Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P10/P11 - BIG BRAKE ADAPTACJA z 200SX


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie że da rade, ona praktycznie nie ma znaczenia tutaj, chodzi o to że rownomiernie rozklada sie sila na kolcek ktory ponadto ma wiekszo o wiele poweirzchnei przylegania do tarczy no i lepsza wentylacje, czyli mowy nie ma o przegrzaniu no i sila hamowania troche wzrosnie bo to wynika ze zwiekszeonej średnicy tarcz no jakby nie patrzeć to jest 23mm wiecej na kozyść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
JAk wrocą z piaskowania to to uczynię :)

Oooo.. poszly do piaskowania? To wydlubales tloczki i uszczelniacze? Masz jakies zestawy naprawcze w razie "W"? Co ja sie ostatnio nie nawalczylem zeby dostac osloy tloczkow do tylnych zaciskow... tylko oryginal ktorego w dodatku nie bylo na miejscu... no ale jakos dalo rade.

 

Tak jeszcze przy okazji zapytam... tak na chlopski rozum zmieniajac zaciski na wieksze to trzeba zminic tez pompe hamulcowa... przeciez jest tych tloczkow wiecej (4ry) wiec wiecej trzeba przepchac plynu do zacisku. Zmiana samuch zaciskow moze nie przyniesc zamierzonego efektu.... mam racje?

 

Temat ciekawy... chce u siebie zmienic tarcze ale z tylu i jestem na etapie rozkminiania czy da sie przelozyc z N14 tyl do N13. W N13 jest chore rozwiazanie - nie dosc ze tarcza jest mala i malowydolna to jeszcze na dodatek jest z lozyskiem wbudowanym na stale. W N14 tarcza jest juz osobno i kwestia jest tylko zalozenia prawdopodobnie piasty.... oczywiscie zaciski i klocki trzeba powymieniac. Ktos juz to przerabial? Pytam bo po co odkrywac ameryke na nowo. Wszelakie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość plynu czy w jednym tloczku czy do 12 tloczków wchodzi prawie tyle samo bo tloczki mają strasznie maly skok jakieś 0,1mm albo i mniej.

 

Chodzi o to ze sila jest rownomiernie rozkladana na kazda pare klocków, jak masz jeden tloczek to zaowarz ze wewnatrzeny sie szybciej zluzywa...

 

Im wieksza liczba tloczkow hamulcowych, tym z reguly wiekszy klocek i wieksza plaszczyzna styku jego z tarczą co prowadzi do wiekszej sily hamowania.

 

Ponadto wiecej tloczkow zapewnia bardziej rownomiernie rozlorzona sile dociskania tloczka do tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaciski pasują jakby byly od mojego atua ale jest jedno ale...

Konstrukcja felgi w 200SX i 300ZX ma nieco większe odchylenie od piasty...

 

Zeby wszytko było ok musze wsadzić ok 5mm dystanse i być może okaże się że zimówki alu 15" też będą pasowały :)

 

Co do koloru to już zakupiłem niebieski lakier za niebagatela 20zł - dziki Grzesiu :!: :!: :!:

 

Teraz kupić tarzce od P11 GT oraz nowe klocuszki no i poskłądać do kupy a i trzeba zmienić w zacisku gwint do przewodu hamulcowego bo cośza cienki jest zeby podpasić po przewody z primerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi tarczami z N14 to nie wiem czy jest sens wymieniac. Ja bylem dzisiaj na badaniu technicznym i sila hamowania tylu - 0!! :) z recznego jest ok ale za to noznym... tyl po prostu sie kreci dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj alert odnosnie zmiany gwintu okazał sie niesluszny, dzisaj po szczególowej inspekcji okazuje się żę i przewody pasują jakby byly dle siebei stworzone :)

 

Do kompleciuku zamówiłem już kolcki hamulcowe Ferodo Premier jedynym ich dystrybutorem na polske (do 200SX S14) okazała sie firma Tomson, cena 182zł - pasuje :)

 

Do rozwiązania pozostał klopot z tarczami hamulcowymi czy:

1) Zastosowac z Priemry P11 GT do nich niestety trzeba dorobić dystanse pod klocki hamulcowe bo tarcze z dwusetki są o 8mm grubsze

2) zastosowac tarcze z 200SX naweircając w nich otwory na szpili (dwu setka ma 5 szpilek)

 

Byćmoże tarcze z 200SX mająszersza przylgnie do piasty i już nie trzeba będzie stosowac dystansy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosować dystanse

 

albo

 

 

dorobić tarczę - w Częstochowie ktos robi i z tego co pamiętam są ludzie zadowoleni

 

 

nie odważyłbym sie wiercić tarczy dodatkowo to juz za duza kombinacja jak na hamulce i bezpieczeństwo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tarcze biore z koelgi 200SX już mu zaltwilem nowe a ja do celów eksperymentalnych wezme jego jeszcze w nienagannym stanie, przetocze je no i co najwarzniejsze dorobie 3 dziurki żeby wchodziły do mnie :)

 

Kurcze szkoda ze nie mam cyfrówki zapodał bym fotke podzisejszym malwoaniu i polerowaniu tych blaszek neirdzewnych, fajnie teraz zacisk się prezentuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Kurcze szkoda ze nie mam cyfrówki zapodał bym fotke podzisejszym malwoaniu i polerowaniu tych blaszek neirdzewnych, fajnie teraz zacisk się prezentuje :)

kurde.. czas najwyzszy kupic ten aparat!! ja bardzo chce zobaczyc te blaszki!! Co do hamulcow to u mnie jest zamet w glowe ale o tym napisze w swoim watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem do tych zacisków co mam Kit dzięki ktoremu mozna zapodać większe tarcze np. skromne 310mm :)

tak to wyglada:

310mm-Big-kit.jpg

Ps. Aparat to ma moj tata i dziewczyna niestety nie ma ich w tym tygodniu w domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zacisk gotowy z z drugiego za cholere nie mogę wycignać jednego tloczka, postanowiłem więc przeyrkecić wszytko tak jak ma być.

Okazało się żę seryjna śruba przykręcająca przewod do zacisku jest za dluga i musze ją skrucić - zaczyna sięrobić pdo górkę :lol:

 

Do tego dochodzą dłuższe szpilki i dystanse, wszstko to znalazlem na allegro koszt na oba kola ok. 250zł :?

 

No lece piłować tą śrobe i walczyć z wypchnieciem tego tłoczka, zrobilem nawet do tego celu specjalną konstrukcje blokującą 3 pozostałe lekko chodzące tłoczyska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski, pomalowane, sórbki poskracane wszytko pasuje jakby bylo seryjnei w tym aucie :)

 

Kloczuszki juz są - Ferodo Premier dedykwoane do 300ZX 24V Turbo z lat 3/90 >>>

 

Jest wypas, teraz tylko nowe Tarcze, dystanse 5mm na stronę, dłuższe szpilki oraz specjalne dystanse na same tloczki coby zniwelować rożnice w stosowaniu tarcz hamulcowych (będą 22mm a w 200SX/300Zx są 30mm)

 

Pocieszające jest to żę jeszcze nikt w europie i poza nią nie podjął się takiej modyfikacj, jestem zadowolony z tego co do tej pory zrobiłem - niebawem sie przekonamy jak to wyjdzie w praniu.

Fotki zapodam po weekędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe koniec kombinowania, zamowione tarcze firmy Pagid z Nissna 300ZX.

 

Przed ich montarzem musze tylko powiercić pare dziurek coby daly się zamontować u mnie na piascie do tego dystanse i mozna montować fele i pstrykać fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie... W stanach odrazu mozna kupić takie tarcze co majadwa rostawy.

Nie ma to najmnijszego na nic wplywu. Jak tarcze dojdą i wyweirce w nich dziury to powale fotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no wreszcie udało mi się zdobyć zdjęcia z mojego telefonu oto i one:

 

Przed montarzem wygląda to tak:

zdjacie008.jpg

 

Po zamontowaniu nieco gorzej :wink: :

zdjacie011.jpg

 

Było jednak sporo rzeźby, trzeba bylo dorabiać otwory w tarczach, trzeba było zmniejszyć ich średnice no ale mam nadzieję żę ten trud się na coś zda, w koncu to kawał żelastwa, tarcza ma grubość 30mm seryjna zaledwie 22 :D

No i 4 tłoczki...

 

Aha zapomniałem, dystanse już mam ale brakuje mi szpilek, cholernie ich potrzebuje 8 sztuk tak żeby miały z 60mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie to wyglada :) tylko zebys sobie kuku nie zrobil i przy okazji komus ;)

P.S. nie wiem jak jeszcze bedzie z piatkiem u ciebie na garazach, mala lipa sie stala, miejmy nadzieje ze sie wszystko uda. 3-maj sie i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...