Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Zapach benzyny podczas jazdy


Gość RafałW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zapachem benzyny w aucie. Mam almere N15. Problem polega na tym, że podczas jazdy przy otwartym oknie czuć benzyne. Problem znika jak mam pozamykane okna. Dzieje się tak szczególnie w słoneczne dni. Czy to może być problem z odpowietrzeniem? Podczas postoju też nic nie czuć.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj przewody paliwowe od silnika do zbiornika.Ja tez nic nie czułem na postoju ale kiedy odpalałem i pompka podawała paliwo czuć było zapch benzyny.Przez przerdzewiały przewód pod autem wyciekała benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj przewody paliwowe od silnika do zbiornika.Ja tez nic nie czułem na postoju ale kiedy odpalałem i pompka podawała paliwo czuć było zapch benzyny.Przez przerdzewiały przewód pod autem wyciekała benzyna

 

Przewody paliwowy były wymienione miesiąc temu, bo były już w fatalnym stanie, a wycieków nie widać. Ten zapach jest tylko podczas jazdy przy otwartym oknie, tak jakby wydostawał sie spod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przewody paliwowy były wymienione miesiąc temu, bo były już w fatalnym stanie, a wycieków nie widać. Ten zapach jest tylko podczas jazdy przy otwartym oknie, tak jakby wydostawał sie spod maski.

 

Mam identyczny problem i nie mam pojecia czym to jest spowodowane podczas jazdy na lpg zapachu brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdźcie przewód który idzie od wlewu do baku . U mnie on był winowajcą zapachu benzyny podczas jazdy .Raz jak zalalem cały bak pod korek i stanąłem lewym tylnym kołem w dołku to zaczęło kapać z przewodu na belke z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie przewód który idzie od wlewu do baku . U mnie on był winowajcą zapachu benzyny podczas jazdy .Raz jak zalalem cały bak pod korek i stanąłem lewym tylnym kołem w dołku to zaczęło kapać z przewodu na belke z tyłu.

 

Dokładnie, miałem ten sam problem kilka miesięcy temu. Po zaparkowaniu na pochyłym podjeździe benzyna zaczęła kapać na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sobie poradziliście?? Nowa rura czy łatanie starej??

BO mam ten sam problem i nie mogę nigdzie znaleźć owej rury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się pod temat: u mnie też wycieka paliwo i leci na belkę. Wygląda na to, że to jest ta rura: 172211N010

290244.jpg

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany jej zakupem to proszę o kontakt na PW (jestem ciekaw ilu chętnych by było). Jak dobrze pójdzie to zorganizuję więcej sztuk.

Edytowane przez limo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpinam się pod temat: u mnie też wycieka paliwo i leci na belkę. Wygląda na to, że to jest ta rura: 172211N010

290244.jpg

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany jej zakupem to proszę o kontakt na PW (jestem ciekaw ilu chętnych by było). Jak dobrze pójdzie to zorganizuję więcej sztuk.

 

Jeszcze nie wiem czy to przez to kapie u nas w Almerze ale jaka byłaby orientacyjna cena tego cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w piątek robiłem tą rurę. Była skorodowana mniej więcej na wysokości tego uchwytu przy budzie. Wyciągnąłem całą rurę i okazało się że w tym miejscu jest sito. W sklepie motoryzacyjnym dostałem węże paliwowe o średnicy wewnętrznej 14mm oraz 35mm, Do tego cztery opaski zaciskowe.

Obciąłem rury w miejscu gdzie były zdrowe i przedłużyłem nowymi wężami prosto do baku. Te stare krótkie kawałki węży zdemontowałem, Myślę że patent zda egzamin. Jak na razie nie śmierdzi. Całkowity koszt części ~40PLN.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, mam takie pytanie - od której strony trzeba się zabrać do wymiany tej rury idącej od wlewu? Ostatnio zrobiłem niezłe jezioro na stacji benzynowej i chyba czas coś z tym zrobić. Czy komuś jest znane miejsce w Polsce (internet, sklep), gdzie można kupić nową sztukę oraz jej orientacyjna cena?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanie - od której strony trzeba się zabrać do wymiany tej rury idącej od wlewu? Ostatnio zrobiłem niezłe jezioro na stacji benzynowej i chyba czas coś z tym zrobić. Czy komuś jest znane miejsce w Polsce (internet, sklep), gdzie można kupić nową sztukę oraz jej orientacyjna cena?

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

 

 

Znalazłem tutaj :

 

http://www.arwit.pl/TDZamow.aspx?a=1629528&b=0078&e=000000420&k=00080,01475,05219&g=00607&p=0100214,0100250&n=0100250&t=1&towkod=&tab=1

 

http://www.iparts.pl/czesc/wlew-zbiornika-paliwa,nissan,almera-i-n15-1995-07-2000-07,1-6-slx-90km,80-1476-5226-100250-0-78-1629528.html

 

 

a co dobrania się to chyba trzeba zdjąć tylne lewe koło , jest taka osłona plastikowa trzeba ją zdjąć , tam są chyba jedne mocowania a drugie są pod spodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięcie na głównej rurze (że tak ją nazwę) miałem z służbowym słoneczku, wystarczyło lać po pól góra 2/3 zbiornika i jedyne straty to kilka setek przy tankowaniu, ale to tylko półśrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tutaj :

 

http://www.arwit.pl/...1&towkod=&tab=1

 

http://www.iparts.pl...78-1629528.html

 

 

a co dobrania się to chyba trzeba zdjąć tylne lewe koło , jest taka osłona plastikowa trzeba ją zdjąć , tam są chyba jedne mocowania a drugie są pod spodem

 

Miałem cichą i naiwną nadzieję, że obejdzie się bez podnoszenia samochodu. Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

miałem ten sma problem. Wymieniłem rurę wlewu. W starej była dziura.

 

Rure wlewu kupiłem tutaj

 

 

Magdalena Ignaczak 
HANDEL ARTYKUŁAMI MOTORYZACYJNYMI 
OPOJOWICE 39 
98-310 CZARNOŻYŁY 
667058880 , 725296404 
Polska 

nissanautoczesci@o2.pl

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=10207462

 

Tylko jak będziecie dzwonic to upewnijcie się kilka razy że to do Waszego modelu. Ja dostałem troszkę inną, tzn. za krótką, ale dałem dłuższy wąż i było ok. Nie wiem czy tą która dostałem to była od HB , a moze od sunny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzis wlasnie wymienialem. Dla zainteresowanych w przyszlosci. Wymiana zajela mi 3,5 godziny samemu. Najwiekszy problem byl wkrecenie srub mocujacych ta rure. Otwory sie troche nie zgadzaly. Najlepiej robic to w dwojke. Jeden dociaga rure a drugi wkreca sruby. Oto info jak to robilem.

 

- Podlewarowalem auto i zabezpieczylem przed upadkiem

- sciagnelem tylne lewe kolo.

- sciagnelem oslone ktora chroni gorna czesc rury wlewu. Oslona jest zamontowana na trzy klipsy

- sciagnelem uszczelke ze strony klapki od wlewu

- odkrecilem sruby mocujace rure do karoseri ( 2 sruby rozmiaru 12), ciezko ida bo sa przyklejone

- poluzowalem opaske ktora laczy rure wlewu z gumowa do baku

- poluzowalem i obslunolem opaske rurki cienszej ktora chyba odpowietrza przy tankowaniu

- montaz w odwrotnej kolejnosci , przy srubach mocujacych lepiej zastosowac klej do gwintow tak jak fabrycznie zastosowano

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...