Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Primera P11 2.0 szarpie na benzynie.

Zajdelek
 Share

Recommended Posts

Witam

kolega ostatnio zakupil p11 i na gazie jezdzi dobrze ale na benzynie szarpie i strzela. Co to moze byc?

zwykly gaz nie sekwecja, ale na gazie jest ok tylko na benzynie zle chodzi

tak tylko, że może być to powiązane z gazem, odłącz przewody od elektrozaworu przy zbiorniku aby gaz nie szedł w układ i wtedy pojeździj na benie, jak ustanie szarpanie to trzeba przyjżeć się parownikowi, może już przepuszcza i czas na regeneracje.

a jak odlacze kabel plusowy od instalcaji to tez bedzie dobrze? i jak by parownik przepuszczal to znaczy ze pali jednoczesnie benzyne i gaz?

a jak odlacze kabel plusowy od instalcaji to tez bedzie dobrze? i jak by parownik przepuszczal to znaczy ze pali jednoczesnie benzyne i gaz?

Tak, Tak

nic nie pomoglo. bez zmian

ja tam bym wyczyścił przepływomierz

w starym GT za nic na świecie nie chciał płynnie przejść z 2500-3000 i powyżej 6000 rzucało go jak by dostał padaczki :)

filtr paliwa też wymień

Edited by GeorgeGt

Potwierdzam u mnie było to samo..... Przeczyściłem przepływomierz i przy okazji wymiana filtra na stożek i i jak ręką odjął :D

• 1 month later...

u mnie objawy są takie, że:

- na gazie wszystko ok

- na PB przy wciśniętym pedale przyśpiesznia do deski szarpie lub brak mocy powyżej 2500 obr/min (wogóle nie przyśpiesza)

- na PB przy wciśniętym pedale przyśpieszenia tak na 3/4 jedzie przyśpiesza normalnie bez szarpania.

• 2 weeks later...

na benzynie juz prawie wszystko ok. Od dolu na rurce gumowej (ta co od przepustnicy idzie do filtra) jest takie blaszane kolko i ono sie zacielo i bylo caly czas otwarte.

• 3 months later...

co to znaczy zacięło się, przecież ono jest ściśnięte opaską i tam nic sie nie rusza i nie ma co sie zaciąć?

a możesz wstawić zdjęcie tego czegoś, bo jakoś nie kojarzę tam, żadnego takiego kółka