Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zaświeciła się / miga / mruga kontrolka AirBag - /tematy połączone/


Gość lenka09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem w swojej Almerze 1.5 dCi z migającą kontrolką airbag.

Dwa razy próbowałem już "zgasić" kontrolkę poprzez ten zabieg, opisany na forum (z kluczykiem)- dwukrotnie pomagało to tylko na chwilę. Jadę gdzieś i następnego dnia znów miga ta kontrolka. Ostatnio odłączyłem akumulator i poprawiłem styki przy kostce pod fotelem kierowcy. Pomogło też na jeden dzień tylko. Teraz znów miga. 

Co to może być ? 

Czy jazda z tak migającą kontrolką jest wykluczona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda nie jest wykluczona, no bo jeździsz. 

Musisz dokładnie sprawdzić wszystkie połączenia związane z AirBag. Kostki, złączki, napinacze, sprawdzić czy u Ciebie są czujniki zderzeniowe.

Jeśli już nie będzie żadnej przerwy w układzie, to na pewno ten sposób zlikwidowania kontrolki zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę, choć od momentu pojawienia się owej kontrolki, sporo mniej i rzadziej. To moje pierwsze auto z airabg i nie wiem co może się zadziać w momencie awarii tego systemu- choćby czy nie wystrzelą poduszki bez powodu w trakcie jazdy ?!

A można prosić jakieś podpowiedzi odnośnie ulokowania tych kostek, złączy, napinaczy i czujników zderzeniowych. 

I czy przy grzebaniu przy nich trzeba odłączyć aku ? Ostatnio odłączyłem i teraz radio nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sprawa jest taka ;) tutaj proszę o dokładne przeanalizowanie. Dzisiaj pojechałem do elektryka, który dobrze się zna na poduszkach. Powiedziałem dokładnie jak jest: - ruszę mocno siedzeniem pasażera włącza się komunikat błędu poduszki/awarii systemu. Uwaga jest to poważny problem ponieważ w chwili wypadku nie wystrzelą  poduszki :warning: ! Sprawdziliśmy wszystko i skończyło się tak że odcięliśmy kostki i przylutowaliśmy druciki ;) i jest ok  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć. W mojej Almie (sedan 2001 1.5b) od dzisiaj miga na czerwono kontrolka poduszki powietrznej. Auto mam 3 miesiące, nie jestem pewien czy w ogóle poduszki ma, ale niepokoi mnie ta kontrolka. Doradzcie co zrobić. Sprawdzać coś samemu czy od razu do mechanika? Dzięki:)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W mojej Almie (sedan 2001 1.5b) od dzisiaj miga na czerwono kontrolka poduszki powietrznej...

 

 

Witaj .

Twój temat został połączony z istniejącym już .

Poczytaj zatem sobie od 1. strony.

Jeśli nadal będziesz miał pytania w tej kwestii - kontynuuj tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wykonałem tę sekwencję kluczykiem i rzeczywiście już kontrolka nie miga. Czy to oznacza, że problem został rozwiązany? Czy dalej coś jest niesprawne tylko nie świeci kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość domino1008

Witam jestem nowy. Miałem problem z airbag Nissan Almera N 16 1.5 benzyna 2003 rok po pewnym powrocie z pracy zapaliła mi się kontrolka air bar i mrugała. Stwierdziłem ze wyczyszczę styki pod siedzeniami preparatem  kontakt 60 i pojechałem potem do elektryka. Elektryk  powiedział że nie może złapać sygnału z air bakiem. No to postanowiłem pojechać do drugiego elektryka i powiedział mi to samo. To postanowiłem poszukać podobnego przypadku w internecie  ale  te przykłady co ludzie opisywali to  mi nie pomagały . Potem wpadłem na pomysł żeby sprawdzić na you tube  i wpisałem nissan almera n16  1.5 benzyna jak skasować AirBag  i zrobiłem jak na filmiku i pomogło . Podaje link do tego filmiku poniżej 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...