Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak zrobić aux (line in) w naszych radiach Clarion PN-1675


dan_kan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy artykuł, sprawdziłem i działa :)

można słuchać mp3'ki na seryjnym sprzęcie.

Mam nadzieję, że użytkownik 'Gregory', który stworzył ten poradnik nie będzie miał nic przeciwko :)

 

http://www.sendspace.pl/file/657b1764be95673b0347ed5

 

z pozdrowieniami

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym coś takiego zrobił u siebie ale sam się nie podejmę, może ktoś wie gdzie można dokonać takiej przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan_kan, a czy działa u Ciebie regulacja glośności tego zewnetrznego sygnalu (mp3)?

Ja mam troche innego Clariona i znalazłem dwa miejsca w ktorych po dotknieciu odzywal sie lewy i prawy glosnik. Wlutowałem się, ale regulacja działa w odwrotną stronę. Jak daje glosniej, to sygnal zostaje przyciszony. Normalnie działa zupełne odciecie, czyli ustawienie głosnosci na "0". Natomiast gra bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan_kan, a czy działa u Ciebie regulacja glośności tego zewnetrznego sygnalu (mp3)?

Ja mam troche innego Clariona i znalazłem dwa miejsca w ktorych po dotknieciu odzywal sie lewy i prawy glosnik. Wlutowałem się, ale regulacja działa w odwrotną stronę. Jak daje glosniej, to sygnal zostaje przyciszony. Normalnie działa zupełne odciecie, czyli ustawienie głosnosci na "0". Natomiast gra bardzo dobrze :)

Może warto wysłać tą wiadomość na elektroda.pl Jest tam sporo osób które znają się na rzeczy, może to kwestia innego podłączenia do przedwzmacniacza.

U mnie działa regulacja głośności.. jedyny mankament jaki zauważyłem to, gdy włącze mp3 przy włączonym trybie "Fm" sygnały się nakrywają, po przełączeniu na "Am" słychać już tylko mp3 :)

Żaden Fm transmiter ani adapter na kasetę nie da tej jakości :)

Ciekawa alternatywa za pare zł zamiast emulatorów zmieniarki CD za 450zł

Edytowane przez dan_kan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość marianello

Czy ja dobrze widzę, tam jest przecięta ścieżka AM-AF-OUT?

Czy to rozwiązanie wam nadal działa?

 

Czy ja dobrze widzę, tam jest przecięta ścieżka AM-AF-OUT?

Czy to rozwiązanie wam nadal działa?

Jestem już po przeróbkach. To na prawdę działa!. Jedynym mankamentem, jest takie ciche "pykanie" jak się reguluje volume, znaczy pyk przy każdym kroku (ale tylko na trybie AM ....w FM,CD i TAPE tego nie słychać) Dźwięk jest idealny czyli taki jak powinien być. Zastosowałem dwa kondensatory 4,7mikroF 25V i przeciąłem ścieżkę AM-AF-OUT. Kabelek jack wyprowadziłem sobie w schowku przed kierownicą. Super sprawa. Polecam

 

Czy ja dobrze widzę, tam jest przecięta ścieżka AM-AF-OUT?

Czy to rozwiązanie wam nadal działa?

 

 

Jestem już po przeróbkach. To na prawdę działa!. Jedynym mankamentem, jest takie ciche "pykanie" jak się reguluje volume, znaczy pyk przy każdym kroku (ale tylko na trybie AM ....w FM,CD i TAPE tego nie słychać) Dźwięk jest idealny czyli taki jak powinien być. Zastosowałem dwa kondensatory 4,7mikroF 25V i przeciąłem ścieżkę AM-AF-OUT. Kabelek jack wyprowadziłem sobie w schowku przed kierownicą. Super sprawa. Polecam

Doszedł jeszcze jeden mankament, ale to raczej to wyeliminowania (zaraz pójdę do działu audio i się dowiem). W czasie jazdy gdy jest podpięty smartphone to słychać dźwięk silnika w audio :). Takie piszczenie (zakłócenia) w trakcie przyspieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ma ktoś aktualny link, w miejsce tego z pierwszego posta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ja właśnie przerabiam zmieniarke 6cd pp-2538t na bluetooth usunąłem wszystko z wnętrza i podłączam się do oryginalnego układu sterowania zmieniarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...