Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana olej, filry.... [N15]


Gość bociexxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako ze almerka to moj 1 samochod mam malo doświadczenia.... Kupiłem ja w sierpniu 2009 z przebiegiem 223000 i od razu poszlo olej polsyntetyk mobila zalany od tamtej pory uzupelnilem ostatnio 1 raz jakas niecala szklanke dolalem zeby bylo na bagnecie pol rowne w rowkach, w sierpniu wtedy tez wymienilem filtr oleju + paliwa + powietrza , przejechane od tamtej pory jakies 5000km, w ksiazce sugeruja ze olej co 15 tysia lub 12 miechów albo jak ciezke warunki to 7,5 kkm albo 6 miechow. nie zrobilem zadnego z tych przebiegow i mysle ze do konca roku nie zrobie i jak sie odniesc do tego czy raczej nie sugerowac sie przebiegami i co rok olej+reszta filtrów wymieniac czy jak ? powietrza ponoc jeszcze mozna przeczyszscic i z powrtotem:) poradzcie cos doświadczeni...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie doświadczenia z olejami? Mam N15 2.0D, 1998r, CD20E. Olej zalewam 10W40, obecnie Castrol Magnatec Diesel. Zrobiłem już na nim ponad 11tys. km (olej zmieniony w sierpniu 2009) i szykuję się do zakupu oraz zmiany filtra i oleju. Ma ktoś sprawdzonego producenta (Castrol, Mobil, Valvoline, Total itd.) oraz sprawdzone źródło, gdzie można kupić oryginalny olej oraz nie natknąć się na podróbkę? Mi doradzano Valvoline, ponoć nie jest tak podrabiany, jak czołówka (czyli m.in. Castrol, Mobil). Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bociexxx

A macie doświadczenia z olejami? Mam N15 2.0D, 1998r, CD20E. Olej zalewam 10W40, obecnie Castrol Magnatec Diesel. Zrobiłem już na nim ponad 11tys. km (olej zmieniony w sierpniu 2009) i szykuję się do zakupu oraz zmiany filtra i oleju. Ma ktoś sprawdzonego producenta (Castrol, Mobil, Valvoline, Total itd.) oraz sprawdzone źródło, gdzie można kupić oryginalny olej oraz nie natknąć się na podróbkę? Mi doradzano Valvoline, ponoć nie jest tak podrabiany, jak czołówka (czyli m.in. Castrol, Mobil). Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami?

 

 

ja smigam na mobilu polsyntetyk 10w40, olej jak olej nie narzekam, a co do tego żeby podróby nie kupić to ja kupuje w InterCarsie chyba tam nie maja robionych na allegro troche bym jednak uwazal z zakupami...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smoku191

w sumie ta duzy wydatek to nie jest a silniczkowi lepiej, dzieki za odp. pozdro

 

aha a filtr paliwa tez co 10 kkm??

 

W instrukcji jest napisane, że filtr paliwa co 30kkm. Wymieiam co 20kkm. A oryginalny u mnie siedział 200kk, komuś się zapomniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bociexxx

hmm no wlasnie myslalem o valvoline ale pytanie czy jednak to bardziej nie zaszkodzi taka przesiadka z mobila , czy juz nie lepiej zalac to samo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o to, żeby nie trafić na podrabiany olej, bo nawet najlepszy syntetyk Castrola czy Mobila, jeśli będzie podrobiony, to zaszkodzi silnikowi bardziej, niż jakiś oryginalny minerał...

 

Z tego co mi wiadomo, to jakieś 90% (albo i więcej) olejów sprzedawanych na Allegro to podróbki (szczególnie te "z Niemiec, bez faktury"). Oryginalny to chyba pozostaje tylko w ASO, chociaż cholera ich tam wie...

 

W każdym razie doświadczenie z olejem z ASO mam, ale do motocykla. Jednego sezonu kupiłem Motula w ASO Suzuki, przez 8000km nic mu nie dolałem. Rok później Castrol, ale już z Allegro... Silnik głośniejszy, przez 3000km dolane 0,6l. Sam już nie wiem, co o tym myśleć.

 

Zastanawiałem się, czy czasami nie lepiej kupić oleju mniej popularnego, czyli Total, Elf, Shell czy tam Valvoline, nie są tak reklamowane, jak czołówka (Mobil czy Castrol), a być może przez to mniej podrabiane.

 

Ma ktoś doświadczenie z olejem GM lub Forda? Niby to tanie, ciekawe czy cena idzie w parze z jakością :)

 

I jeszcze jedno - jak kupować olej do diesla, to uniwersalny, czy jakiś dedykowany do silników diesel? Obecnie śmigam na Castrolu dedykowanym, ale np. Motul nie wyodrębnia olejów ze względu na rodzaj paliwa.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja osobiście śmigam na Castrolu i nie mogę narzekać. Wczesnej jeździłem na nim GolfemII przez 8 lat (Magnatec 15W40),

teraz Almerką (Magnatec Diesel 10W40) i ani w jednym ani w drugim praktycznie nie muszę dolewać od wymiany do wymiany (co 10 tysięcy km).

Kupuje w hurtowni która sprzedaje przede wszystkim oleje i akumulatory wiec mam nadzieje ze nie jest podrabiany.

Podsumowując mogę polecić Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlałem teraz Castrol do mojej N15 i ma mi strczyć na 15k km :) ale nie zrobie tyle w rok :D

Co do filtra paliwa to też teraz wymieniłem i pewnie starczy do następnej zimy ale w N14 wymieniałem zawsze przed zimą tak gdzieś druga połowa Października :)Mam diesle obydwa i miałem taką przygodę tej zimy ze zapychał sie filter przypuszczalnie parafiną i trzeba było go wymienić bo inaczej co kilkaset metrów gasł :( wiec zalecam wymieniać filtr na zimę zeby problemów nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...