Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

oświetlenie w Kabinie Almera Tino 1,8


Gość wrobel102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy , kupiłem Almera Tino 1,8 L. Nie działa mi oświetlenie w kabinie, chciałbym wymienić bezpiecznik , ale zauważyłem ,że nie mam opisu do bezpieczników , poprzedni właściciel wymienił pokrywkę . W związku z powyższym proszę o możliwość przesłania mi zdjęcia z opisem bezpieczników lub przynajmniej powiedzenia który jest do oświetlenia kabiny aby można było sprawdzić czy bezpiecznik nie jest przepalony.

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy , kupiłem Almera Tino 1,8 L. Nie działa mi oświetlenie w kabinie, chciałbym wymienić bezpiecznik , ale zauważyłem ,że nie mam opisu do bezpieczników , poprzedni właściciel wymienił pokrywkę . W związku z powyższym proszę o możliwość przesłania mi zdjęcia z opisem bezpieczników lub przynajmniej powiedzenia który jest do oświetlenia kabiny aby można było sprawdzić czy bezpiecznik nie jest przepalony.

Z góry dziękuje za pomoc

Jeżeli Ci to pomorze zamieszczam zdjęcie.Jakość taka sobie ale chyba odczytasz (naklejka jest zagięta na zaślepce)Dodatkowo mam jeszcze zdjęcie pokrywki bezpieczników koło akumulatora.

post-31686-1272305093,701_thumb.jpg

post-31686-1272305167,1046_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się w innym autku wcześniej (dużo ich nie było ;)) hasło Spare Fuse oznacza bezpiecznik zapasowy? Bo kilka ich tam mamy w skrzynce.

I pytanie do praktyków jak szybko kontrolujecie czy bezpiecznik się spalił? Szczerze wizualnie wybitnie kiepsko mi się patrzy w te szczelinki czy nie ma przerwy, a wyciąganie wszystkich po kolei to niezła zabawa czasami. Tak się męczyłem jak mi "świrowało" ładowanie i szukałem wszędzie usterki. Pomagałem sobie latarką i zerkałem na szczelinki ale uznałem że pewności to nabiorę wyciągając kolejne po kolei. A te pod maską siedzą wybitnie mocno w gniazdach - makabra wyciągnąć :( trzeba dobrze podważać mimo tego że styki czyściutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem bezpiecznik i teraz działa , ale coś i tak jest nie tak z elektroniką , bo środkowa żarówka działa tylko jak się włącznik mocno przyciśnie do dachu , no i nie działa oświetlenie bagażnika . Czy na bagażnik tez jest osobny bezpiecznik?

 

A mam pytanko z innej beczki , bo brakuje mi tez plastikowej osłony na silnik silnik i jak zadzwoniłem do serwisu to powiedzieli ,że ten egzemplarz nie posiada . Też nie macie ten osłony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się w innym autku wcześniej (dużo ich nie było ;)) hasło Spare Fuse oznacza bezpiecznik zapasowy? Bo kilka ich tam mamy w skrzynce.

I pytanie do praktyków jak szybko kontrolujecie czy bezpiecznik się spalił? Szczerze wizualnie wybitnie kiepsko mi się patrzy w te szczelinki czy nie ma przerwy, a wyciąganie wszystkich po kolei to niezła zabawa czasami. Tak się męczyłem jak mi "świrowało" ładowanie i szukałem wszędzie usterki. Pomagałem sobie latarką i zerkałem na szczelinki ale uznałem że pewności to nabiorę wyciągając kolejne po kolei. A te pod maską siedzą wybitnie mocno w gniazdach - makabra wyciągnąć :( trzeba dobrze podważać mimo tego że styki czyściutkie.

W większości samochodów jest problem z wyciągnięciem bezpieczników.Na szczęście są specjalne szczypczyki do ich wyciągania i przy ich użyciu wyciągnięcie to pestka.

 

Wymieniłem bezpiecznik i teraz działa , ale coś i tak jest nie tak z elektroniką , bo środkowa żarówka działa tylko jak się włącznik mocno przyciśnie do dachu , no i nie działa oświetlenie bagażnika . Czy na bagażnik tez jest osobny bezpiecznik?

 

A mam pytanko z innej beczki , bo brakuje mi tez plastikowej osłony na silnik silnik i jak zadzwoniłem do serwisu to powiedzieli ,że ten egzemplarz nie posiada . Też nie macie ten osłony ?

W mojej tino nie ma osłony,ale chyba tak jest fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak wyskoczyła wam informacja " że trzeba zrobić service" . to udaliście się autoryzowanego serwisu? czy da się to jakoś obejść? bo byłem w trzech warsztatach i nie mogą mi poradzić a autoryzowany serwis chce ode mnie za przegląd całkowity 1200zł , aby wykasować tę wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrobel102

a nie wydaje Ci się, że zrobiłeś tu mały OT?!? (ot mała retoryka)

A idąc Twoim śladem, i w myśl maksymy "jakość pytania determinuje jakość odpowiedzi", to info jak załatwić w 2 min komunikat o serwisie bez udawania się do serwisu, znajdziesz tutaj: http://www.nissanklub.pl/index.php/zrob-to-sam/41-nissan-primera-p12/62-kasowanie-sygnau-o-wymaganym-serwisie

Szerokości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:)

Łoo!?!

Czyżby szczęsliwy traf, i namiary się przydały? Jeśli tak to super. Ale tak przyszłościowo, to pytając o coś, mniej na uwadze, że w "kilku" istotnych punktach nasze "traktorki" potrafią się różnić, więc warto zamieścić w info o jaki typ/model chodzi w pytaniu, i o to właśnie mi chodziło gdy pisałem o tej "jakości pytania". Tak dla przykładu, wykorzystujac Twoje pytanie, zauważ, że są auta bez monitorków (tu chyba komunikat o serwisie, pojawia się na wąskim wyświetlaczu radia), a i w tych z monitorkami też jest podział na mono i kolor (nie wiem czy w Tino były montowane mono). W takim układzie możliwych opcji, gdy Ty nie podasz info o co chodzi, a ja pójdę Twoim śladem, i nie zastanowię się/nie zapytam o to, to i moja podpowiedź może Ci się nie przydać.

No to mamy za soba omówienie zasady "by coś wyjąć, trzeba najpierw coś włożyć" ;)

Pozdrwiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za pomoc ( jestem do przodu 1200zł :) ) , pomogło a monitor mam mono , kiedyś taki kolor miały stare PC grafika typu Herkules :) , a co do samochodów to jestem laik , nie znam się na nich i nawet nie wiem jak opisywać.

Jeszcze jedno mam pytanko jak uruchomić światło w bagażniku (usytuowane jest po boku pod roletą), czy za to odpowiada jakiś bezpiecznik ? A mój typ to Almera Tino 1,8 benzyna rocznik 2004 .

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Edytowane przez wrobel102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić tym, że nie znasz się na samochodach (to tak jak ja :) ), czasami, a w zasadzie najczęściej wystarcza prosta identyfikacja/opis, tak jak to, co podałeś: silnik, paliwo (po takiej informacji, to porady dotyczącej ON, już raczej nie dostaniesz), rocznik (tu, w razie czego, już wiadomo, że masz złącze diagnostyczne OBD2), a w przypadku audio, monitorek mono - a to wszystko to już sporo, bo już wiemy, że wogóle posiadasz monitorek, a dodatkowo, skoro wiemy, że jest to monitorek mono (ja z 2003r mam kolor), to nikt Ci tu raczej nie będzie dawał "kolorowych" wskazówek ;) , i jeśli się nie mylę, to w obsłudze panelu nie masz przycisku "BACK", co też jest istotne.

 

Jeśli chodzi, o oświetlenie bagażnika, to...... no niestety, nie miałem okazji dobierać się do niego, czy bliżej mu się przyjrzeć, toteż na razie nie jestem w stanie nic Ci powiedzieć, prócz tego, że żarówka raczej ma swój bezpiecznik, a z prostszych powodów nie świecenia to oprócz bezpiecznika, może chodzić o przepaloną/wstrząśniętą żarówkę, czy po prostu o utlenienie/zaśniedzenie na stykach (ja tak miałem w oświetleniu pod sufitem), i wystarczy poruszyć żarówkę w jego gniazdku by przywrócić połączenie - zacząłbym od wyeliminowania tych podstawowych przyczyn.

Powodzonka

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...