Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Niebieska kontrolka płynu w chłodnicy


Gość Limona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Limona

Witam, po odpaleniu auta przez jakieś 10 sek nie gaśnie niebieska kontrolka płynu w chłodnicy, co to oznacza?

Dodatkowo (nie wiem czy jedno ma związek z drugim) z przodu nieco po prawej stronie wycieka płyn, jest bezbarwny, nie ma zapachu, konsystencja wody. Czy to coś poważnego? bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po odpaleniu auta przez jakieś 10 sek nie gaśnie niebieska kontrolka płynu w chłodnicy, co to oznacza?

Dodatkowo (nie wiem czy jedno ma związek z drugim) z przodu nieco po prawej stronie wycieka płyn, jest bezbarwny, nie ma zapachu, konsystencja wody. Czy to coś poważnego? bardzo proszę o pomoc...

 

Wycieka po prawej stronie - czyli od strony pasażera tak ?

 

Niebieska kontrolka pokazuje, że silnik jest jeszcze zimny. (trochę szybko Ci gaśnie)

 

Sprawdź czy masz wodę lub płyn w chłodnicy. Kapać może z klimatyzacji.

 

Czy auto ma instalacje gazową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Limona

Tak, od strony pasażera ale bliżej środka.

Woda w chłodnicy jest prawie na max.

Nie ma gazu - to diesel.

Czyli olać kontrolkę?

Edytowane przez Limona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, od strony pasażera ale bliżej środka.

Woda w chłodnicy jest prawie na max.

Nie ma gazu - to diesel.

Czyli olać kontrolkę?

 

 

Ja mam benzynę 1.4 88 KM i jak odpalę maleństwo to niebieska kontrolka chłodziwa nie gaśnie po 10 sekundach tylko po chwili jak już trochę przejadę, takie działanie jest raczej normalne, tak jak w każdym aucie.

 

W Twoim przypadku wychodzi na to, że kontrolka gaśnie bo chłodziwo nagrzewa się już po 10 sekundach - to jest jakaś bzdura, płyn w chłodnicy tak się szybko nie nagrzeje. Masz problem może z jakimś czujnikiem temperatury ale niech użytkownicy diesla się wypowiedzą - może to ich przypadłość.

Ja nigdy diesla nie miałem a w szczególności w takim malutkim aucie jakim jest Micra, także nie pomogę.

 

Jeżeli płynu chłodzącego nie ubywa w zbiorniczku (dolej na max i wtedy łatwiej zauważysz ubytek - ale tylko na zimnym silniku aby się nie poparzyć)wyrównawczym to wyciek jest raczej z klimatyzacji (są to skropliny), ale skontroluj wycieki z innego źródła ale nie wydaje mi się aby poza klimą było coś o konsystencji wody.

 

Może auto jest mokre od spodu - jakaś kałuża?

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Limona

B 52 dzięki za pomoc.

Niebieskiej się przyjrzę - bałam się, że sam fakt jej zaświecenia jest czymś złym (tak, to moje pierwsze auto ;)) być może to nieco dłużej niż 10s...

Kałuża również jak najbardziej możliwa - poziom płynu sprawdzałam wczoraj a dziś przejechałam 150km i poziom porównywalny, więc raczej na pewno to nie to.

Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to po prostu woda z klimatyzacji która sie skropliła?

 

sorry nie zauważyłem że już taka podpowiedz padała...

Edytowane przez miela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość pracownik serwisu

Witaj Limona niebieska kontrolka oznacza że silnik się nagrzewa i nie nalerzy go przeciążać. Gaśnie po pewnym nagrzaniu silnika. W razie awarii zapali się taka sama kontrolka w kolorze czerwonym. Wyciek pod autem to na 100% woda odprowadzona przewodem gumowym z zespołu nagrzewnicy. Dokładnie para wodna skroplona w momencie pracy klimatyzacji. Pozdrawiam i mam nadzieję że pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Mnie zastanawia jedna sprawa, u mnie ubyło płynu chłodniczego ze zbiorniczka (w chłodnicy jest, wycieków nie widze) ale w ciagu całego roku i po przejechaniu 20 tyś.Jestem od roku właścicielem i nie wymieniałem płynu , w poprzedniej micrze K11 tego typu ubytki tez wystepowały. Czy to normalne?? Czy mozna mówić o ubytkach??

 

pozdrawiam

Plej

Edytowane przez zipero02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mnie zastanawia jedna sprawa, u mnie ubyło płynu chłodniczego ze zbiorniczka (w chłodnicy jest, wycieków nie widze) ale w ciagu całego roku i po przejechaniu 20 tyś.Jestem od roku właścicielem i nie wymieniałem płynu , w poprzedniej micrze K11 tego typu ubytki tez wystepowały. Czy to normalne?? Czy mozna mówić o ubytkach??

 

pozdrawiam

Plej

Po pierwsze sprawdź temperaturę krzepnięcia płynu żeby się nie okazało że ci zamarznie,a to ze "ubyło" to może być efekt różnicy temperatury lato-zima,Jest to normalne gdy ubywa go nieznacznie.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, a ja mam takie zjawisko że jak uruchmiam zimny silnik micra k12 to wogóle nie zapala mi sie ta niebieska kontrolka temperatury płynu, termostat jest ok, najpierw nagrzewa mi sie mały obieg potem robie sie ciepły duży obieg, w wiązku z tym czy mam walnięty czujnik temperatury płynu??

prosze o diagnoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , sprawdzałem na kompie czujnik jest ok, pokazuje na kompie 93 stopnie temperatura pracy, czyli jest ok, to niewiem w takim razie dlaczego przy zimnym silniku jak uruchamiam nie zapala mi sie ta niebieska kontrolka, gdzies wyczytałem że czujnik dobrera temperature z otoczenia i może nie zapalać sie ta kontrolka chyba że jest -10 stopni poniżej zera wtedy sie zapali, chyba że jak ekspert napisał że zarówka albo dioda sie spaliła....,ale jak zapłon sie włącza to na chwile czerwona kontrolka od temperatury sie zapala ze wszystkimi innymi co przy zapłonie sie zapalają, macie jakies sygestie jeszcze...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy resecie(po włączeniu stacyjki) widzisz zapalającą się czerwoną ,a nie widzisz niebieskiej,to wskazuje wyraźnie na żarówkę lub jej brak /połączenia.Opisz w AWATARZE model silnik i rok,łatwiej będzie pomagać,mniej wróżenia z fusów. Ten wskaźnik wcześniej Ci się zapalał?Czy masz tak od początku? W note zrezygnowano z tej kontrolki,być może w ostatniej wersji z 2007 f-k12 też.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micra k12 1.2 59kw/80KM rok grudzień 2007 benzyna, auto kupiłem matuli i nie kojarze żeby sie paliła niebieska kontrolka przy zimnym silniku,ale w 100 procentach nie jestem pewien, a rzeczywiście przy przekręceniu stacyjkina na 2 sek zapala sie czerwona, być może zaróweczka lub dioda w desce rozdzielczej sie spaliła, albo nissan zrezygnował z tej kontrolki. w takim razie są dwie opcje albo żarówka, albo jej brak bo nissan zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość że zrezygnowal(tak jest w note) ale fajnie by było żeby wypowiedział się ktoś, kto ma rocznik od tej daty w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

U mnie 2009 rok 1.2 80 KM wersja 25 TH tak samo, brak niebieskiej kontrolka tylko czerwona, sprawdziłem w instrukcji i nie ma tam słowa o niebieskiej tylko o czerwonej, może faktycznie zrezygnowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...