Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Tino] Wnętrze - dodatki, doposażenie wnętrza


Bodek05
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirekg9

:unsure: Macie w swoich Tinkach oświetlony schowek z przodu ? Ja <_< nie mam :( . Ma ktos jakiś pomysł gdzie się podłączyć żeby to zrobić ?

W żadnej z Tinek nie ma fabrycznego oświetlenia schowka :angry::( . Podłączyć się możesz do każdego bezpiecznika który ma

+ bez wkładania kluczyka w stacyjkę. Jeszcze zależy jaką lampke oświetleniową chcesz założyć tzn. czy ma się wyłączyć po zamknięciu schowka /taka byłaby najlepsza/ czy będzie np, świecić ciągle po włączeniu świateł - tak jak to jest podobno w p12 i tam oświetlenie odłanczają.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :unsure: bo jest tam takie miejsce ..., które myślałem, że jest pod to przystosowane. Stąd moje pytanie. Zastanawiałem się nad kilkoma diodami z włącznikiem przy otwieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!!!

podświetlenie schowka można zrobić w podobny sposób jak kolega wyżej zamontował podświetlenie podłogi.

Ja przymierze się do jego pomysłu i rad.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyżej opisywałem i dałem fotki odnośnie zabezpieczenia i wyciszenia tylnych nadkoli, bo słychać było wewnątrz każde uderzenia kamyków. Oczywiście w Tinkach brak jest nadkoli plastikowych.

Mnie się udało dziś zakupić, jak zamontuję to się pochwalę.

Pozdrowionka.

 

PS.......

Miałem się pochwalić odnośnie plastikowych nadkoli tylnich. Zapamiętajcie tę stronę....http://moto.allegro....902847041.html I ODRADZAM!!!!!!!!!!!!!! ALBO FACET NIE WIE CO SPRZEDAJE LUB SIĘ POMYLIŁ PRZY PAKOWANIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozmawiałem z nim telefonicznie, że to nie to i towar odesłałem na jego koszt.

Stwierdził, że to to nie możliwe, bo niedawno zakładał u swojego znajomego i wszystko pasowało. Więc ja przypuszczam, że zaistniała pomyłka przy pakowaniu lub był na kacu. Na fotce widać że to nie od tego......... Jak się dowiem czegoś innego to dam znać.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !

Jeżeli jest ktoś zainteresoawany posiadam na sprzedaż podłokietnik Al.Tino nowy cena 149 zł

Zdjęcia moge przesłać e-mialem

Edytowane przez cmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ! Jeżeli jest ktoś zainteresoawany posiadam na sprzedaż podłokietnik Al.Tino nowy cena 149 zł Zdjęcia moge przesłać e-mialem

 

Możesz przesłać na e-maila, zobaczę co to jest, jaki kolor, jaki schowek, mocowanie itd, itp. Nie wiadomo czy będzie stabilny, jak się łokietek oprze. - goromi @op.pl

 

 

Witam.

Czy ktoś z Tinowców, mocował na stałe CB w samochodzie? Czy mógłbym prosić o jakieś fotki poglądowe? Dziękuję.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,ja mam Tino z 2004 roku i zamontowałem domykanie szyb , lusterko fotochromatyczne od primery , dzienne światła na chwile obecna w halogenach ,białe kierunki boczne , moduł kierunków 2 lub 3 niemrugnięcia , grill rantówką chromowa zrobiony , pasek chromowy pod bocznymi szybkami przyklejony na tej czarnej gumie a oryginalnie wszystkie listwy czarne są pomalowane w kolorze samochodu i radio nie oryginalne zamontowane tylko działa to bez pilota oryginalnego . W planach instalacja pod suba bo mam a szkoda sprzedać bo obudowa jest bardzo dobrze zestrojona i zrobiona własnoręcznie . :)

Edytowane przez wybitny2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś się dokładniej pochwalić i dać tu parę fotek. Może ktoś wykorzysta Twoje pomysły.

Powiedz coś więcej o domykaniu szyb - jeden modół, czy dwa, cena, czy robiłeś sam /może jakieś fotki/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wybitny2

Mógłbyś się dokładniej pochwalić i dać tu parę fotek. Może ktoś wykorzysta Twoje pomysły.

Powiedz coś więcej o domykaniu szyb - jeden modół, czy dwa, cena, czy robiłeś sam /może jakieś fotki/.

 

Moduł(Mikroprocesorowy moduł domykania 4 szyb MPW-4) kupiłem 80 zł mnie kosztował ale szyby domykają się po kolei i nie jest to takie proste jak sie wydaje bo każda szyba stawia inny opór . Przednie szyby ciężko się zamykają i czas to około bo nie pamiętam 15 s a tył lekko się zamyka wiec musiałem kupić przekaźnik czasowy by rozłączył masę po 15 s na domykanie tylnych szyb bo inaczej szyba się domykała z tylu a przekaźnik rozłączał się po dłuższej chwili i czas domykania się wydłużał . Japończyki maja masę cały czas i dlatego są problemy . Fotki grilla i listw mogę zrobić ale dopiero koło soboty . Jak kupiłem tino kamera była uszkodzona wiec kupiłem taka za 80 zl kolorowa ale działa na czarno-biało bo taki ma sterownik tino i wszystko ładnie pięknie śmiga.

 

Tino

post-33939-0-14939100-1335892957_thumb.jpg

post-33939-0-66408500-1335892965_thumb.jpg

post-33939-0-55998500-1335892976_thumb.jpg

post-33939-0-35156800-1335892984_thumb.jpg

Edytowane przez wybitny2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kiedyś pisałem o dodatkowym oświetleniu wnętrza - mój post #44 i #46
a teraz z nudów postanowiłem zrobić małą doróbkę 

https://plus.google.com/photos/112115303120821761314/albums/5885184331354911489?banner=pwa&authkey=CPWur8TQq8a1fg

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!

Jak zdemontować lusterko prawe w tino?

 

 

Demontujesz od wewnątrz plastikowyą trójkątną osłonkę lusterka, ciągnąc do siebie a następnie w górę-masz dostęp do śrub. Lecz musisz następnie zdemontować boczek aby odłączyć kostkę od lusterek. Plastikową osłonkę demontuje się zawsze gdyż łatwiej można ściągnąć boczek.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirek!

A czy wiesz może czy same szkło dało by się wyjąć bez ingerencji w całe te lustro-poprostu podważyć szkło żeby wyskoczyło z zaczepów?

Tylko jest problem bo nigdzie nie widzę na Allegro samych wkładów oryginalnych...

Aha czy pod pojęciem boczek masz na myśli boczną tapicerkę drzwi?

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjęcia lustra, to co pamiętam, to był jakiś temat jak to zrobić i dotyczył podgrzewanego lusterka i tam było to opisane.

Tak - pisząc boczek, miałem na myśli tapicerkę drzwiową. Nie zapomnij najpierw o wyjęciu tej plastikowej osłonki lusterka od wewnątrz. Zauważ, że boczek dotyka praktycznie tej osłonki a boczek musisz ciągnąć do góry aby go zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie kto pomoże mi jak dojść do żarówek w  kabinie 2,2DI rocznik 2001 dokładnie na wysokości recznego hamulca co oświetla tył są tam 3 zarówki w tym jedna  czasowo sie zapala i gaśnie :) kupiłem ledy białe smd - zdjąłem pokrywkę przezroczystą wyjąłem zarówkę w5w następnie wciskałem tą ledową ale krzywo wkładałem i popchnąłem gniazdo do środka i d*pa i chciałbym dojść do srodka od wewnątrz sufitówki ale nie wiem jak to rozkręcić - z przodu nie miałem problemu bo są dwa wkrety to rozkreciłem itp ale ta lampa pośrodku nie wiem ? czekam może ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie kto pomoże mi jak dojść do żarówek w  kabinie 2,2DI rocznik 2001 dokładnie na wysokości recznego hamulca co oświetla tył są tam 3 zarówki w tym jedna  czasowo sie zapala i gaśnie :) kupiłem ledy białe smd - zdjąłem pokrywkę przezroczystą wyjąłem zarówkę w5w następnie wciskałem tą ledową ale krzywo wkładałem i popchnąłem gniazdo do środka i d*pa i chciałbym dojść do srodka od wewnątrz sufitówki ale nie wiem jak to rozkręcić - z przodu nie miałem problemu bo są dwa wkrety to rozkreciłem itp ale ta lampa pośrodku nie wiem ? czekam może ktoś pomoże

ta pośrodku nie ma żadnych śrubek, jest wciskana , nie pamiętam z której strony ale trzeba po prostu podważyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem _ opanowałem to ale w inny sposób - przełącznik zrobiłem na zero a potem długim sztywnym drutem wcisnąłem w gniazdo lekko przekreciłem w w lewo lub mozna w w prawo a potem pociągnąłem do srodka i gniazdo z stykami wróciło do pierwotnego stanu :) potem włożyłem zarówkę i jest git - ale radze jak przedmówca mówi wycisnąć oprawę z żarówkami - innym razem sprawdzę czy jest wciskana :)


Panowie polecam żarówki led SMD - 10 żarówek zmieniłem - na zewnątrz 4 i w środku 6 - ale za to rano jak otwieram centralnym auto to w środku biało jak cholera świeci :)http://www.tuning-studio.pl/k43,oswietlenie-pojazdu-zarowki-led.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 


Z uwagi iż Tino, ma paskudnie wyprofilowane drzwi i błotnik w stosunku do progu, to całe błoto strasznie brudziło drzwi i próg z uwagi iż nie posiadało chlapaczy.


Co prawda są one w kolorze karoserii, a ja kupiłem w kolorze wiśnia-bordo, więc musiałem przemalować.


Przed chwilą zamontowałem orginalne przednie chlapacze do mojej Tinki i zajęło mi to 30 min, nie licząc wczorajszego ich malowania.


Kto mnie zna, to wie że staram się fotkami dokumentować to co robię. 


 


68816424948231228922.jpg


50184572029611978415.jpg


78901119119237924284.jpg


78510492195302614167.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z uwagi iż Tino, ma paskudnie wyprofilowane drzwi i błotnik w stosunku do progu, to całe błoto strasznie brudziło drzwi i próg z uwagi iż nie posiadało chlapaczy.

Co prawda są one w kolorze karoserii, a ja kupiłem w kolorze wiśnia-bordo, więc musiałem przemalować.

Przed chwilą zamontowałem orginalne przednie chlapacze do mojej Tinki i zajęło mi to 30 min, nie licząc wczorajszego ich malowania.

 

68816424948231228922.jpg

50184572029611978415.jpg

78901119119237924284.jpg

78510492195302614167.jpg

 

nawet fajnie wygląda :) ile dałeś za nie ? musiałeś ściągać kółka ? ---- kiedyś też chciałem założyć ale przeszło mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Udało mi się za 60 zł i kół nie ściągałem, tylko przekręcałem kierownicą.

Co zauważyłem.........jest o niebo ciszej nawet na mokrej nawierzchni i gdy się wjedzie w kałuże. Woda nie wali tak po progu od spodu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się za 60 zł i kół nie ściągałem, tylko przekręcałem kierownicą.

Co zauważyłem.........jest o niebo ciszej nawet na mokrej nawierzchni i gdy się wjedzie w kałuże. Woda nie wali tak po progu od spodu.

masz Adres ( link tych chlapaczy przednich ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...