Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Jak wyciagnac zdemontowac chlodnice klimatyzacji


Gość arthi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy moze ktos zdejmowal juz chlodnice klimatyzaji i moglby dac jakies wskazowki, zderzak juz mam sciagniety.

Kolego w P11 to chłodnica klimy wychodzi do środka komory silnika więc myślę że w P10 podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11 trzeba było ściągnąć chłodnice od silnika i po jej ściągnięciu znajduje się właśnie chłodnica klimatyzacji.... od przodu prawdopodobnie jest przykręcana - chociaż u mnie nie była (trzymała się po prostu tak sama w sobie zresztą nie miała gdzie uciec bo za nią była chłodnica)... na dole po prostu jest tylko na takich dwóch gumkach :D

 

Podejrzewam, że w P10 będzie identycznie bo nawet na fotkach z allerogo widzę, że jest identycznie jak u mnie tylko po prostu masz ciut inny pas przedni i nie wiem czy nie będzie jakiś innych mocowań a mianowicie gdzie będzie dodatkowo przykręcona , no ale jak zdemontujesz dużo chłodnicę to zobaczysz gdzie trzyma ;)

 

Nie potrzebnie zderzak demontowałeś... ;).... Bo on nie przeszkadza :D

Edytowane przez Qszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy, ogladalem to wczoraj dokladnie. Zderzaka rzeczywiscie nie trzeba sciagac od srodka sa sruby i chyba bez demontażu chlodnicy wody sie nie obejdzie.

W P11 mi się udało bez demontowania chłodnicy wody , odkręciłem tylko wiatraki żeby było więcej miejsca .(robiłem do pod blokiem na parkingu)

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barbituran

dokładnie to samo co przedmówca. kolega wymieniał mi w zeszłym roku i ściągnął tylko wiatraki i wypiął chyba górne węże i uchwyty, wtedy chłodnicę można troche nagiąć i wsmyknąć tą od klimy. zajęło mu to około godziny pod blokiem. nowa chłodnica 550zł jakby to kogoś interesowało, mojej niestety już niedało się połatać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

dokładnie to samo co przedmówca. kolega wymieniał mi w zeszłym roku i ściągnął tylko wiatraki i wypiął chyba górne węże i uchwyty, wtedy chłodnicę można troche nagiąć i wsmyknąć tą od klimy. zajęło mu to około godziny pod blokiem. nowa chłodnica 550zł jakby to kogoś interesowało, mojej niestety już niedało się połatać.

pozdrawiam

 

 

No to kolega niezłą kasę tu wywalił,ja też mam chłodnicę klimy do wymiany,ale kupię taką używkę za około 150 - 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech kolega napisze ile zabulił za wymiany i łatanie czy coś bo też mam nieszczelną klime i musze poszukać dziury zrobiłbym ale wypadlo mi pare rzeczy ,,, wiem że cały płyn chłodzący kosztuje ze 150 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciagnalem chlodnice klimatyzacji, w sumie 15 minut roboty... wystarczy odkrecic uchwyty gorne chlodnicy wody i wyciagnac (pociagnac do gory) zbiornik wyrownawczy, chlodnice wody tez lekka podciagnac i odepchnac w strone silnika, jest wystarczajaco duzo miejsca.

 

Generalnie chlodnica nie wyglada najlepiej zlokalizowalem jedna dziure, ale po tylu latach jezdzenia na polskich drogach obawaim sie ze takie latanie nie wysarczy na dlugo.

 

Pytanie koledzy gdzie mozna znaleźć parametry chlodnic w P11 2.0 16V? Z wygladu jest troche inna, ale uchwyty i mocowanie na osuszacz wygladaja jakby byly w tym samym miejscu co w P10.

 

Na allegro chlodnic do p10 jest jak na lekarstwo, a p11 cala masa od 100zl w gore i na oko wygladaja lepiej niz moja, boje sie tylko czy sie zmiesci.

 

Jutro bede tez wiedzial ile ewentualnie kosztuje spawanie i czy w ogole warto.

 

No niestety, chlodnica nadaje sie tylko na zlom, co pospawali to wyskoczylo w innym miejscu...

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel998s

Witaj kolego. Ja ostatnio też wymieniałem chłodnicę klimy (marzec jeszcze przed bumem na nabijanie i naprawę chłodnic )ale powierzyłem to mechanikowi. Chłodnica dziurawa w lewym dolnym narożniku ( trochę uciążliwe do spawania) zakupiłem używkę na Allegro za około 160zl z przesyłką stan idealny. Mechanik proponował mi chłodnicę od primerki P11 ale po opomiarowaniu mojej z P10 i tej co mi proponował z P 11 to ta z P11 okazała się za długa i podejście do osuszacza było chyba też inne. Co do kosztów to wymiana chłodnicy 100 zl bez ściągania zderzaka tylko ściągnięcie węży od chłodnicy silnika. Nabicie klimy chyba 90zl. Mechanik ze szczecina zajmujący się nabijaniem i konserwacja, naprawą klimatyzacji bardzo miły człowiek aż chce się rozmawiać z takim profesjonalistą wszystko wytłumaczy i powie a nie jak co niektórzy traktują cię jak buraka. Klima lata do dziś a starą może zaniosę do naprawy ale narazie sobie leży. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...