Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zaświeciła się / miga / mruga kontrolka AirBag - /tematy połączone/


Gość lenka09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum. Mam problem z kontrolką airbaga. Czytałem inne posty ale nie ma tam opisanego mojego problemu. U mnie w almerze n16 1.5 benzyna z 2000 ni z gruchy ni z pietruchy zaswieciła sie kontrolka airbag i swieci juz od ok tygodnia ale nie mruga tylko cały czas swieci. Sprawdzalem krańcówki pod siedzeniami i z tyłu siedzeń, próbowałem kluczykiem trzy razy na on i acc i nic dalej świeci. Czy mógł jakis czujnik zamarznąć?? bo kontrolka zaczęła swiecić gdy zaczęły się mrozy. Bardzo prosze o pomoc! Bo nie wiem czy mogę z tym jezdzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od podstaw, i tu przydałaby sie serwisówka od N16. Z mierniczkiem w łapie sprawdziłbym czy na obwodzie AIRBAG'a nie ma przerwy. Gdyby tu byłowszystko OK, to wg wskazań serwisówki zrobiłbym badanie poszczególnych poduch (chyba jest to mozliwe i opisane). Jeśli i to by nie pomogło (bo może wyszło by że wszystko OK), to można popatrzeć temat diagnostyki Almery/Primery, nie pomne dobrze, ale cos tam było o poduchach (chodzi o diagnostyke błędu). Jeżeli nadal "leżymy", to już niestety breknie mi pomysłów, i należałoby złapać elektro-warsztat, w którym byłoby możliwe, aby Panowie wpieli się z komputerem i zdiagnozowali poduchy, w ostateczności zostaje najdroższa opcja czyli ASO.

Skoro problem pojawił się wraz z mrozami, to może faktycznie gdzieś coć na kablach/kostkach przestało łączyć, ale też może coś z elektroniki uległo wpływowi niskiej temp?!?

I tyle z mego dumania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59820-n16-resetowanie-sterownika-airbag/page__view__findpost__p__685451

 

po tej czynności jak znów zaświeci się na stałe, to tak jak kolega wyżej musisz sprawdzić ręcznie itp..

 

ale mi się zdarzyło dwa razy że sie zaświeciła nie wiadomo z jakiego powodu, ale w moim przypadku wystarczylo skasować błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

Mam problem z kontrolką airbag'u. Odpalam rano auto a kontrolka cały czas się świeci. Co może być przyczyną? Przejrzałem forum, ale wszystkie przypadki mówią o mrugającej kontrolce. Moja ani myśli mrugać. Wiązki i połączenia pod fotelami (z braku czasu rano tylko te) sprawdziłem, wydają się być ok. Pomóżcie co zrobić. Czy reset kompa poprzez odłączenie aku wystarczy?

Edytowane przez Omarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wystarczy to pewnie zdechał któras czujka - w kierownicy, pod fotelem...

Być może dostała wilgoci z okazji niesprzyjajacej aury i się coś zwarło. Jeżeli reset nie pomorze to własnie w czujkach szukał bym przyczyny - ewentualnie przekaźnik ale nie wiem gdzie on jest w N16 :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam problem z kontrolką airbag'u. Odpalam rano auto a kontrolka cały czas się świeci. Co może być przyczyną? Przejrzałem forum, ale wszystkie przypadki mówią o mrugającej kontrolce. Moja ani myśli mrugać. Wiązki i połączenia pod fotelami (z braku czasu rano tylko te) sprawdziłem, wydają się być ok. Pomóżcie co zrobić. Czy reset kompa poprzez odłączenie aku wystarczy?

 

 

Mialem to samo...Nie pomoglo ani odlaczenie od aku, ani podlaczanie pod kompa nawet w ASO.

U mnie padl sterownik Airbag. Siedzi on sobie w tunelu srodkowym pomiedzy fotelami (dokladnie pod dzwignią hamulca recznego).

Musisz rozkręcic obudowe tunelu i sprawdzic jaki tam jest numer na nim napisany, jest ich kilka modeli do N16 wiec trzeba dość uważnie sprawdzić zanim kupisz.

Ja kupilem na Allegro za ok 150 pln. w serwisie koszt ok 1700 w promocji... Do wykręcenia potrzebny jest specjalny klucz, ale jak rozkrecisz to bedziesz wiedzial czego szukać. Ja wymienilem sam, a po odpaleniu kontrolka po prostu zgasła i tyle.

Pzdr.T

Edytowane przez milltom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo...Nie pomoglo ani odlaczenie od aku, ani podlaczanie pod kompa nawet w ASO.

U mnie padl sterownik Airbag. Siedzi on sobie w tunelu srodkowym pomiedzy fotelami (dokladnie pod dzwignią hamulca recznego).

Musisz rozkręcic obudowe tunelu i sprawdzic jaki tam jest numer na nim napisany, jest ich kilka modeli do N16 wiec trzeba dość uważnie sprawdzić zanim kupisz.

Ja kupilem na Allegro za ok 150 pln. w serwisie koszt ok 1700 w promocji... Do wykręcenia potrzebny jest specjalny klucz, ale jak rozkrecisz to bedziesz wiedzial czego szukać. Ja wymienilem sam, a po odpaleniu kontrolka po prostu zgasła i tyle.

Pzdr.T

 

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Aku odłączone jak po 8 godzinach nic to nie da to wtedy zajmę się tym sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka Airbagu zapaliła się po tym, jak odkurzałem samochód i niechcący puknąłem turboszczotką w kostkę pod fotelem kierowcy... :huh:

 

 

Zapaliła się i mrugała, czy świeciła się ciągłym światłem? Problem zniknął u Ciebie po poprawieniu kostki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapaliła się i mrugała, czy świeciła się ciągłym światłem? Problem zniknął u Ciebie po poprawieniu kostki??

 

Świeciła się światłem ciągłym. ;) Po odpaleniu silnika gasła, jak jej Bóg przykazał, ale za chwilę znów się zapalała i zgasnąć już nie chciała. Niestety próby poprawienia kostki nic nie dały (a tylko mnie prąd kopnął :lol:;) ) i skończyło się na wpięciu w komputer i skasowaniu błędu. Dobrze, że pracowałem wtedy w Nissanie, to zrobili mi to za friko.

Jak jeździłem Oplem to miałem fajną możliwość, ponieważ autko miało samodiagnozę. Wystarczyło, że dany błąd nie wystąpił po kolejnych 20 odpaleniach silnika i kontrolka sama gasła. W Nissanie niestety tak kolorowo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeciła się światłem ciągłym. ;) Po odpaleniu silnika gasła, jak jej Bóg przykazał, ale za chwilę znów się zapalała i zgasnąć już nie chciała. Niestety próby poprawienia kostki nic nie dały (a tylko mnie prąd kopnął :lol:;) ) i skończyło się na wpięciu w komputer i skasowaniu błędu. Dobrze, że pracowałem wtedy w Nissanie, to zrobili mi to za friko.

Jak jeździłem Oplem to miałem fajną możliwość, ponieważ autko miało samodiagnozę. Wystarczyło, że dany błąd nie wystąpił po kolejnych 20 odpaleniach silnika i kontrolka sama gasła. W Nissanie niestety tak kolorowo nie jest.

 

Samemu mozna skasowac blad, w tym temacie jest napisane jak:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59820-n16-resetowanie-sterownika-airbag/page__p__685451entry685451

Ja mialem taki problem jakies poltora roku temu, raz skasowalem blad i sie wiecej nie pojawil. W Almerze blad sie sam nie skasuje, nawet jak przyczyna byl tylko brak styku, ktory juz jest. W Xsarze blad sie sam kasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kontrolką airbag'u. Odpalam rano auto a kontrolka cały czas się świeci. Co może być przyczyną? Przejrzałem forum, ale wszystkie przypadki mówią o mrugającej kontrolce. Moja ani myśli mrugać. Wiązki i połączenia pod fotelami (z braku czasu rano tylko te) sprawdziłem, wydają się być ok. Pomóżcie co zrobić. Czy reset kompa poprzez odłączenie aku wystarczy?

U mnie kontrolka zapaliła się kilka dni temu. Akurat jak wyciągałem akumulator kilka dni z rzędu ze względu na duże mrozy. Następnego dnia po prostu się zapaliła i świeci.

 

Też spróbuję skasować i dam znać czy pomogło.

 

Pozdr,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki problem co jakiś czas, ostatnio jak fotel odsunęłam :/ Jedyne co u mnie pomaga to kasowanie błędu u mojego elektryka. Nic więcej nie pomagało. Powiedział że te Amelki mają tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu mozna skasowac blad, w tym temacie jest napisane jak:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59820-n16-resetowanie-sterownika-airbag/page__p__685451entry685451

Ja mialem taki problem jakies poltora roku temu, raz skasowalem blad i sie wiecej nie pojawil. W Almerze blad sie sam nie skasuje, nawet jak przyczyna byl tylko brak styku, ktory juz jest. W Xsarze blad sie sam kasowal.

 

 

U mnie nie działa ten sposób, już próbowałem. Może dlatego że kontrolka nie miga (może inny błąd wywala).

 

 

Dzisiaj umówiony jestem do diagnosty, zobaczymy co powie "wróżbita".

 

Ja też mam taki problem co jakiś czas, ostatnio jak fotel odsunęłam :/ Jedyne co u mnie pomaga to kasowanie błędu u mojego elektryka. Nic więcej nie pomagało. Powiedział że te Amelki mają tak.

 

Mogłabyś podać namiary na tego elektryka? Z tego co widzę to z Raszyna jesteś.

 

 

 

 

Pilnie poszukuję sterownika Bosch 0 285 001 318, 98820 5M302, oznaczonego literą H.

 

Proszę o namiary na taki sterownik jeżeli ktoś posiada.

Najlepiej okolice Warszawy.

 

Dzięki

Edytowane przez Omarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudi1980

Dokładnego adresu nie pamiętam. Gość jest w Jankach na trasie warszawa- kraków. Dokładnie chyba tam już jest Sękocin Nowy. Za ul. Graniczną serwis Kia w podwórku. On tam w podwórku ma swój warsztat. tel. 602 664 667. Zadzwoń to się dowiesz dokładny adres, ja tam jeżdżę bez adresu :P Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnego adresu nie pamiętam. Gość jest w Jankach na trasie warszawa- kraków. Dokładnie chyba tam już jest Sękocin Nowy. Za ul. Graniczną serwis Kia w podwórku. On tam w podwórku ma swój warsztat. tel. 602 664 667. Zadzwoń to się dowiesz dokładny adres, ja tam jeżdżę bez adresu :P Pozdro.

 

 

Bardzo dziękuję.

 

 

 

A jeszcze nasuwa mi się takie pytanie czy usunięcie błędu w tym przypadku nie będzie tylko "zgaszeniem" kontrolki. Czy jeżeli sterownik jest uszkodzony błąd pojawi się powtórnie. Dobrze rozumiem? Proszę poprawić jeżeli się mylę.

Edytowane przez Omarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki problem co jakiś czas, ostatnio jak fotel odsunęłam :/ Jedyne co u mnie pomaga to kasowanie błędu u mojego elektryka. Nic więcej nie pomagało. Powiedział że te Amelki mają tak.

Tu pytanko.

Lubisz jeździć do tego elektryka, bo może go lubisz itd? (to retoryka, nie odpowiadaj) ;) Jeśli tak to, mmożesz darować sobie dalszą lekturę mego posta.

Jeżeli jednak nie za bardzo Ci sie widzą wizyty u, i dorabianie elektryka, a AIRBAG zaczyna Ci świecić po poruszeniu fotela, to zajrzyj, albo niech jaki domowy "złota rączka" zajrzy pod ten fotel, i na początek sprawdzi/przeczyści złącze wpięcia poduchy, a następnie taśmą izolacyjną usztywni złącze wraz z kabelkami w nie wchodzącymi - po tym zabiegu przesuwanie fotela nie powinno być już powodem uaktywniania lampki od AIRBAG'a, jeżeli nie zrobił tego Pan "elektryk" to..... hie hie hie ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem został rozwiązany.

Niestety skończyło się na wymianie sterownika.

Diagnosta nic nie pomógł, usuwanie błędu było niestety rozwiązaniem chwilowym (czytaj do następnego uruchomienia).

 

Zakupiłem używany sterownik. Poświęciłem kilka minut na wymianę i kontrolka gaśnie jak powinna.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość fox__fox12

Witam wszystkich . Mam pewien problem . Kilka tyg temu zdoiłem kierownicę w swojej Almerze N16 . Po zamontowani jej na miejsce i oczywiście podłączeni poduszki .

Mruga kontrolka airbag na desce rozdzielczej . Byłem w dwóch miejscach gdzie podroczono auto do komputera i nic nadal kontrolka mruga . Stwierdzono że może uszkodzona jest taśma . Dziś zakupiłem inną taśmę , po wymianie taśmy kontrolka nadal mruga . Czy jest przycisk resetujący system .

Miłego ,odczekuję na informację jak wyeliminować ten problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmieniałeś taśme to ją ustawiłeś ?A co do kasowania poduszki to jest na forum procedura trzeba poszukać chodzi o 5 krotne przekręcenie stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fox__fox12

A jak zmieniałeś taśme to ją ustawiłeś ?A co do kasowania poduszki to jest na forum procedura trzeba poszukać chodzi o 5 krotne przekręcenie stacyjki.

Hej . Taśma została w tej samej pozycji , nie została okręcona . Poszukam procedury kasowania . Dzięki za podpowiedź , może znajdę jak to sie robi .

 

Hej . Taśma została w tej samej pozycji , nie została okręcona . Poszukam procedury kasowania . Dzięki za podpowiedź , może znajdę jak to sie robi .

Już oki . Jak napisałeś poszukałem i znalazłem jak sie resetuję system . Wykonałem wszystko zgodnie z opisem i zadziałało . Myślę że problem zniknie .

Pozdrawiam serdecznie i Miłego słonecznego dnia życzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość wania1980

witam posiadam Nissana almere N16 2003 i ostatnio zaczela migac kontrolka airbag

po wloczeniu stacyjki wszystko jak dawniej bylo, z tym ze po 7 sekundach zaczyna mi migac ta kontrolka

JAKA MOZE BYC PRZYCZYNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na forum

 

Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek

 

 

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie :sylwester: i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR bAG jak nowy po 7 sekundach gaśni

 

 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...