Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamykanie szyb


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przerobić mechanizm zamykania szyb na taki który by domykał szyby przy wyłączaniu zapłonu. Ciekawe czy ktoś sie w to bawił ?

 

A dlaczego mnie to interesuje ?

Ponieważ ostatnio zapomniałem domknąć ( 1 cm ) okno od pasażera i musiałem zasuwać do samochodu żeby je domknąć bo wzbudził sie alarm.

 

 

Poprawka. Oczywiście przy zamykaniu samochodu a nie wyłączaniu zapłonu :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przerobić mechanizm zamykania szyb na taki który by domykał szyby przy wyłączaniu zapłonu. Ciekawe czy ktoś sie w to bawił ?

Pozdrawiam

Też mi tego brakuje... miałem w Merivie... i też bym tak chciał teraz... może jakiś serwis to wykonuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi tego brakuje... miałem w Merivie... i też bym tak chciał teraz... może jakiś serwis to wykonuje :)

 

takie pytanie techniczne mam: Co się stanie jeśli będę chciał zostawić kogoś w samochodzie (z uchylonymi szybami) a będę chciał wziąć kluczyki ze sobą? Rozumiem że szyby się zasuną i nie będzie można ich otworzyć - zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje są moduły domykania szyb z tym że szyby zamkną się dopiero po zamknięciu samochodu z pilota.

 

no to jeśli tak, to fajny bajer to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje są moduły domykania szyb z tym że szyby zamkną się dopiero po zamknięciu samochodu z pilota.

Potwierdzam, ojciec miał tak w almerze. Przy zamykaniu auta z pilota domykały się również przednie szyby. Z tego co pamiętam taki moduł kosztował w serwisie coś koło 250pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki moduł. Dostałem go razem z alarmem (fabrycznym). Niestety nie działa tak jak powinien, bo szyba kierowcy prawie nigdy nie zamyka się do końca. Nie miałem na razie czasu, żeby jechać do serwisu, ale przez telefon serwisant stwierdził, że nie można tego naprawić, bo komputer za wcześnie odcinana napięcie do silników szyb. Dziwne jest jednak to, że pozostałe szyby zamykają się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też chciałem aby mi założyli moduł domykania szyb, ale mi odradzono. Ktoś z serwisu powiedział, ze domykanie szyb nie jest dopracowane, są liczne awarie i reklamacje więc zrezygnowałem.

Jak widać miał rację.

To fajny bajer jak działa, ale to tylko elektronika, w poprzednim aucie raz na 100-200 zamknięć szyba sie nie zasuwała więc i tak zawsze należało sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też chciałem aby mi założyli moduł domykania szyb, ale mi odradzono. Ktoś z serwisu powiedział, ze domykanie szyb nie jest dopracowane, są liczne awarie i reklamacje więc zrezygnowałem.

Jak widać miał rację.

To fajny bajer jak działa, ale to tylko elektronika, w poprzednim aucie raz na 100-200 zamknięć szyba sie nie zasuwała więc i tak zawsze należało sprawdzać.

 

W mojej 8-letniej Fabii też miałem domykanie i szyby ani razu się nie zacięły. Nie musiałem czekać i sprawdzać, czy się zamkną. Więc to nie wina elektroniki, tylko ludzi, którzy projetkowali to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to nie wina elektroniki, tylko ludzi, którzy projetkowali to auto.

W poprzednim aucie Xsara II w oryginale nie miałem domykania szyb, poprosiłem o zamontowanie takiego modułu przy zakupie auta.A w QQ jak już wspomniałem mi odradzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Ja mam taki moduł. Dostałem go razem z alarmem (fabrycznym). Niestety nie działa tak jak powinien, bo szyba kierowcy prawie nigdy nie zamyka się do końca. Nie miałem na razie czasu, żeby jechać do serwisu, ale przez telefon serwisant stwierdził, że nie można tego naprawić, bo komputer za wcześnie odcinana napięcie do silników szyb. Dziwne jest jednak to, że pozostałe szyby zamykają się do końca.

 

O ile dobrze pamiętam, to szybę kierowcy się inicjuje. Próbowałeś ?

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale mój QQ jest widać bardzo "zapominalski". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość misiek70

Rok temu też chciałem aby mi założyli moduł domykania szyb, ale mi odradzono. Ktoś z serwisu powiedział, ze domykanie szyb nie jest dopracowane, są liczne awarie i reklamacje więc zrezygnowałem.

Jak widać miał rację.

To fajny bajer jak działa, ale to tylko elektronika, w poprzednim aucie raz na 100-200 zamknięć szyba sie nie zasuwała więc i tak zawsze należało sprawdzać.

 

Też na to zachorowałem, kiedy okazało się, że w moim nowym aucie szyby się nie domykają automatycznie. Serwis w Bydgoszczy też odradza ten bajer, lub co najwyżej na upartego montują, ale bez szyby od strony kierowcy, gdzie jest cyfrowy licznik impulsów. Serwis alarmu Cobra który instalują w każdym Qasqai'u i do którego dokupuje się ów moduł (200zł na każdą parę szyb)przekazał mi następujące info. Moduł domykania szyb nie współpracuje prawidłowo z cyfrową magistralą CAN w Qasqaiu, gdyż jest analogowy. Stąd problemy z "dogadaniem" się między autem a alarmem, który steruje tą funkcją. Niedopracowanie modułu wynika z braku chęci dzielenia się informacjami technicznymi producenta z firmami zewnętrznymi. Muszą eksperymentować i uczyć się na błędach. Więc na razie porażka. :(

Dajcie znać jak dowiecie się czegoś więcej.

 

Pozostaje pytanie: Czemu do jasnej anielki producent w XXI w. nie implementuje tej funkcji w oprogramowanie auta? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przerobić mechanizm zamykania szyb na taki który by domykał szyby przy wyłączaniu zapłonu. Ciekawe czy ktoś sie w to bawił ?

 

A dlaczego mnie to interesuje ?

Ponieważ ostatnio zapomniałem domknąć ( 1 cm ) okno od pasażera i musiałem zasuwać do samochodu żeby je domknąć bo wzbudził sie alarm.

 

 

Poprawka. Oczywiście przy zamykaniu samochodu a nie wyłączaniu zapłonu :)

 

Pozdrawiam

 

 

Miałem taką funkcję w mercu c klasie, była to funkcja w alarmie. Nie powiem, bardzo to było pożyteczne,bo zamykały się szyby oraz szyberdach. Nie trzeba było wszystkiego po kolei zamykać, tylko jednym cyknięciem i po sprawie. Jako że nie miałem klimy, to latem wszystko było pootwierane na maks i było trochę zabawy z zamykaniem. Wszystko działało bez zarzutów jakieś 3 lata. Po tym czasie po kolei zaczęły mi padać szyby, aż w końcu wszystkie przestały się otwierać. Pomyśłałem że ten typ tak ma i pojechałem do serwisu naprawić szyby. To co mi powiedzieli trochę mnie zaskoczyło. Otóż podobno modół domykania szyb akurat w moim alarmie miał coś takiego, że nawet jak szyby były zamknięte, to on próbował je domykać. Testował pewnie czy są domknięte. Na jakieś styki od silników szedł niepotrzebny prąd i po jakimś czasie się przepalały i topiły. NIestety musiałem odłączyć w alarmie domykanie szyb. Problem z przepalaniem styków zniknął, a szyby otwierają się bez problemów. Dlatego w qq dałem sobie spokój z domykaniem szyb, mimo że jest to pożyteczna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat domykania szyb zgłębialiśmy również w dziale Note(inne forum),i jest tak jak pisze Misiek70,musi być inny alarm i odpowiedni moduł.Ruszałem temat i pisałem do różnych serwisów elektronicznych i m innymi otrzymałem taką odpowiedź,co jest potrzebne.

http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=265&id=362

I tutaj też jest odpowiedź na pytanie Cosmo.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Budapeszt, dnia 14 września 2010 roku

 

NISSAN SALES CENTRAL & EASTERN EUROPE

 

 

W odpowiedzi na Pana reklamację uprzejmie informujemy, że Alarm Cobra, zamontowany w Pańskim samochodzie jest rekomendowany przez Dział Części NSCEE. Po montażu Serwis nie stwierdził jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu. Alarm Pańskiego samochodu spełnia wszystkie wymagania i jest właściwy. Producent nie przewidział funkcji domykania szyb i opcja ta nie jest na dzień dzisiejszy dostępna.

 

Z poważaniem,

 

 

 

Agnieszka Asztalos

Koordynator ds. Obsługi Klienta

:blink::o:(:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z handlowcem i sprawa ma sie tak: funkcja domykania szyb jest dostępna w samochodach nie tekna, gdyż tekna ma inteligemtny kluczyk, który nie jest kompatybilny z modułem domykającym szyby gdyż wcześnie odcina zasilanie. natomiast w I-Way no problem, da sie za jedyne chyba 300 zeta założyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,

 

ten wątek jest dość stary i może coś się zmieniło w modelach 2011/2012?

Mój wiekowy VW Golf nie tylko domykał wszystkie szyby po zamknięciu samochodu, ale potrafił je też całkowicie opuszczać z pilota (co było pomocne w upalne dni przed wejściem do samochodu).

Dodatkowo byłoby miło, gdyby po zamknięciu QQ nie tylko domykały się szyby, ale także składały lusterka.

Czy ktoś z Was ostatnio badał te tematy?

 

Pozdrawiam,

rfk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ten wątek jest dość stary i może coś się zmieniło w modelach 2011/2012?

Mój wiekowy VW Golf nie tylko domykał wszystkie szyby po zamknięciu samochodu, ale potrafił je też całkowicie opuszczać z pilota (co było pomocne w upalne dni przed wejściem do samochodu).

Dodatkowo byłoby miło, gdyby po zamknięciu QQ nie tylko domykały się szyby, ale także składały lusterka.

Czy ktoś z Was ostatnio badał te tematy?

 

Pozdrawiam,

rfk

 

Temat poruszany był na forum. O Lusterkach jest tu http://forum.nissank...ne/page__st__40

a co do opuszczania i zamykania szyb to jest to mozliwe z dwóch poziomów. Po zainstalowaniu odpowiedniego modułu szyby zamykaja sie po zgaszeniu silnika. W tym przypadku jest to niebezpieczne bo szyby zamykaja sie bez względu na to czy ktoś trzyma tam ręce i z poziomu alarmu COBRA z tym ze trzeba go rozbudować o moduł ze zwłoką aby alarm zbyt szybko sie nie uruchomił. To informacje od gościa który sie tym para zawodowo. Na początku chciaem taki bajer mieć ale stwierdziłem że jednak nie jest to mi az tak potrzebne.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ten wątek jest dość stary i może coś się zmieniło w modelach 2011/2012? Mój wiekowy VW Golf nie tylko domykał wszystkie szyby po zamknięciu samochodu, ale potrafił je też całkowicie opuszczać z pilota (co było pomocne w upalne dni przed wejściem do samochodu). Dodatkowo byłoby miło, gdyby po zamknięciu QQ nie tylko domykały się szyby, ale także składały lusterka. Czy ktoś z Was ostatnio badał te tematy? Pozdrawiam, rfk

 

W amochodach europejskich producentów np. VW/Skoda/SEAT/Audi za domykanie odpowiada modul comfort - każda z szyb ma czujnik przeciązeniowy więc jak napotka przeszkodę to się nie domknie (chodzi o bezpieczeństwo).

 

Moduł domykania szyb da się zamontować - ale jakość działania w QQ i innych modelach Nissana pozostawia wiele do życzenia - więc lepiej jest żyć bez domykania niż 5 razy sprawdzać czy aby na pewno wszystkie szyby zostały domknięte ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dzięki za odpowiedzi. Niby są to drobiazgi, ale w mojej ocenie... przydatne. Szkoda, że Nissan nie bierze przykładu choćby z VW w tak drobnych, ale ułatwiających życie funkcjach.

 

Pozdrowienia,

rfk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie /a to tylko Nubirka/ miałem domykanie. Po zamknięciu samochodu z pilota - zamknięcie wszystkich drzwi, uaktywnienie alarmu, domykanie wszystkich szyb. Nie musiałem sprawdzać i pamiętac o szybach. Przez 7 lat żadnej usterki.

Tak się przyzwyczaiłem do domykania szyb, że kilka razy już swoją Tinkę pozostawiłem z otwartymi oknami. Wiem że można założyć /na dwa lub jeden dodatkowy moduł/. Nie ma ingerencji w komputer, lecz będzie do domykania szyb dodatkowy pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m_skrzypek

Koledzy a co z zamykaniem /otwieraniem/ szyb. W poprzednim samochodzie naciskając raz przełącznik otwierania szyby do końca - szyba otwierała się całkowicie, ta sama sytuacja gdy przełącznik pociągnąłem go góry - szyba zamykała się. W moim qq przełącznik ten dopóki trzymam szyba się otwiera, po poszczeniu szyba zostaje w danym położeniu. Odczuwalne jest, ze przełącznik ma dwie wartości (naciskanie do połowy i do końca) i czy nie powinno być tak, że przy naciśnięciu do połowy szyba otwiera się do momentu naciskania przełącznika, a naciskając do końca otwiera się do oporu. Mam nadzieje że nie zagmatwałem za bardzo i wiecie o co mi chodzi :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co z zamykaniem /otwieraniem/ szyb. W poprzednim samochodzie naciskając raz przełącznik otwierania szyby do końca - szyba otwierała się całkowicie, ta sama sytuacja gdy przełącznik pociągnąłem go góry - szyba zamykała się. W moim qq przełącznik ten dopóki trzymam szyba się otwiera, po poszczeniu szyba zostaje w danym położeniu. Odczuwalne jest, ze przełącznik ma dwie wartości (naciskanie do połowy i do końca) i czy nie powinno być tak, że przy naciśnięciu do połowy szyba otwiera się do momentu naciskania przełącznika, a naciskając do końca otwiera się do oporu. Mam nadzieje że nie zagmatwałem za bardzo i wiecie o co mi chodzi :-).

Trzeba to zaprogramować - zdaje się, że po zamknięciu szyby do końca trzeba przytrzymać przycisk ok 5 sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...