Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór Note z salonu


blandman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów!!

Wracam tu po dość długiej przerwie... Poraz trzeci zdecydowałem się na Nissana. Wybór padł tym razem na nowego Note'sa. Mam w związku z tym pytanie takie jak w temacie. Na co zwrócić uwagę? Zaznaczam, że jestem dość wymagający jeśli chodzi o jakoś montażu itp.(kupując nawet kilku letnie auta wymagałem aby były w super stanie. Kończyło się to często bardzo długimi poszukiwaniami ale zawsze było warto). Samochód zamówiłem w jednym z warszawskich salonów. Wersja acenta, 1,4 benzyna, dorzuciłem ciemne szyby i chlapacze. Nie wyobrażam sobie, żeby samochód nowy, prosto z salonu miał jakieś niedoróbki. Na co zwrócić szczególną uwagę w Note? Co jeśli znajdę jakieś niedociągniecia w montażu, naprawy blacharskie lub lakiernicze? Walczyć o inny egzemplarz i rabat czy tylko o rabat?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów!!

Wracam tu po dość długiej przerwie... Poraz trzeci zdecydowałem się na Nissana. Wybór padł tym razem na nowego Note'sa. Mam w związku z tym pytanie takie jak w temacie. Na co zwrócić uwagę? Zaznaczam, że jestem dość wymagający jeśli chodzi o jakoś montażu itp.(kupując nawet kilku letnie auta wymagałem aby były w super stanie. Kończyło się to często bardzo długimi poszukiwaniami ale zawsze było warto). Samochód zamówiłem w jednym z warszawskich salonów. Wersja acenta, 1,4 benzyna, dorzuciłem ciemne szyby i chlapacze. Nie wyobrażam sobie, żeby samochód nowy, prosto z salonu miał jakieś niedoróbki. Na co zwrócić szczególną uwagę w Note? Co jeśli znajdę jakieś niedociągniecia w montażu, naprawy blacharskie lub lakiernicze? Walczyć o inny egzemplarz i rabat czy tylko o rabat?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam.

 

Skoro już zamówiłeś to pozostaje jeno zmówić zdrowaśkę. Od mariażu z Renault słowo Nissan idzie w parze z niedoróbkami różnego rodzaju - najpierw Almera, potem Note, Tiida i Kaszkaj :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko akurat Note, ma "dobra prasę" co do niezawodności i pod tym względem jest godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko akurat Note, ma "dobra prasę" co do niezawodności i pod tym względem jest godny polecenia.

 

Mieć "dobrą prasę", hmmm auto jest na rynku bodajże od 2006 roku więc się jeszcze okaże... Pomijając jego wygląd nie można też powiedzieć że to totalna kupa ale "godny polecenia" ? :shifty: Ja bym tego nie kupił i następnym autem nie będzie Nissan - za dużo w tym francuszczyzny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć "dobrą prasę", hmmm auto jest na rynku bodajże od 2006 roku więc się jeszcze okaże... Pomijając jego wygląd nie można też powiedzieć że to totalna kupa ale "godny polecenia" ? :shifty: Ja bym tego nie kupił i następnym autem nie będzie Nissan - za dużo w tym francuszczyzny. ;)

 

Przeczytaj wpierw temat: [Note] Liderzy niezawodności w niemieckim rankingu - na konkurencyjnym forum, może zrozumiesz co miałem na myśli.

A z ciekawosci ile kilometrów przejechałeś Note/ ile go lat użytkujesz?

Ja na przestrzeni 3 lat, miałem wymienianą uszczelkę pod pokrywą zaworów i uszczelkę pod stopem. Dużo to czy mało?? w każdym razie życzę Ci tak awaryjnego auta w przyszłosci :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumba czy ty jesteś aż tak złośliwy ,że złość zaślepiła Ci tematy?Dlaczego zabierasz głos w dyskusji o czymś ,o czym nie masz zielonego pojęcia?.Ja wiem że w szkole nauczono Cię czytać i pisać,oraz wykonywać streszczenia cudzych opracowań,ale zabierania głosu na temat Ci obcy to już Cię nie oduczyła szkoła...a szkoda.

Mam trzeci rok Note,wymieniona uszczelka pod zaworami,gumy drążka stabilizacyjnego.Dużo?,mogę dorzucić oparcie fotela,które pękło(gąbka)a w czym upatruję swoją winę(kręgosłup),dużo? w porównaniu do innych marek w rzeczywistości to bajka.Powiadasz Nissana już nie kupisz bo to francuz,a francuza?,Suzuke?składaną na Węgrzech?,a może czystą rasowo markę niemiecką?Proszę bardzo,Mercedes właśnie wchodzi w kooperację z Nissanem i Renault,więcej?-Części do BMW produkowane w Polsce minnymi elektronika,Opel? daj spokój.Jak sobie sam wyprodukujesz to bedziesz miał czysto rasową brykę,w innym przypadku 90% przemysłu motoryzacyjnego jest w kooperacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: jeśli ktoś nie jest w stanie wnieść nic konstruktywnego w tym temacie to niech lepiej sie nie wypowiada. Nie po to założyłem wątek abyście się w tu kłócili. Potrzebuje konkretnych porad a nie dywagacji czy dobrze zrobiłem wybierając nissana. Na to jest już za późno... Dziękuję tym którzy wypowiadają się na temat. I proszę o jeszcze :) Ciągle nie wiem co mogę wytargować w przypadku gdy samochód będzie odbiegał od moich oczekiwań. Czy moge pozniej zgłaszać uwagi o lakierze itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blandman,zawsze takie uwagi możesz zgłosić i egzekwować swoje spostrzeżenia,nie wiem co masz na myśli mówiąc o wytargowaniu?Z reguły zawsze z kupnem samochodu idą w parze gumy,czy to letnie ,czy zimowe,reszta (dywany,progi,i co się kazdemu zamarzy )jest do potargowania z serwisem.Inna sprawa,że targi powinny sie odbywać przed kupnem ,a nie po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przestrzeni 3 lat, miałem wymienianą uszczelkę pod pokrywą zaworów i uszczelkę pod stopem. Dużo to czy mało?? w każdym razie życzę Ci tak awaryjnego auta w przyszłosci :-/

 

To sporo bo ja w swojej Kałmerze (7 lat -100 kkm) w silniku dłubane jeszcze nie miałem ;) Ja wiem że to dział "Note" ale trzeba trochę obiektywizmu a tu niektórzy zacietrzewieni jak św. pamięci Pan Prezydent. Sam mam Almerę N16 ale nikogo nie będę przekonywał że jest wspaniała bo tak nie jest. I niech kolega JACKO mi nie mówi czego mnie uczono w szkole bo zamiast argumentów na jakiekolwiek słowa krytyki lecą kalumnie rodem z PiS-u :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blandman,zawsze takie uwagi możesz zgłosić i egzekwować swoje spostrzeżenia,nie wiem co masz na myśli mówiąc o wytargowaniu?Z reguły zawsze z kupnem samochodu idą w parze gumy,czy to letnie ,czy zimowe,reszta (dywany,progi,i co się kazdemu zamarzy )jest do potargowania z serwisem.Inna sprawa,że targi powinny sie odbywać przed kupnem ,a nie po...

 

To co mogłem to wytargowałem przed zamówieniem ale co w przypadku gdy samochód nie będzie taki jak chce żeby był. Jest sens sie z nimi kopać o rabat lub wymiane egzemplarza np. z powodu malowanego błotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo bo ja w swojej Kałmerze (7 lat -100 kkm) w silniku dłubane jeszcze nie miałem ;) Ja wiem że to dział "Note" ale trzeba trochę obiektywizmu a tu niektórzy zacietrzewieni jak św. pamięci Pan Prezydent. Sam mam Almerę N16 ale nikogo nie będę przekonywał że jest wspaniała bo tak nie jest. I niech kolega JACKO mi nie mówi czego mnie uczono w szkole bo zamiast argumentów na jakiekolwiek słowa krytyki lecą kalumnie rodem z PiS-u :D

 

Jak to jest sporo to rzeczywiscie dyskusja z Tobą nie ma sensu.

A Jacko niestety ma rację - pytam: ile km przejechałeś Note/ jak długo go użytkujesz? czy Twoje doswiadczenia z tym modelem uprawniają Cię do krytyki za każdym razem? czy Twoje gusta są obowiązujące na tym forum? a może to po prostu zwykły kompleks?

 

EDIT:

hehe rzeczywiście awaryjne, zwłaszcza w porównaniu z Twoimi opisami (żal.pl):

z własnego doświadczenia po niecałych 3 latach:

- rdza na tylnej klapie pod szybą

- pompa wspomagania - wymiana (drogie ustrojstwo więc dobrze się stało)

- reflektory przednie (parowania, słabo świeciły) - wymiana

- gałka (i mieszek) zmiany biegów się wytarła - wymiana

- wahacz przedni - wymiana

 

Dużo zależy od uczciwości serwisu - mnie tuż przed upływem gw. wymieniono pompę wspomagania (drogie ustrojstwo), wahacz, gałkę i reflektory.

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest sporo to rzeczywiscie dyskusja z Tobą nie ma sensu.

A Jacko niestety ma rację - pytam: ile km przejechałeś Note/ jak długo go użytkujesz? czy Twoje doswiadczenia z tym modelem uprawniają Cię do krytyki za każdym razem? czy Twoje gusta są obowiązujące na tym forum? a może to po prostu zwykły kompleks?

 

Co to znaczy "za każdym razem" ? Kiedyś pisałem że przesuwana tylna kanapa mi się podoba i chciałbym to mieć w Almerze. I nigdy nie pisałem że Note to qpa choć owszem brzydal z niego straszny i kompleks bym miał gdybym tym jeździł. A że widać po postach w tym dziale że problemy z jakością SĄ to żaden wstyd. Mój znajomy kupił Note i po 3-ch miesiącach zaczął mu piszczeć pasek. Kiedy go o to zapytałem udał że nie rozumie pytania - z tobą i kolegą JACKO jest niestety podobnie - po prostu różowe okulary na nosie :shifty:

 

Chyba konkurencja nie śpi i rozsyła złe info,nigdy nie słyszałem o rdzewiejacych nowych nissanach.

 

Tak ,tak kolego JACKO - to pewnie konkurencja albo (co gorsza) PO z Donaldem Tuskiem rozsyła ZŁE INFO. Mnie się też po roku przywidziało - kurcze, może to jednak nie była rdza tylko rude plamy na podszybiu ? :blink:

 

P.S. Jeśli dla kogoś wahacz, rdza pod tylną klapą czy pompa wspomagania to "dłubanie w silniku" to ja już nie mam pytań :whistle:

Edytowane przez pumba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo przerodziła się w jałowy spór, w którym każdy przytacza swoje racje. Sugeruję darować sobie to mielenie słomy i trzymać się tematu :dribble:

blandman - ja o swoim egzemplarzu (kupiony wrzesień 2006, przebieg ok. 40. 000 km) mogę wypowiedzieć się jedynie pozytywnie. W tym okresie pomimo trzech ujeżdżających go na zmianę kierowców (w tym dwie kobiety :devil: )2 lub 3 żarówki H4, 1 pozycyjna, niedawno pasek napędu osprzętu (na własne życzenie, bo popiskiwał irytująco). Poza tym wyłącznie czynności obsługowe. A co do niedoróbek - takowe bywają ( np. kuso przycięte wykładziny, które potrafię wyłazić spod uszczelek drzwiowych przy progach, czasami marnie trzymające się uszczelki między drzwiami, niedokładnie spasowane blachy w okolicy styku błotnika z przednimi drzwiami, przeciekające szyby tylne czy światła stop, czasem popiskujące plastiki) i wynikają z niezbyt starannego montażu ale w niczym nie wpływają na niezawodność samej konstrukcji a w szczególności jednostki napędowej, która świetnie się spisuje i zużywa niewiele paliwa.Bałem się francuskiego diesla i uważam,że wybrałem właściwie. Gdybym mógł ponownie wybierać auto,zdecydowałbym się ponownie na Note, choć pewnie nie byłbym skłonny zabulić za niego tyle, co wówczas (wersja accenta 1,6 Pb + opony zimowe + alufelgi + dywaniki+ blokada skrzyni Gerda kosztowała wówczas 58 000 zł)

Ja w tym aucie nie miałem żadnych problemów z lakierem i nie słyszałem o takich przypadkach w tym modelu

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,masz racje nie ma co dalej ciągnąć tej kłótni,ale wracając do tematu...dywaniki nie wszystkim wychodzą przyznaj obiektywnie,spasowanie błotnika już takie jest we wszystkich TTTM,no i po prostu się jeździ...dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blandman, nie dawno odbierałem swojego Note`a i powie Ci na co ja zwróciłem uwagę. Otóż warto sprawdzić podłokietniki. Zdarza się, że mogą być nie dokręcone lub, jeżeli auto stało w salonie poluzowane od "wachlowania" przez oglądających. W moim przypadku jeden był luźny i przed odbiorem poprosiłem i jego dokręcenie. Drugą sprawą było pukanie tylnych drzwi przy otwieraniu. Nie wiem co pukało, ale coś pukało. Też to zgłosiłem przed odbiorem i w chwili odbioru to też zostało usunięte. Zwróć uwagę na montaż ramki na tablicę rejestracyjną. Powinna być przykręcona do fabrycznych otworów. Zdarza się, że potrafią ją dokręcić "na hama" blachowkrętami. Jeżeli salon jest ok, to pomiędzy ramkę i karoserię założy odrobinę taśmy gąbkowej aby rejestracja się "nie tłukła". Warto rzucić okiem na silnik, czy już na starcie nie ma jakiś plam po oleju itp. Przed wydaniem pojazdu kupującemu, powinien zostać wykonany tzw. przegląd zerowy w którym min. zostaną uzupełnione do właściwego poziomu (przeważnie na max.) wszystkie płyny eksploatacyjne. Tu warto zwrócić szczególną uwagę na poziom oleju silnikowego, żeby na bagnecie prze przekraczał poziomu max - jest to nie zdrowe dla silnika.

 

W Note`ach raczej niedoróbek nie ma. Podobno fabryka Nissana w UK jest bardzo solidna. Nie jestem rasistą, ale dla mających jakąś wiedzę o pracy w UK ważną uwagą pewnie będzie to, że raczej nie pracują tam tzw. "ciapaci" ;-).

 

Podobno wszelkie dodatki do samochodu dobrze targuje się podczas jazdy testowej. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony w efektów :).

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił Note

 

Wszystko jasne - rzeczywiście możesz dyskutować o jeździe i niezawodności Note :-)EOT

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ,dajmy juz temu spokój :rolleyes: ,chociaż wolę wymienić uszczelkę pod klawiaturą niż wahacz,czy malować klapę ...ale to juz moje zdanie i proszę dość o tym.

Ranger w drzwiach stukał Ci ogranicznik otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger w drzwiach stukał Ci ogranicznik otwierania.

 

Też tak myślałem, ale skoro w pozostałych drzwiach nie pukało, więc to zgłosiłem i przy odbiorze nie pukało :). Acha, jedna ważna rzecz o której było już wielokrotnie pisane, ale przypomnę. Na drugim kluczyku musi być kod kreskowy - sprawa niezbędna gdy zajdzie potrzeba dorobienia kluczyka w przyszłości.

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ...upomnij się o kod do radia,bo w razie braku napięcia bedziesz odwiedzał serwis w celu aktywacji odbiornika.A serwisy niekiedy nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba na zupełny koniec. Jak już dojedziesz do domu, garażu, sprawdź sobie ciśnienie w kołach. U mnie wszystkie koła była napompowane na 2 - czyli wszędzie za mało ;). Nie mam pełnego rozeznania, ale kilku moich kolegów w ostatnim czasie odbierało Nissany - wszystkie były bez najmniejszego zarzutu. Ale może to zasługa tutejszego dilera, który ma naprawdę dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów!!

Wracam tu po dość długiej przerwie... Poraz trzeci zdecydowałem się na Nissana. Wybór padł tym razem na nowego Note'sa. Mam w związku z tym pytanie takie jak w temacie. Na co zwrócić uwagę? Zaznaczam, że jestem dość wymagający jeśli chodzi o jakoś montażu itp.(kupując nawet kilku letnie auta wymagałem aby były w super stanie. Kończyło się to często bardzo długimi poszukiwaniami ale zawsze było warto). Samochód zamówiłem w jednym z warszawskich salonów. Wersja acenta, 1,4 benzyna, dorzuciłem ciemne szyby i chlapacze. Nie wyobrażam sobie, żeby samochód nowy, prosto z salonu miał jakieś niedoróbki. Na co zwrócić szczególną uwagę w Note? Co jeśli znajdę jakieś niedociągniecia w montażu, naprawy blacharskie lub lakiernicze? Walczyć o inny egzemplarz i rabat czy tylko o rabat?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam.

weś kogoś z sobą,co czworo oczu to nie dwa i spojrzenie chłodniejsze.zwróć uwagę na lakier i tapicerkę,bo jak coś wychwycisz po odbiorze to zapomnij by ci uznali że tak było.A niedoróbki w nowych autach się zdarzają bez względu na markę,więc po kolei od przodu do tyłu wszystkie drzwi, klapy,szyby itp.pobujaj się też na boki w fotelach,w niektórych egzemplarzach potrafią skrzypieć jak stara sofa.(naprawiają to na gwarancji)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś konkrety. Dziękuje wszystkim którzy coś mądrego tu napisali. Już spisałem całą liste Waszych rad. Jestem pozytywnie nastawiony ale pewnie jeszcze komuś coś przyjdzie do głowy więc temat cały czas aktualny. Tym bardziej, że samochód odbieram najwcześniej w poniedziałek. Napewno pojadę z kimś obiektywnym bo już nie mogę się doczekąć nissana. :)

Tylko ciągle nie wiem co moge rządać jeśli samochód bedzie nie dokońca ok.

 

p.s. Pumba, proszę nie nakręcaj tu nerwowej atmosfery...

Edytowane przez blandman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciągle nie wiem co moge rządać jeśli samochód bedzie nie dokońca ok.

 

Nie ma co brać pod uwagę czarnych scenariuszy. Na pewno wszystko będzie OK. Uwierz mi, że jednak mimo wszystko Nissan to nie np. Dacia, chociaż obecnie i Oni robią co mogą aby wszystko było OK :-). A jak już jednak coś, to zawsze lepiej żądać auta zgodnego z zamówieniem niż potem przez x czasu widzieć to, czego miało nie być a jest ;-). Trzymam kciuki i jestem pewien, że będziesz zadowolony. Note to bardzo fajne autko - dla prawdziwych koneserów ;-).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

à propos Dacii - bardzo poważnie myślę o aucie o nazwie Duster :dribble: Nie wykluczam,że to będzie mój kolejny pojazd :shiftyninja:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem...nie głupio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...