Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Super Lock System


heniek-997

Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem, szukałem tego tematu, ale nic nie znalazłem. Może ktoś miał już taki problem. Chodzi o to, że nie działa mi system blokady drzwi, aby nie można było otworzyć ich od wewnątrz, po zamknięciu kluczykiem, tak jak podaje instrukcja. Centralny działa bez zarzutu, zarówno po zamknięciu kluczykiem, jak i z pilota. Nie działa jedynie system "super lock", to jest po zamknięciu centralnego zamka w drzwiach kierowcy kluczykiem, można bez problemu otworzyć drzwi od wewnątrz. Co może być tego przyczyną ?. Jest to Primera P11.144, rok prod 2000, poj. 1,8, sedan.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tofu

mówisz o drzwiach z tyłu ja sie spotkałem że jest specjalna dźwignia w drzwiach przesuwasz i już

Link to comment
Share on other sites

to jest jak masz system NATS, a nie w każdej primie chyba było montowane, ale działało i nie działa czy od początku był problem,

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Nie, nie chodzi mi o tylne drzwi, tzw blokadę dla dzieci, ale o blokadę wszystkich drzwi, aby nie można było otworzyć ich od wewnątrz, po zamknięciu kluczykiem drzwi kierowcy. Primkę kupiłem dwa lata temu i od razu nie sprawdzałem, czy to działa, zrobiłem to dopiero kilka dni temu. . Myślę, że mam NATS, tak przynajmniej wynika z napisu na kluczykach, naklejce na szybie drzwi kierowcy oraz napisie na radiu. Ponadto z instrukcji wynika, że wszystkie miały NATS. Nie sprawdzałam blokowania się drzwi od wewnątrz, po dłuższym oczekiwaniu od zamknięcia kluczykiem, dlatego też chciałbym dowiedzieć się, jak to działa u innych. Być może trzeba odczekać kilka, kilkanaście minut ?. Może system ten posiada jakieś dodatkowe sterowanie lub dodatkowy bezpiecznik ?

Link to comment
Share on other sites

to znaczy, że jak wsiądziesz do samochodu i zamkniesz drzwi z pilota ze sobą w środku, to możesz je otworzyć z wewnętrznej klamki??

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak. Zamykam drzwi centralnego pilotem - mogę następnie otworzyć wszystkie drzwi klamką od wewnątrz. Zamykam kluczykiem od zewnątrz i również mogę otworzyć wszystkie drzwi wewnętrzną klamką, a chyba nie powinno tak być. Klamki powinny się blokować, że by nie można było otworzyć od wewnątrz i nie wiem dlaczego tak się nie dzieje. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tofu

a to w sumie dziwne faktycznie ale wszystkie drzwi tak można otworzyć .. tak było w skodzie z lat 80 tych że jak bolca ktoś nawet wcisnął czyli zaryglował drzwi to jednym ruchem można otworzyć ...u Ciebie to może jakaś wersja na jakiś kraj co jakieś przepisy bezpieczeństwa wymagały ... skoro w innych jest normalnie

Link to comment
Share on other sites

może ktoś już tam grzebał, bo padł mu siłownik i założył jakiś inny

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, czy jest to zależne od siłownika, czy jest to związane z elektroniką ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...