Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Super Lock System


heniek-997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, szukałem tego tematu, ale nic nie znalazłem. Może ktoś miał już taki problem. Chodzi o to, że nie działa mi system blokady drzwi, aby nie można było otworzyć ich od wewnątrz, po zamknięciu kluczykiem, tak jak podaje instrukcja. Centralny działa bez zarzutu, zarówno po zamknięciu kluczykiem, jak i z pilota. Nie działa jedynie system "super lock", to jest po zamknięciu centralnego zamka w drzwiach kierowcy kluczykiem, można bez problemu otworzyć drzwi od wewnątrz. Co może być tego przyczyną ?. Jest to Primera P11.144, rok prod 2000, poj. 1,8, sedan.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jak masz system NATS, a nie w każdej primie chyba było montowane, ale działało i nie działa czy od początku był problem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Nie, nie chodzi mi o tylne drzwi, tzw blokadę dla dzieci, ale o blokadę wszystkich drzwi, aby nie można było otworzyć ich od wewnątrz, po zamknięciu kluczykiem drzwi kierowcy. Primkę kupiłem dwa lata temu i od razu nie sprawdzałem, czy to działa, zrobiłem to dopiero kilka dni temu. . Myślę, że mam NATS, tak przynajmniej wynika z napisu na kluczykach, naklejce na szybie drzwi kierowcy oraz napisie na radiu. Ponadto z instrukcji wynika, że wszystkie miały NATS. Nie sprawdzałam blokowania się drzwi od wewnątrz, po dłuższym oczekiwaniu od zamknięcia kluczykiem, dlatego też chciałbym dowiedzieć się, jak to działa u innych. Być może trzeba odczekać kilka, kilkanaście minut ?. Może system ten posiada jakieś dodatkowe sterowanie lub dodatkowy bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że jak wsiądziesz do samochodu i zamkniesz drzwi z pilota ze sobą w środku, to możesz je otworzyć z wewnętrznej klamki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zamykam drzwi centralnego pilotem - mogę następnie otworzyć wszystkie drzwi klamką od wewnątrz. Zamykam kluczykiem od zewnątrz i również mogę otworzyć wszystkie drzwi wewnętrzną klamką, a chyba nie powinno tak być. Klamki powinny się blokować, że by nie można było otworzyć od wewnątrz i nie wiem dlaczego tak się nie dzieje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w sumie dziwne faktycznie ale wszystkie drzwi tak można otworzyć .. tak było w skodzie z lat 80 tych że jak bolca ktoś nawet wcisnął czyli zaryglował drzwi to jednym ruchem można otworzyć ...u Ciebie to może jakaś wersja na jakiś kraj co jakieś przepisy bezpieczeństwa wymagały ... skoro w innych jest normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś już tam grzebał, bo padł mu siłownik i założył jakiś inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy jest to zależne od siłownika, czy jest to związane z elektroniką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...