Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] wibracje kierownicy


nemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy szybkości 120 godzine Na kilometrów, kierownicy Wibracje odczuwam i autko czuje Ze nie trzyma sie Drogi, byłem u mechanika sprawdził wyważenie KoĹ, zasugerował wizyte ASO w, Nic Nie znalezli zasugerowali wymianę felgi / Wszystkich /

Edytowane przez nemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka micra. Zanim się zapyta o coś, proszę pisać o jaki dokładnie model chodzi i najlepiej go w tytule otagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka micra. Zanim się zapyta o coś, proszę pisać o jaki dokładnie model chodzi i najlepiej go w tytule otagować.

 

nissan micra K11.2001 r.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość, że to felgi. Mimo że koła są tradycyjnie wyważone, mogą być delikatnie krzywe, przy większych prędkościach a przede wszystkim obciążone powodują wibracje. Koszty są duże żeby wymieniać felgi, może najpierw spróbuj zamienić przód z tyłem i zobaczyć jak będzie. Albo jak masz możliwość jechać na wyważanie kół na samochodzie tzw. doważanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz,i mam pytanie dlaczego nie można odpowiedzieć bez cytatu

 

Tak wystarczy pisać w szybkiej odpowiedzi na dole. Klikając w odpowiedź odpowiadasz na konkretny post czyli go cytujesz. Cytat usunąłem smile.gif Diabeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze na opony. Jeśli z jednej strony opona bardziej się zużyła (bieżnik np po wewnętrznej stronie opony jest głębszy niż po zewnętrznej) to najprawdopodobniej masz źle ustawioną geometrię zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ASO nic nie znaleźli, to chyba geometrię też mu sprawdzili. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bywa różnie to wiem. sad.gif Nawet z takimi prostymi sprawami jak zbadanie zawieszenia. Lepiej jechać do dobrej stacji diagnostycznej, gdzie geometrię też można sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze koncowki drążków ? ja mialem to samo w swojej , wymieniłem koncowki drążków i pomogło.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady sugestie,opony nowe,jak pogrzebali w ASO to jest lepiej,mielismy wyjazd majówkowy,na obwodnicy krakowskiej A4 trzeba było pocisnąc lepiej i nie odczuwałem tych wibracji,na zakopiance juz spokojna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebas75

Dzięki za rady sugestie,opony nowe,jak pogrzebali w ASO to jest lepiej,mielismy wyjazd majówkowy,na obwodnicy krakowskiej A4 trzeba było pocisnąc lepiej i nie odczuwałem tych wibracji,na zakopiance juz spokojna jazda.

 

 

hej,

a przed tymi wibracjami to po błocie nie jeździłeś? u mnie tak występuje jak trochę kałuż, błota i terenu zaliczę. Przykleja to się wszystko do felgi od spodu i zasycha. Przy dużej prędkości kierownica drży. Też nie wiedziałem o co chodzi. Uświadomił mnie gość z wulkanizacji przy wymianie opon na letnie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech,nasze polskie drogi,codziennie rano i wieczór zaliczam ok.500m czołgowiska,nieumiem tego kawałka nazwać inaczej,ten kawałek drogi jest w budowie już chyba ze 4 lata

Poozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...