Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N-16 silnik 1.8 2004r. jaka instalacja LPG


Gość jamak33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poczytałem trochę na forach i pozostał dylemat:

czy zakładać i jeśli tak to jakiej firmy instalację LPG do Almery 1.8 z 2004 r. Niedawno go kupiłem. Przebieg 164 tys. km. Średnio jeżdżę ponad 15 tys. rocznie.

 

Sporo mówi się o instalacji BRC 24 oraz KME-Diego. Kosztowo przeglądy podobnie. BRC droższy w instalacji i później części również.

Czy ktoś poleci mi dobry warsztat? Gotów jestem założyć instalację w innym mieście jeśli ma się obyć bez późniejszych kłopotów.

 

Mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poczytałem trochę na forach i pozostał dylemat:

czy zakładać i jeśli tak to jakiej firmy instalację LPG do Almery 1.8 z 2004 r. Niedawno go kupiłem. Przebieg 164 tys. km. Średnio jeżdżę ponad 15 tys. rocznie.

Sporo mówi się o instalacji BRC 24 oraz KME-Diego. Kosztowo przeglądy podobnie. BRC droższy w instalacji i później części również.

Czy ktoś poleci mi dobry warsztat? Gotów jestem założyć instalację w innym mieście jeśli ma się obyć bez późniejszych kłopotów.

 

Mieszkam w Warszawie.

Pozdrawiam.

Jacek

 

Bez późniejszych kłopotów (mniejszych i większych) i tak się nie obędzie. Przy tak małym rocznym przebiegu lepiej pozostań przy benzynie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1.8 mam BRC. Chciałem STAGa ale jakoś wyszło, że w moim mieście mało kto się zna na tej instalacji. Na razie bez problemowo, kilka regulacji od założenia było i autko jeździ :)

I nie wierz w zaniżone spalania, że spali z 10 w mieście ;P W mieście to tak 13-14l, na trasie 8-10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BRC sam nic nie zrobisz i jesteś skazany na gazownika. O KME nie czytałem najlepszych opinii. Myślę że dobrym wyborem będzie Stag, konkretnie następujący zestaw:

Sterownik: Stag-4 albo Premium

Wtryskiwacze: Matrix HD344, jak chcesz taniej to Magic Jety pojedyncze (Absolutnie żadnych Valteków, Raili i im podobnych)

Reduktor: Zavoli, Scorpion

Jak chcesz wyższą półkę to zastanów się nad Prinsem albo LandiRenzo Omegas.

Najważniejszym moim zdaniem elementem przy montażu gazu jest dobry gazownik. Poczytaj www.lpg-forum.pl - tam znajdziesz gazownika, który poprawnie zamontuje instalację w twoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez późniejszych kłopotów (mniejszych i większych) i tak się nie obędzie. Przy tak małym rocznym przebiegu lepiej pozostań przy benzynie ;-)

 

zamiast pisać takie farmazony trzeba trochę policzyć http://www.gazeo.pl/kalkulator.phpo

 

a kłopoty to są jak gazownik jest cienki, i sobie nie radzi z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BRC nie ma kabli i oprogramowania tak jak do STGA ? Bo fakt STAGa można fajnie "tuningować" przy pomocy laptopa :)

Na razie mnie to nie interesowało bo mam 2 lata gwarancji i jeżdżę sobie co jakiś czas na regulację, takie moje widzi mi się. W końcu regulacje za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BRC nie ma kabli i oprogramowania tak jak do STGA ? Bo fakt STAGa można fajnie "tuningować" przy pomocy laptopa :)

Na razie mnie to nie interesowało bo mam 2 lata gwarancji i jeżdżę sobie co jakiś czas na regulację, takie moje widzi mi się. W końcu regulacje za darmo ;)

Kabel do BRC kupisz. Nie wiem jak z oprogramowaniem, raczej legalnie tego nie uzyskasz. Do Staga oprogramowanie jest dostępne na stronie AC bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag nie jest najlepszy ale

jest popularny i prosty

kabelek do laptopa 40 zł soft free..

lepiej kupić słabszą elektronikę z szybkimi wtryskiwaczami i porządnym reduktorem niż przepłacić na elektronike i mieć kiszke w podzespołach ...Kme słyszalem ze nie ma korekt czy zabezpieczeń po cisnieniu jak spada na reduktorze to katuje silnik stag sobie radzi albo sie podpiera pb albo przewala odrazu z błedem ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamak33

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie.

 

Skorzystałem z kalkulatora i już wiem, ze się opłaca instalacja gazowa.

Nadal jednak nie jestem przekonany co do producenta instalacji, a tym bardziej warsztatu.

MIND, dzięki za szczegóły elementów instalacji, Napewno wezmę je poważnie pod rozwagę, tylko czy ktoś już instalował je w silniku QG18DE z 2004 r?

Może ktoś już montował instalację w takiej Almerce i ma doświadczenie?

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

A może zrób inaczej poszukaj jakiegoś dobrego/polecanego gazownika z okolicy i zapytaj się jego co by wstawił/co potrafi ją dobrze założyć :)

U mnie zadecydowało, że koleś gazował almery i primery QG18DE i jak tylko przyjechałem od razu wiedział coś o tym silniku. Do tych silników tylko BRC instalowali, więc nie chcą zainstalowałem ją. Reduktor zainstalowali mi w mało spotykany sposób bo przy podszybiu koło pojemniczka na płyn hamulcowy. Podobno przez to, że nie ma płyty pod silnikiem reduktor itp. szybciej się brudzi, a przy podszybiu nie :)

Jakiś tam +, ze BRC ma tą ogólnopolską gwarancję i serwisy w każdym większym mieście, które przyjmują w razie awarii bez kolejki.

Auto jest o 2sek wolniejsze do 100km/h - innych minusów jak na razie nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor zainstalowali mi w mało spotykany sposób bo przy podszybiu koło pojemniczka na płyn hamulcowy. Podobno przez to, że nie ma płyty pod silnikiem reduktor itp. szybciej się brudzi, a przy podszybiu nie :)

 

 

możesz dać jakieś zdjęcia, bo ciekawi mnie zamontowanie reduktora w ten sposób, gdzie znaleźli na to miejsce, że jest nizej od zbiorniczka wyrównawczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się cyknąć fotkę i pokarzę jak to wygląda. Reduktor jest tak bardziej nad zbiorniczkiem od płynu hamulcowego nie pod nim :)

 

a to ciekawe, czyli nad chłodnicą?? to jak to możliwe, że się nie zapowietrza?? czekam na fotki?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, czyli nad chłodnicą?? to jak to możliwe, że się nie zapowietrza?? czekam na fotki?? :)

Mylisz sie nie zapowietrza się tylko nie da się odpowietrzyć :blink: ciekawe gdzie wtryski leżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie nie zapowietrza się tylko nie da się odpowietrzyć :blink: ciekawe gdzie wtryski leżą

 

co by nie było :whistle: to i tak powietrze w reduktorze :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czekamy na kwiatki te wtryski to widziałem na stronie "fach" pojedyncze nowy korpus a na lpg forum chyba jakiś test jest nawet "kiepski oczywiście " a nazawa to wtryskiwacz VIPER ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

Trochę to trwało, ale tak to jest jak się pożyczy aparat :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/36b9814a35a17655.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e6e9e176d1f4ccd1.html

 

Instalka działa bez problemu nic nie jest raczej zapowietrzone bo jest ciepły. W końcu w niektórych autach nagrzewnica jest powyżej zbiorniczka wyrównawczego np. w ibizie tak miałem, w końcu to instalacja ciśnieniowa widocznie samo się potrafi odpowietrzyć :) Silnik sam mi się odpowietrzył, jak zmieniałem płyn chłodzący nie odkręcałem tej śruby przy głowicy, potem wystarczyło kilka razy dolać płynu i po problemie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za długie wężyki od wtrysków, wtryski dać do pionu, jak dobrze widzę to chyba reduktor jest źle wpięty w układ chłodzenia, choć może się mylę, osobiście zmieniłbym miejsce mocowania reduktora, jakby tak mi go zamontowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nakichane wtryski powinny być w pionie i można by powalczyć z długością wężyków a jestem ciekawy czy maja taką samą dł,,, elektro zawór koło reduktora bardzo blisko to nie ma czujnika temp gazu i ciśnienia w wężu ..tak jak w stagu ,,, przecież jakiegoś mapsensora musi mieć a wg mnie jak jest to przed filtrem :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, przecież jakiegoś mapsensora musi mieć a wg mnie jak jest to przed filtrem :devil:

 

tu może być wyjście z końca listwy wtryskowej, i ciśnienie i temperatura, ale zdjęcia tak zrobione, ze nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

Z tego co się rozglądałem to w BRC zawsze leżą wtryski (tak jak u mnie). Jakby je postawić to dziurę w masce trzeba by robić, bo one jakieś mocno wysokie są :D. Co do długości wężyków to niestety nie sprawdzałem, ale chodzi o te od wtrysków do kolektora tak ?

Jeden czujnik temperatury (wody) jest wkręcony w reduktorze. Wygląda jak taki co wkręca się w blok silnika. Ciśnienie i temperatura gazu jest brana z końca listwy wtryskowej.

Spalanie na trasie jak na razie nie jest złe. Z mocy troszkę stracił (choć jeżdżę na v-powerze, a nie paliwie z supermarketu może to jakoś wpływa na różnice) z tego co zbadałem 1,5sek gorzej do 100km/h. W mieście gorzej ze spalaniem, ale to wina krótkich odcinków.

 

A może wiecie czy jak podłączę się do instalacji i nawet bym nie regulował to czy zostają jakieś logi, że serwis to może wykryć podłączenie do instalki ? Mam jeszcze trochę gwarancji i żal ją stracić, ale lubię tak czasem pogrzebać przy aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stagu są w BRC pewnie też gazownicy pewnie nie lubią by ktoś im ingerował w Tajemną wiedzę,,,

 

napisz co to za "wtryskiwacze" albo ciachnij foto ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się rozglądałem to w BRC zawsze leżą wtryski (tak jak u mnie). Jakby je postawić to dziurę w masce trzeba by robić, bo one jakieś mocno wysokie są :D.

 

zmieszczą się bez problemu,

a ja widziałem, że wtryski są w pionie ale gaziarzowi chciało się to zrobić, także co kraj to obyczaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...