Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Brak światła przeciwmgłowego z tyłu w P11


Gość tomassz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomassz

Witam!

Wiem, że temat był poruszany, ale...mam P11 kombi 2.0 16v i usterkę dotycząca braku światła przeciwmgłowego z tyłu. Sprawdzałem żarówkę i styki w obejmie są ok, kable pod "harmonijką gumową" między klapą a nadwoziem nieprzerwane - brak prądu przy styku w obejmie żarówki i na kablu w tylnym, lewym słupku - sprawdzałem nacinając kabel. Sprawdzałem bezpieczniki wyrywkowo dotycząca świateł, bo nie znalazłem bezpiecznika od tylnych przeciwmgielnych (podobnie jak przekaźnika). MOŻE KTOŚ POMOŻE??? PROSZĘ O POMOC!!! (niedługo zobaczę czy w przełączniku wszystko ok...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(niedługo zobaczę czy w przełączniku wszystko ok...)

 

i wtedy można dalej radzić, jak wszystko będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomassz

Sprawdziłem włącznik zespolony - dobry, żadnych elementów zaśniedziałych, stan ok. I teraz jestem w kropce, co się walnęło, że nie ma światła tylnego przeciwmgielnego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłeś piny od światła?? zwarłeś na krótko?? i też nie działa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomassz

Nie, nie zwarłem, nie za bardzo wiem, gdzie miałbym podłączyć na krótko (nie znam się dobrze na elektryce).A gdzie byś proponował podłączyć - przy kostce przełączników...(dzięki za zainteresowanie tematem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz przy bezpiecznikach, musisz iść po kablach od włącznika lub zobaczyć na schemacie jak to leci, ja bym zaczął od końca i eliminował wszystko po kolei, czyli 2 kable jeden do + aku drugi do masy i do lampki bezpośrednio i tak aż do samych bezpieczników i dalej, wreszcie kiedyś będzie przerwa, bo mam nadzieję, że światła masz włączone przy włączaniu przeciwmgielnego, bo inaczej się nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomassz

najciekawsze jest to, że nie znalazłem bezpiecznika odpowiadającego za to światło w P11, gdzie w P10 jest na to światło i w P12 też. schemat który udało mi się znaleźć niewiele mi mówi - P10...lub schematy skrzynek bezpieczników...

post-31476-1273002411,4012_thumb.jpg

post-31476-1273002808,1733_thumb.jpg

post-31476-1273002821,5575_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to, że nie znalazłem bezpiecznika odpowiadającego za to światło w P11, gdzie w P10 jest na to światło i w P12 też. schemat który udało mi się znaleźć niewiele mi mówi - P10...lub schematy skrzynek bezpieczników...

 

na tym schemacie wszystko widać co jak idzie i gdzie trzeba włączyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomassz

DINO czy mógłbyś np. jutro sprawdzić, gdzie szukać tego bezpiecznika czy przekaźnika od tego światełka? Ja za dużo czasu nie mam by grzebać - dzieci swoje zajmują. Jeśli nie znajdę przyczyny na dniach, to po prostu oddam do elektryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO czy mógłbyś np. jutro sprawdzić, gdzie szukać tego bezpiecznika czy przekaźnika od tego światełka? Ja za dużo czasu nie mam by grzebać - dzieci swoje zajmują. Jeśli nie znajdę przyczyny na dniach, to po prostu oddam do elektryka...

 

OK jak nie zapomnę to oblukam u siebie, szkoda bo dzisiaj pożyczyłem serwisówkę i nie za bardzo mam gdzie sprawdzić jak to idzie na schemacie

 

na klapce od bezpieczników mam opis REAR DEFOG, czyli chyba tylne przeciwmgielne bezp 15A i jest 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomassz

OK jak nie zapomnę to oblukam u siebie, szkoda bo dzisiaj pożyczyłem serwisówkę i nie za bardzo mam gdzie sprawdzić jak to idzie na schemacie

 

na klapce od bezpieczników mam opis REAR DEFOG, czyli chyba tylne przeciwmgielne bezp 15A i jest 2 razy

 

 

REAR DEFOG- ogrzewanie tylnej szyby...

a przeciwmgielne to chyba: RR FOG LAMP

Edytowane przez tomassz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REAR DEFOG- ogrzewanie tylnej szyby...

a przeciwmgielne to chyba: RR FOG LAMP

 

ano możliwe tylko, że są 2 bezpieczniki a jeśli chodzi o przeciwmgielne to tylko FR FOG LAMP to może są na jednym w końcu przełączane są po kolei najpierw tylne światło a później przednie halogeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie opis bezpieczników

 

czyli z tego wynika, że od tylnych przeciwmgielnych trzeba szukać pod maską ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jeżeli macie primere w kombi to przyczyny niedziałających świateł, które są w klapie należy szukać w harmonijkowej gumie w od strony kierowcy tam gdzie idą przewody z budy do klapy, tam najczęściej pękają przewody , miałem ten sam problem z przeciwmglowymi i z 3 stopem.

post-21694-1273220577,348_thumb.jpg

Edytowane przez Gawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomassz

Jak już pisałem w swoim 1-szym wpisie sprawdzałem to..., gdyż czytałem o tym w Twym wcześniejszym poście Gawa

 

Tutaj macie opis bezpieczników

 

Już to analizowałem nim posta otworzyłem i nie ma pod maską tego RR FOG LAMP (chyba, że koło prawego nadkola - tam są nie podpisane przekaźniki, ale program warsztatowy mówi, że tam nie ma tego):

 

Jutro podjadę do elektryka więc opisze co i jak jak znajdzie (a znajdzie). Pozdrawiam wszystkich

 

Ostatnia kończąca odpowiedź na post - Elektryk stwierdził 2 usterki: 1. Namieszane było w oryginalnej kostce pod hakiem do przyczepki (mogłem to sprawdzić sam), 2. Przerwa gdzieś była na obwodzie - drut przerwany w osłonie. Jemu to zajęło niecałą godzinkę, a ja męczyłem się... Tak to już jest - ja się znam na czymś innym (np. procesy erozji mrozowej...) POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!!!

post-31476-1273237254,4948_thumb.jpg

Edytowane przez tomassz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...