością i przyspiesza to cisnienie sie trzyma no powoli klęka przy 5000 tys ,,i co dziwne mapy wyrysowałem pb i LPG i jest ok.... miałem Cisnienie 1.3b i mnożnik początkowy 1.17 a jak dałem 1,05B to wzrósł do 1.27x tak że widać że Hanki są wydajne taka różnica w cisnieiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie wiem czemu bo u innych podobno jest stabilny ale może warto dać miedz 8 ... ale bez jaj ,,to tylko 150 KM

 

 

zmiana miedzi nic nie da jak na wyjściu ze zbiornika masz 3mm, rozwierć zawór lub zakup nowy super i on ma 4.5mm na wyjściu a miedź zostaw jak jest, ja mam chyba więcej niż Ty i po zabiegu z zaworem ciśnienie już nie klęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

w 2 osoby co do przekroju to 3.5 .mm

 

pewnie masz rację :whistle: czyli w najgorszym przypadku trzeba rozwiercić na 3.5 ale jak daje redę na 4.5 to dlaczego nie :whistle: masz przykład na swoim nissmo po rozwierceniu wielozaworu :dribble:

 

no to zrobiona jazda testowa i ustawienie instalki, nie ma przydławień jak bucik w dywanie, ciągnie równo, i mapki co z tego wyszło

 

kurcze ciężko jechać i stroić pomiędzy innymi autami :dribble: ale chyba nieźle wyszło, wy macie fajnie możecie wbić sie na autostradkę i heja a ja muszę walczyć z innymi :thumbsup:

279_12_22_47.png

279_12_22_51.png

279_12_22_54.png

279_12_30_44.png

279_12_48_28.png

279_12_55_39.png

279_12_57_03.png

279_12_59_17.png

279_13_04_01.png

279_13_14_43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak w jedną strone bramki a w drugą sie kończu A4 zaraz ,,,,już lukam w foto,,

 

 

Pytanko do ilu ty kręcisz nismo bo mi sie wydaje że nie tak do końca ...na początku wydawało mi się że reduktor klęta bo mapa gaz poszła poza skalę ,,,, wydaje mi sie że przy 6000 7000 czas powiniem byc 13-14-15ms ,,, tz ja mam dłuższe mapy mmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skręciłem przełączanie na 6000obr/min i narazie testuję whistle.gif

 

no to dzisiaj znowu ustawiłem na 7100obr/min i dostroiłem zdeczka i wyszło tak,

280_08_40_49.png

280_08_40_57.png

280_08_41_01.png

280_08_41_05.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumbsup.gif

a tam masz czujnik reduktora jaki wybrać jak będziecie stroić

 

jak to bywa z ludźmi którym przeszkadza przekonanie, że nie da się dobrze napić piwa przez słomkę, czyli jak się ma około 160KM to nie można mieć dyszy 2.3 i podnosić ciśnienia, to wleciała dysza 2.5 zmniejszone ciśnienie i wyszło coś takiego, mnożnik ładnie kończy się na 1, nie było zapętleń czyli może być, ze jest lepiej i zdrowiej dla silnika

 

i komu to potrzebne jump.gif zamiast zamontować cokolwiek i tylko lać thumbsup.gif LPG do butli thumbsup.gif

 

no i po analizie dogłębnej trzeba było troszkę skorygować to i tamto, ale traz to jest gitt, jeszcze tylko małe dotkniecie jutro i beer.gif

280_11_52_57.png

280_11_53_02.png

280_12_01_26.png

280_12_21_27.png

280_12_18_15.png

280_13_33_36-nowy.png

280_13_34_07-nowy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy Wtrysjiwacz dla raczej szaleńców z TURBO HANA H2100 duża wydatek 70-80 KM cena 180 zł szt

 

-H2000 wys.71,5mm,średnica 25mm

-H2100 82,5-33

Impedancja H2100 ~1,5

 

Temat zmiany butli :

 

 

po obróceniu nie zmieniałem nic z pływakiem ale wchodziło różnie do 34 litrów średnio 32,5

na sekw jak się zaczął piskać to delikatnie śmigałem jeszcze sporo dziś dojeżdżałem prawie do końca ze spokojnym butowaniem i weszło dokładnie 33,5 litra może mniej ale zanim wyłączył dobiło do tylu butla 42 litry -80% to dokładnie tyle ,,..spalanie Kraków trochę nocy światła 11.5 Litra !!!!! tak że wszystko szczelne

 

Finał taki że opłaca sie mieć butlę do jazdy do przodu ,,,

 

co do pływaka to już temat na wiosnę przebieg prawie 300 Km po mieście mi wystarcza spokojnie głównie smigam po krakowie a stacje mijam co dziennie wiec nie ma problemu tylko Statoil nie zasyfiło mi elektrozaworu w reduktorze już długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FL-03 po przebiegu 11kkm, wygląda nieźle, poliester bialutki, no chyba, że tak jest zawsze i odrazu budowa wewnętrzna co i jak :)

do tego valtek fazy ciekłęj, też nieźle, tankowane na markowych stacjach BP, SHELL, STATOIL

P1020617.JPG

P1020618.JPG

P1020619.JPG

P1020620.JPG

P1020621.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry oporcz tego czaji jest certools z wymiennym poliestrowym wkładem.

 

Ogolnie te filtry lotnej sa dluzej czyste, patrzac obiektywnie na zanieczyszczenia w gazie to cieklej mozna co 5000 wymieniac..

 

Montując wczoraj kompa owinelismy rury i filtr lotnej pianka termoizolujaca zeby komp mial mniej pracy, temperatura gazu przy obecnych temperaturach trzyma się w granicach 65-67 stopni cels. wiec gaz dobrze dogrzany, dobry patent ogolnie a drogo nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dino nawet można na stagu 200 medy dać ale nie wiem na jakim ustawieniu ,,, jak dla mnie i tak hana daje radę ,,,

 

a pozatym można by w końcu na jakąś piane się spotkać jak będziesz miał wycieczkę ,,do kraka na 2 dni ,,przynajmniej bo ostatnio tak sobie wpadłem,,,by wpaść ,, :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym można by w końcu na jakąś piane się spotkać jak będziesz miał wycieczkę ,,do kraka na 2 dni ,,przynajmniej bo ostatnio tak sobie wpadłem,,,by wpaść ,, :dribble:

 

spoko, teraz kombinuję, że jak wyjdzie mi wycieczka w okolice KRA to zrobię sobie jeden dzionek luźniejszy, to przechylimy co nieco i też dłubniemy co nieco w pewnej almie, Pana, Który w pracy nie za bardzo ma wybór którędy jechać po drodze, dribble.giflaugh.gif i musi się trzymać wyznaczonego laugh.giflaugh.gif to niech chociaż w nissmo poczuje wolność laugh.giflaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zastanawiam się na doprowadzeniem osobnego podcisnienia bo to dziwne że MJ ma takie spadki na tak małym silniku poprostu zrobić wszystko jak należy

albo z innego miejsca i średnica przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jest kradziony z jakiegoś obwodu podciśnienia na GA się nie znam bo ma jakoś wszystko na kupie pozatym nie było jak podziałać na ten almerce trzeba znaleźć fajne miejsce na wiertkę i tam zadziałać z wiertarką bo może przez to są spadki a i warto by było pojedynczo to ciachnąć na krótko

 

a PS. różnicę temperatur dają czadu po wymianie węża do tankowania i zaworu i obróceniu butli musiałem dać nowe beczki i nową rurę dokręciłem dosyć mocno i spalanie miałem 11.5 -11.3 luźne nocne miasto wiec nawet nie patrzyłem czy jest szczelnie i przy temperaturach ----- zaczęło się 14-15 litrów dokręciłem węza przy butli a dziś na zaworze prawie cały obwód ,,,mosiądz z miedzą pracuje strasznie jednak ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

znowu OT ;)

 

Tofu, czytałeś o NIKO?? fajna sprawa z tym reduktorem, może być niezły czad, jak skończy się MIII to zakupuję NIKO i modzik i zobaczymy, w sumie nie ma się co tam popsuć sam tłok i oring, żadnych membran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

jakiej mapy gazu??? przeciez to jest zależne od różnych ustawień, nie da rady tak sobie wgrać i już

 

II kabel w STAG-u od sondy można podpiąć pod przepływomierz i mamy w programie aktualne wskazanie i co za tym idzie możemy stwierdzić czy jeszcze działa albo jak nissmo ma dziurę to zobaczyć czy czasem napięcie na przepływce nie spada i nie ona jest powodem, także zamiast ma leżeć luźno do masy to lepiej go wykorzystać do kontroli różnych sygnałów biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...