Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi 17 w Tino


darekjw77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam zakupić felgi 17 do mojej tinówki, w związku z tym mam pytanie jakie felgi? czy jakieś orginalne nissanowskie czy poszukać coś w sieci, no i przede wszystkim jakie opony? Rozmiar i firma.I ile wzrośnie mi zużycie paliwa, zaznaczam że pomykam w miare dynamicznie i w 85% jest to jazda w warunkach miejskich.

Proszę o poradę wszystkich znających zagadnienie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żuczek

Może ktoś zakładał sobie 17-stki, ale byłoby to już chyba rękodzieło a'la "zrób to sam", bo jak pomnę zapisy z instrukcji i serwisówki, to producent wskazuje do Tino max. 16-stki. Nie wydaje mi się aby ktoś kombinował z 17-ami, nooo ale może!?

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zakładał sobie 17-stki, ale byłoby to już chyba rękodzieło a'la "zrób to sam", bo jak pomnę zapisy z instrukcji i serwisówki, to producent wskazuje do Tino max. 16-stki. Nie wydaje mi się aby ktoś kombinował z 17-ami, nooo ale może!?

 

 

 

No ja znalazem 17 nissanowskie , chyba z primerki, za nie dużą kase i w super stanie. Ponoć mają pasowac bez problemów do tino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żuczek

No ja znalazem 17 nissanowskie , chyba z primerki, za nie dużą kase i w super stanie. Ponoć mają pasowac bez problemów do tino.

To, że znalazłeś firmówki 17" to i raczej nic dziwnego, tak samo jak to, że mogą mieć rozstaw (5x114,3) pasujący do naszych traktorków. Pytanie tylko, jak będą się sprawować po zamontowaniu tzn jaki to będzie miało wpływ na właściwości jezdne (czy zostaną zachowane?), takie jak, możliwości skrętne, promień zawracania, zachowanie na nierównościach (amortyzacja - czy nie będzie obcierek o nadkola?). Oczywiście, jeżeli koniecznie chcesz jeździć na 17-kach, to je sobie kupisz/zamontujesz, być może trzeba będize nieco podnieść auto. Pozostaje też pytanie, jak taka kombinacja ma się do przepisów kawlifikujących/dopuszczających do ruchu, było nie było zamierzasz wyjść poza granice określone przez producenta - tu, jeśli chodzi o rozmiar felg/opon temat jest mi zupełenie nieznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

W przypadku felg 17 optymalny rozmiar podają: 205x50R17 lub 225x45R17.Ja uważam że to już by były trochę za cieniutkie te opony na nasze drogi.Traktorek trochę waży i komforcik jazdy trochę poleci, a po za tym ciekawe czy jak pisze kolega nie będzie tarć. Zapodaj kółka a potem nam opisz efekty tego dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podziele sie doświadczeniami , kolega do zwykłej almerki wsadził 17 z oponami 205/45, nie wiem na razie nie narzeka, ale może nie chce nic takiego powiedzieć bo kupe kasy go to kosztowało, wiem tylko tyle że poszło mu znacznie zużycie paliwa ok. 1,2 l na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podziele sie doświadczeniami , kolega do zwykłej almerki wsadził 17 z oponami 205/45, nie wiem na razie nie narzeka, ale może nie chce nic takiego powiedzieć bo kupe kasy go to kosztowało, wiem tylko tyle że poszło mu znacznie zużycie paliwa ok. 1,2 l na 100km

witam

pewnie można nasadzic Tino na 17 ale po co

mysle że 16 wystarczą

Tino to nie Ferrari

ja mam 205/55/16

wyglada super

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

witam

pewnie można nasadzic Tino na 17 ale po co

mysle że 16 wystarczą

Tino to nie Ferrari

ja mam 205/55/16

wyglada super

pozdrowionka

 

 

Masz rację dokładnie tak samo myślę.Szesnasteczki są wystarczające nie ma co cudować wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

Chyba jednak zrezygnuję z tych 17 , znalazłem ładne 16 tak jak mi radzono tylko mam pytanie czy będą pasować bo już się pogubiłem .Podaje parametry tych felg

16 cali na 7,5 cala

rozstaw otworu centrującego 79 mm - pierścienie centrujące 60,1mm

ET 40

rozstaw śrub 5x114,3

I teraz tak czy warto sobie zawracać głowę tymi felgami?

Proszę o pomoc bo felgi są ładne i pewnie długo nie będą na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

Witam Ponownie

Chyba jednak zrezygnuję z tych 17 , znalazłem ładne 16 tak jak mi radzono tylko mam pytanie czy będą pasować bo już się pogubiłem .Podaje parametry tych felg

16 cali na 7,5 cala

rozstaw otworu centrującego 79 mm - pierścienie centrujące 60,1mm

ET 40

rozstaw śrub 5x114,3

I teraz tak czy warto sobie zawracać głowę tymi felgami?

Proszę o pomoc bo felgi są ładne i pewnie długo nie będą na sprzedaż

 

 

Rozstaw śrub się zgadza.Gorzej z resztą.Nissan zaleca 6,5JJx16 ET45.Czyli felgi te są szersze ale ET mieści się w normie.Otwór centrujący ok wystarczy nowy pierścień centrujący 79 mm x 66,1 mm.Przerabiałem ten temat bo dopasowywałem felgi platin tyle że miałem bardziej zbliżone wymiary,bo et miałem 46 a otwór 72,5.

Edytowane przez tomecki34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozstaw śrub się zgadza.Gorzej z resztą.Nissan zaleca 6,5JJx16 ET45.Czyli felgi te są szersze ale ET mieści się w normie.Otwór centrujący ok wystarczy nowy pierścień centrujący 79 mm x 66,1 mm.Przerabiałem ten temat bo dopasowywałem felgi platin tyle że miałem bardziej zbliżone wymiary,bo et miałem 46 a otwór 72,5.

 

 

Dzięki , zawsze lepiej posłuchać dobrych rad od bardziej doświadczonych i znających się na temacie

 

Witam i już śmigam na 16 OZach oponki to 205/55. Autko znacznie lepiej sie prowadzi i trzyma sie o niebo lepiej w zakretach niz na 15 195/65, Dzięki jeszcze raz kolegom z forum którzy podpowiedzieli co i jak z felgami.

pozdrawiam :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli kogoś temat interesuje, to moge podesłac kilka fotek jak wygląda moje Tino na 17'.

Generalnie samochód na tych felgach nabiera charakteru, ale na nasze drogi 17' się nie nadają. Zrobiłem na nich 1500 km w Niemczech ( nie tylko po autostradach) i jazda była przyjemna, ale u nas to jest dramat. Teraz po mieście nie jadę szybciej niż 40 km/h ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...