Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P10/P11 - BIG BRAKE ADAPTACJA z 200SX


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehe nie takie rzeczy się robiło.

Teraz mam wrazenie jakkgdyby tył nie domagał a przecież nie ma korektorów siły hamowania - powinien dwa razy mocniej brać w stosunku do seri.

 

NO nic jak się uzbierająfundusze (nie prędko) to zastanawiam się nad nacinanymi tarczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COOBCIU!!!

ja chcę założyć tarcze od p11gt tylko teraz kwestia zacisków, chciałbym żeby były czterotłoczkowe (wiadomo 2 razy większa siła hamowania) tylko czy isnieją takie zaciski żeby pasowały do mocowania i do tych tarcz bez dorabiania dystansów?? może jakiś kit z usa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pasowały, 4 tloczkowe zaciski są na tyle szerokie że ociera o nie felga od zewnatrz ale jest na to rada - załorzyć felgi z więkkszym ET, zamiast 38 proponuje 42 i w górę...

 

Tarcze od P11 GT są za cienkie do zastosowanych przezemnie zacisków... Dla Ciebie to najlepiej i najprosciej bez zbędnego kąbinowania - zaciski z Priemry P11GT lub Almery GTI i do tego tarcze z Primery P11 GT wszystko p&p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pasowały, 4 tloczkowe zaciski są na tyle szerokie że ociera o nie felga od zewnatrz ale jest na to rada - załorzyć felgi z więkkszym ET, zamiast 38 proponuje 42 i w górę...

 

Tarcze od P11 GT są za cienkie do zastosowanych przezemnie zacisków... Dla Ciebie to najlepiej i najprosciej bez zbędnego kąbinowania - zaciski z Priemry P11GT lub Almery GTI i do tego tarcze z Primery P11 GT wszystko p&p :)

 

właśnie o to mi chodziło, i tak sie zrobi tylko nie byłem pewien czy wszystko będzie p&p teraz tylko kwestia ładnych szesnastek ET42 ale to tanie nie będzie... i oczywiście wywalenie korektorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większe ET tym bardizej felga odstaje na zewnątrz (od zacisków)

Najtansze rozwiązanie to poprostu pierścienei dystansyjne + dłuższe szpilki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większe ET tym bardizej felga odstaje na zewnątrz (od zacisków)

Najtansze rozwiązanie to poprostu pierścienei dystansyjne + dłuższe szpilki.

właśnie tak zrobię bo fele mam identyczne jak Ty czyli OZ 16" tylko zdradź jeszcze skąd te dłuższe szpilki zdybałeś bo dystanse to chyba sobie zrobię ze starych tarcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z tym co jest tam napisane ale chodzi o wewnętrzną strone ranu felgi i plaszczyznę

 

A mi chodzilo o zewnętrze... więc im wiekszy ET tym zewnętrza (ta widoczna) strona felgi będize bardziej oddalona od piasty.

- Tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
dlatego pytam ile przejechał km żeby komuś doradzać takie DRUCIASRSTWO!!!! A nawet powiem że to nakłanianie do samobójstwa :?

Stary jak kompletnie nie masz na ten temet pojęcią to swoje domysły zachowaj dla siebie a nie i pieprzysz tu takie farmazoty...

Przelatałem na nich ok 3 tyś km i się kompletnie nic nie dzieje - jak działają to może się wypoweidzieć pare osób, raczej pozytywnie :)

 

Poszukaj na ebay.com tam masz tarcze dostępne z dwoma rostawami do Nissanów 5x114,3 i 4x114,3mm frimy BREMBO jak oni przewidzieli że można nawiercać to można - w najmniejszym stopniu nie wplywa to na ich trwałość czy wytrzymałość.

 

To była moja wizja i moje wykonanie do którego jestem w 100% przekonany, jedno jest pewne nikt czegoś tego wcześniej nie wykonał z pewnością Polsce i prawdopodobnie w europie też nie :D

 

Nie wypada o kimś mowić że drutuje, Osobie która wydaje walizki forsy na Swoj pojazd nawet nie zdając sobie sprawy jak wygląda Drutowanie w 98,5% firm tuningych więc darój sobie komentarze typu DRUCIARSTWO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypada o kimś mowić że drutuje, Osobie która wydaje walizki forsy na Swoj pojazd nawet nie zdając sobie sprawy jak wygląda Drutowanie w 98,5% firm tuningych więc darój sobie komentarze typu DRUCIARSTWO...

dla mnie nawiercanie tarcz to druciarstwo, i basta

cos cie boli??z pln-ami?? :roll: twój problem

 

To była moja wizja i moje wykonanie do którego jestem w 100% przekonany, jedno jest pewne nikt czegoś tego wcześniej nie wykonał z pewnością Polsce i prawdopodobnie w europie też nie

bo kazdy chce żyć

 

ok 3 tyś km

ciekawe...

tarcze z tego co słyszałem traczą swoje właściwości po przegrzaniu od klocków, a co dopiero od przegrzania od wiercenia??

 

Poszukaj na ebay.com tam masz tarcze dostępne z dwoma rostawami do Nissanów 5x114,3 i 4x114,3mm frimy BREMBO jak oni przewidzieli że można nawiercać to można - w najmniejszym stopniu nie wplywa to na ich trwałość czy wytrzymałość.

 

cos takiego :shock: :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, nie ma co się w taki sposób spierać bo atmosfera robi się nerwowa

od siebie jednak mogę dodać że nawiercanie tarcz jest dozwolona, oby tylko dziurki nie były za gęsto i powinno być to robione profi wiertarką z chłodziwem

... tylko dajcie już spokój ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam ile przejechał km żeby komuś doradzać takie DRUCIASRSTWO!!!! A nawet powiem że to nakłanianie do samobójstwa :?

Stary jak kompletnie nie masz na ten temet pojęcią to swoje domysły zachowaj dla siebie a nie i pieprzysz tu takie farmazoty...

Przelatałem na nich ok 3 tyś km i się kompletnie nic nie dzieje - jak działają to może się wypoweidzieć pare osób, raczej pozytywnie :)

 

Poszukaj na ebay.com tam masz tarcze dostępne z dwoma rostawami do Nissanów 5x114,3 i 4x114,3mm frimy BREMBO jak oni przewidzieli że można nawiercać to można - w najmniejszym stopniu nie wplywa to na ich trwałość czy wytrzymałość.

 

To była moja wizja i moje wykonanie do którego jestem w 100% przekonany, jedno jest pewne nikt czegoś tego wcześniej nie wykonał z pewnością Polsce i prawdopodobnie w europie też nie :D

 

Nie wypada o kimś mowić że drutuje, Osobie która wydaje walizki forsy na Swoj pojazd nawet nie zdając sobie sprawy jak wygląda Drutowanie w 98,5% firm tuningych więc darój sobie komentarze typu DRUCIARSTWO...

kuba to ze takie tarcze sa sprzedawane to fajnie tylko ze to robi producent przed hartowaniem takiej tarczy a nie kazdy sobie w domu (najlepiej dremelem :lol: ) to co zrobiles dla mnie jest od czapy i nie moow ze ktos goowno wie bo akurat ty jestes tutaj guru i ktos inny ma hajs czy go nie ma ;) tylko podejdz do tego logicznie a nie walisz teksty typu: "nikt tego wczesniej nie dokonal" na planecie ziemi i w naszym ukladzie slonecznym - bo moze k**wa nikt jeszcze nie zwariowal ;) . zrobiles to na swoja odpowiedzialnosc i fajnie, ale uzywajac takich argumentoow przeginasz. mialem okazje zobaczyc jak twoje hamulce dzialaja i rzeczywiscie zyleta, ale co bedzie jak nie zadzialaja? i ci sie rozpierdola? raczej takiego czegos nie reklamuj i to swoja osoba bo jak ktos bedzie mial wypadek i stanie mu sie krzywda to w najlepszym wypadku bedzie ci wstyd i meczyc beda wyrzuty sumienia a zycia to komus nie wrooci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklady tarcz z paroma otworami:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/INFINITI-G2...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Infiniti-G2...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Drill-Bremb...1QQcmdZViewItem

 

Co do procesu produkcji to się tarcze toczy, robi się w nich dziury więc jakie ma znaczenie czy 3 dodatkowe dziurki zrobisz sobei w garażu (przy odowiednich narzędziach) czy zrobią je w fabryce - je nie widze żadnych różnic...

 

To co zrobiłem jest na moją odpoweidzialność i niech nikt tego nie naśladuje ;)

 

PS. swojego czasu byłą dosyć obszerna gadanina odnośnie nawieracania gładzi tarcz w mijescu przylegania kolca hamulcowego, gość od wielu lat naweirca seryjne tarcze i jakoś nie ma problemu z przegrzewaniem ich podczas tego procesu.

 

W moim przypadku nie nawiercalem gładzi tarczy a jedynie miejsce przylegania jej do płaszczyzny piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesu produkcji to się tarcze toczy, robi się w nich dziury więc jakie ma znaczenie czy 3 dodatkowe dziurki zrobisz sobei w garażu (przy odowiednich narzędziach) czy zrobią je w fabryce - je nie widze żadnych różnic...

jakby nie było róznicy to..

 

kuba to ze takie tarcze sa sprzedawane to fajnie tylko ze to robi producent przed hartowaniem takiej tarczy a nie kazdy sobie w domu (najlepiej dremelem ) to co zrobiles dla mnie jest od czapy i nie moow ze ktos goowno wie bo akurat ty jestes tutaj guru

ale przynajmniej cos cię ruszyło to

To co zrobiłem jest na moją odpoweidzialność i niech nikt tego nie naśladuje

 

[ Dodano: Pon 06 Mar, 2006 ]

po nawierceniu miejsce nie bedzie utrwadzone czyli pod wplywem temperatury moze pekac... dokonanie nowych nawiertow spowoduje ze tarcza nie bedzie wywazona co moze spowodowac drgania

ktos madry to napiał

 

[ Dodano: Pon 06 Mar, 2006 ]

dodam jeszcze to

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic...c5435b5c#407211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio a co z tyłu zmieniłeś :?: oprócz wywalenia korektorów

Bo tak sobie myślę, może by te seryjne wentylowane zdemontowane z przodu mugłbyś założyć na tył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...