Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radio niefabryczne


Gość yetti768

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yetti768

witam poszukałem trochę po forum i nie znalazłem tematu. czy w waszych nyskach też po zgaszeniu silnika radio głośno "pika" czy można to wyłączyć? Nadmienię ze radio to sony cd-xxx stare nie ma nawet mp3. Skoro już jestem przy temacie radia to czy możliwe jest podłączenie radia tak aby włączało się bez przekręcania kluczyka ale gasiło wraz z zapłonem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemcio_s

Co do wyłączenia alarmu w razie nie zdjęcia panela to na pewno w menu jest taka opcja a co do drugiego pytania to rozdzielić się tej funkcji nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukałem trochę po forum i nie znalazłem tematu. czy w waszych nyskach też po zgaszeniu silnika radio głośno "pika" czy można to wyłączyć? Nadmienię ze radio to sony cd-xxx stare nie ma nawet mp3. Skoro już jestem przy temacie radia to czy możliwe jest podłączenie radia tak aby włączało się bez przekręcania kluczyka ale gasiło wraz z zapłonem??

 

Co do pikania to nie znam takiego przypadku. Co do podłączenia radia tak aby się włączało bez włożenia kluczyka to jest to jak najbardziej możliwe. Dużo zależy od rodzaju radia jakie podłączasz. Ja sobie właśnie tak zrobiłem że włączam i wyłączam radio bez udziału stacyjki. W każdym swoim aucie tak robiłem bo mnie wkładanie kluczyka aby posłuchać radia trochę irytuje.

 

Niestety wtedy opcja jak to określiłeś wyłączania wraz z zapłonem nie znajduje sensu ani uzasadnienia. Tak więc albo pozostawiasz temat jak oryginalnie Nissan opanował albo zmieniasz wtedy włączanie i wyłączanie radia odbywać się będzie tylko i wyłącznie z poziomu odtwarzacza/radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yetti768

Co do pikania to nie znam takiego przypadku. Co do podłączenia radia tak aby się włączało bez włożenia kluczyka to jest to jak najbardziej możliwe. Dużo zależy od rodzaju radia jakie podłączasz. Ja sobie właśnie tak zrobiłem że włączam i wyłączam radio bez udziału stacyjki. W każdym swoim aucie tak robiłem bo mnie wkładanie kluczyka aby posłuchać radia trochę irytuje.

 

Niestety wtedy opcja jak to określiłeś wyłączania wraz z zapłonem nie znajduje sensu ani uzasadnienia. Tak więc albo pozostawiasz temat jak oryginalnie Nissan opanował albo zmieniasz wtedy włączanie i wyłączanie radia odbywać się będzie tylko i wyłącznie z poziomu odtwarzacza/radia.

 

No wlasnie mnie irytuje to w podobnym stopniu i takze przerabialem swoje poprzednie auta tylko ze nie osobiscie a goscia ktory to dla mnie robil juz nie ma. Wylaczanie razem ze stacyjka jest o tyle dobre że gdy podjezdzam pod sklep i zona idzie po np paczke ciastek to ja sobie w aucie slucham muzyki bez udzialu stacyjki, ale w momencie kiedy wraca ja odpalam i gasze silnik wraz z radiem pod domem. nie musze go ekstra wylaczac. Tak mi ten koles w mitsubishi zrobil i tak mam seryjnie w citroenie na fabrycznym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nicchi

Radioodtwarzacze Sony mają taki myk z tym pikaniem przy odpinaniu zasilania. Fakt, jest to irytujące, ale ten typ tak ma. Najprawdopodobniej wystarczy drobna przeróbka żeby to ominąć, ale nie sprawdzałem, bo mnie to aż tak bardzo nie irytowało. Sprawdź czy masz rozdzielone przewody zasilające: żółty i czerwony - żółty powinien być zawsze zasilany(pamięć radia itd), a czerwony wtedy, gdy włączysz zapłon. Jeśli masz oba spięte pod zapłon to może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...