Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odbiór Note z salonu


blandman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

à propos Dacii - bardzo poważnie myślę o aucie o nazwie Duster :dribble: Nie wykluczam,że to będzie mój kolejny pojazd :shiftyninja:

 

Jeżeli mogą sobie pozwolić na małą dygresję. Duster ma bardzo wiele mechanicznych elementów wspólnych z dużymi terenowymi Nissanami - np. sprzęgło elektromagnetyczne tylnej osi napędowej (do włączania napędu na tylną oś w różnej konfiguracji rozdziału mocy). Tu ewidentnie na współpracy z Nissanem skorzystali Francuzi :P i ich "wasale" z Daci ;). Można zatem chyba założyć, że Duster będzie niezłym samochodem :). Koniec dygresji w temacie Duster - mam nadzieję, że moderatorzy przymkną oko ze względu na nissanowskie geny tego auta.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z uwagi na te dobre i sprawdzone geny o nim na poważnie myślę. Na terenowego nissana nie bardzo mnie stać a jeśli dostanę to samo sporo taniej choć w skromniejszym opakowaniu, to po co przepłacać?Zresztą w tym aucie wiele rzeczy prostu mi się podoba - a jego cena szczególnie :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z uwagi na te dobre i sprawdzone geny o nim na poważnie myślę. Na terenowego nissana nie bardzo mnie stać a jeśli dostanę to samo sporo taniej choć w skromniejszym opakowaniu, to po co przepłacać?Zresztą w tym aucie wiele rzeczy prostu mi się podoba - a jego cena szczególnie :rofl:

I taki tok myślenia jak najbardziej do mnie przemawia...na pohybel wszystkim,których straszą samochody w kooperacji :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze coś - jeśli montują Ci dodatkowy alarm, powinni pokazać miejsce, w którym znajduje się awaryjny wyłącznik (w zależności od marki alarmu, może to być np. przycisk, którym wklepuje się PIN). Mi tego nie powiedzieli i do dziś nie wiem, nie dali też kodów kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

à propos Dacii - bardzo poważnie myślę o aucie o nazwie Duster :dribble: Nie wykluczam,że to będzie mój kolejny pojazd :shiftyninja:

 

Miałem wczoraj okazję przyjrzeć się temu modelowi, z zewnątrz niepodoba mi się (choć to oczywiscie moje prywatne zdanie), środek i jakość materiałów (ta urzekająca monolityczna deska i plastik jak z tanich kubków) - szkoda nawet dyskusji. Note przy tym wnętrzu to jest chyba ze 3 levele wyzej :-)

Pozostaje jeszcze jedna kwestia i to najmniej przyjemna. Fakt niska cena tego auta kusi, ale narazie dacie maja masakryczny spadek wartości np. po 3-5 latach jak się chcesz pozbyć, sprzedajesz za bezcen. Jedna osoba z mojej rodziny wtopiła tak z dacią sandero - wystarczy zresztą zobaczyć ceny używanych modeli logan/sandero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy - zobaczymy :whistle: auto dopiero wchodzi do sprzedaży. Za rok lub dwa będzie wiadomo co jest naprawdę warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba z mojej rodziny wtopiła tak z dacią sandero - wystarczy zresztą zobaczyć ceny używanych modeli logan/sandero.

 

Ja wiem, czy aż tak strasznie wtopiła ? Biorąc pod uwagę cenę i to co za nią otrzymujemy, Sandero nie jest złym samochodem. I jeżeli ktoś ma zamiar takim autem trochę pojeździć, to aż tak bardzo nie wtopił. No chyba, że kupuje się auto na kilka lat, to wtedy tak...

 

Faktycznie jakość materiałów Daci we wnętrzu sporo odstaje np. od Nissana ale cóż, coś za coś. Za to mechanicznie są to naprawdę niezłe samochody.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegamy od tematu, ale co tam - po to w końcu jest to forum,żeby pogadać:rofl: Dacia kojarzyła się nam latami z tanim rumuńskim "samochodopodobnym" produktem będącym nieudolną kopią prehistorycznego Renault 12, psującym się i rdzewiejącym w tempie atomowym. Tymczasem stało się z nią to, co ze Skodą.Na zachodzie (Niemcy, Holandia, Włochy)sprzedaje się świetnie jako bardzo tanie, solidnie wykonane, nieskomplikowane, nie przeładowane elektroniką,więc dające szansę bezproblemowej eksploatacji auto do codziennego użytku, o które nie trzeba zbytnio dbać. Wszyscy, których znam, a którzy jeżdżą Loganami, MCV czy Sandero, chwalą je sobie jako trwałe i doskonale sprawdzające się w naszych "poligonowych" warunkach pojazdy. Nie miałbym żadnych oporów przed kupieniem auta tej marki. Cena ok 50 tys (bo interesuje mnie 4x4) zł za nowego, dość przestronnego SUV-a, wyposażonego w niezawodny układ napędowy Nissana, dobry, niewysilony (bodaj 120 KM) benzynowy (bo taki mnie interesuje ze względów przyszłych ewentualnych awarii)16-zaworowy silnik 1,6 montowany od lat z powodzeniem w renówkach, parę najpotrzebniejszych rzeczy (manualna klima, jakieś radio,elektryka szyb i lusterek, 2 poduszki)mocne podwozie i porządny ponad 20-centymetrowy prześwit. Auto idealne na gorsze drogi,dziury w jedni, krawężniki, warunki zimowe (zaspy na parkingach i ulicach) pozwalające przewieźć 4 dorosłe osoby i sporo bagażu nawet poza ubitą drogę.Czego chcieć więcej? Rumuni pod egidą Renault i Nissana spełnili po prostu mój sen. :dribble: Będę uważnie obserwował losy tego auta. Jeśli okaże się równie solidne co Logan MCV czy Sandero, za dwa lata będzie moje :rolleyes: Tymczasem zerknijcie na You Tube pod hasłem Dacia Dustar 4x4 test :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegamy od tematu, ale co tam - po to w końcu jest to forum,żeby pogadać:rofl: Dacia kojarzyła się nam latami z tanim rumuńskim "samochodopodobnym" produktem będącym nieudolną kopią prehistorycznego Renault 12, psującym się i rdzewiejącym w tempie atomowym. Tymczasem stało się z nią to, co ze Skodą.Na zachodzie (Niemcy, Holandia, Włochy)sprzedaje się świetnie jako bardzo tanie, solidnie wykonane, nieskomplikowane, nie przeładowane elektroniką,więc dające szansę bezproblemowej eksploatacji auto do codziennego użytku, o które nie trzeba zbytnio dbać. Wszyscy, których znam, a którzy jeżdżą Loganami, MCV czy Sandero, chwalą je sobie jako trwałe i doskonale sprawdzające się w naszych "poligonowych" warunkach pojazdy. Nie miałbym żadnych oporów przed kupieniem auta tej marki. Cena ok 50 tys (bo interesuje mnie 4x4) zł za nowego, dość przestronnego SUV-a, wyposażonego w niezawodny układ napędowy Nissana, dobry, niewysilony (bodaj 120 KM) benzynowy (bo taki mnie interesuje ze względów przyszłych ewentualnych awarii)16-zaworowy silnik 1,6 montowany od lat z powodzeniem w renówkach, parę najpotrzebniejszych rzeczy (manualna klima, jakieś radio,elektryka szyb i lusterek, 2 poduszki)mocne podwozie i porządny ponad 20-centymetrowy prześwit. Auto idealne na gorsze drogi,dziury w jedni, krawężniki, warunki zimowe (zaspy na parkingach i ulicach) pozwalające przewieźć 4 dorosłe osoby i sporo bagażu nawet poza ubitą drogę.Czego chcieć więcej? Rumuni pod egidą Renault i Nissana spełnili po prostu mój sen. :dribble: Będę uważnie obserwował losy tego auta. Jeśli okaże się równie solidne co Logan MCV czy Sandero, za dwa lata będzie moje :rolleyes: Tymczasem zerknijcie na You Tube pod hasłem Dacia Dustar 4x4 test :rofl:

Nie chcę Cię zniechęcać bo jaka jest dacia każdy widzi ale od 2 lat eksploatuję w pracy logana 1.6 i niewiele dobrego mogę o nim powiedzieć,taniość taniość i jeszcze raz taniośc..A najbardziej zaskoczyła mine jakość blachy.Może to pech ale auto zaczyna korodować w kilku miejscach(pod uszczelkami,drzwi i tył progi, to nie jest normalne.Silnik to stara poczciwa jednostka pamiętająca lata 80,mało kłopotliwa ale i paliwożerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle licze na odpowiedzi w temacie....

 

Lepiej zacznij czytać odpowiedzi ze zrozumieniem. Jak coś będzie nie tak - reklamuj, od tego masz gwarancję.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać bo jaka jest dacia każdy widzi ale od 2 lat eksploatuję w pracy logana 1.6 i niewiele dobrego mogę o nim powiedzieć,taniość taniość i jeszcze raz taniośc..A najbardziej zaskoczyła mine jakość blachy.Może to pech ale auto zaczyna korodować w kilku miejscach(pod uszczelkami,drzwi i tył progi, to nie jest normalne.Silnik to stara poczciwa jednostka pamiętająca lata 80,mało kłopotliwa ale i paliwożerna.

Tutaj Manix trafiłeś w sedno - o wtopie o której pisałem kilka postów wcześniej z sandero. Może jeszcze nie korozja, ale "miękki" lakier który rysuje się od krzywego spojrzenia (coś a'la kolor granatowy forda :devil: ) i paliwożerność. Nie oszukujmy się renault nie wsadza tam najnowszych jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle licze na odpowiedzi w temacie....

 

Wiesz, temat już był klepany i pewnie dlatego takie małe zainteresowane. Ludziom nie chce się pisać ponownie to co parę miesięcy temu. Nawet temat postu był podobny "Co sprawdzić przy odbiorze".

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/30533-co-sprawdziae-przy-odbiorze/

 

Może na przeszłość spróbuj najpierw przeszukać forum i dopisać się pod istniejącym tematem jeżeli on nie wyczerpuje wg Ciebie tematu, zamiast tworzyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem,że będę uważnie obserwował i gromadził opinie :shiftyninja: Za dwa lata Logany i Sandero będą na rynku już od 6-7 lat więc o odnowionej marce jako całości też będzie można już się wypowiedzieć.Dustera w tym czasie przetestują pierwsi entuzjaści, wyjdą pierwsze choroby wieku dziecięcego, producent,mam nadzieję, zdąży na nie zareagować.Problem słabych lakierów czy blach dotyka producentów aut znacznie bardziej markowych - choćby ford i jego wiecznie korodujące błotniki i klapy.A to, że renault nie wsadza do auta najnowszych jednostek lecz starsze, sprawdzone (poza jednym wyjątkiem - 1,5 Dci to przecież bliźniak motoru z Note)daje gwarancję na ich długą i bezproblemową eksploatację.Jedynym negatywnym skutkiem takiej polityki rzeczywiście może być nieco większa paliwożerność ale coś za coś. Nie oczekuję cudów - przynajmniej za te pieniądze :rolleyes2: Myślę,że Dacia namiesza tym modelem nieźle na rynku robiąc konkurencję droższej Skodzie Yeti, nowy Mitshubishi ASX czy Nissan Qashqai to inna liga jakościowa i cenowa. Zresztą ceny obu( za wersję jednonapędową) zaczynają się od kwoty sporo ponad 60 tys zł. Jedyne auto 4x4 cenowo zbliżone choć i tak droźsze (ok 56.000) to suzuki X4 ale to maluch w porównaniu z Dustarem.

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie każdy zrozumiał moje pytanie... Nie kupuje pierwszego samochodu wiec wiem gdzie patrzeć i jak patrzeć, żeby znaleźć co jest nie tak. Ciągle nie wiem na co moge liczyć ze strony salonu jeśli samochód nie będzie spełniał moich oczekiwań. Dziękuje tym którzy pisali na temat. A Ci którzy chcą sobie poprostu nabić ilość postów to może niech założą sobie wątek np o daci gdzie indziej zamiast zaśmiecać innym tematy.

Nie chce dawać okazji do wypowiedzi ludziom, którzy nie wnoszą nic konstruktywnego poza kłótnią itp. Jeśli komuś nie pasuje odpowiadać na moje pytania to po co się wogóle tu wypowiada?? Dla samego pisania?? Od tego są blogi...

 

Proszę moderatora o zamknięcie tego tematu bo to nie ma najmniejszego sensu.

 

Pozdrawiam tych, którzy pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blandman - bez urazy, ale w nabijanie postów na tym forum najczęściej bawią się tacy co mają ksywkę "nie bić jestem nowy" i niektórzy z "wiem co i jak" :dribble: łatwiej założyć nowy temat,niż poświęcić kilkanaście minut na przejrzenie zawartości archiwalnej :shiftyninja:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blandman - możesz domagać się wszystkiego, nie wiadomo tylko czy to dostaniesz. Jeśli w samochodzie będzie coś nie tak, to na pewno domagaj się usunięcia tej usterki przed odbiorem. Po odbiorze będziesz już się z tym bujał w ramach gwarancji i na jej warunkach. Jeśli ma to potrwać kilka dni lub może wpłynąć na późniejszą odsprzedaż auta (jakieś rysy - naprawa lakiernicza itp.) możesz jeszcze żądać jakiegoś upustu finansowego lub tzw. gratisu, bo przecież samochód będzie zarejestrowany i biegnie Ci już gwarancja oraz ubezpieczenie, a Ty nie możesz jeździć. Wiem co piszę, bo kiedyś pracowałem w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potentila

Nie ma co brać pod uwagę czarnych scenariuszy. Na pewno wszystko będzie OK. Uwierz mi, że jednak mimo wszystko Nissan to nie np. Dacia, chociaż obecnie i Oni robią co mogą aby wszystko było OK :-). A jak już jednak coś, to zawsze lepiej żądać auta zgodnego z zamówieniem niż potem przez x czasu widzieć to, czego miało nie być a jest ;-). Trzymam kciuki i jestem pewien, że będziesz zadowolony. Note to bardzo fajne autko - dla prawdziwych koneserów ;-).

masochistów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masochistów :)

Jakoś nie zauważyłem,u siebie takich odchyłek od normy,jeżdżę i chwalę sobie,natomiast już gdzieś to pisałem,nie prowokuj! Jak chcesz sobie nabijać posty głupimi komentarzami to nie tutaj jest miejsce na to.Pisz jezeli post coś wnosi konkretnego,a nie prowokuj złośliwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wietrzę tu jakąś idiotyczną prowokację, jeden z użytkowników zaczyna zachowywać się mówiąc delikatnie jak oszołom. Sugeruję najlepsze w takim przypadku rozwiązanie - lekceważenie jego idiotycznych uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód oglądałem. Wszystko jest tak jak powinno być. Teraz tylko zarejestrować i odbiór Note'sa. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypada tylko pogratulować,że finalizujesz transakcję - opisz pierwsze wrażenia z jazd :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrażenia z jazdy super. Przypomniał mi się mój sunny. Do tego do czego został zaprojektowany i kupiony nadaje się znakomicie. Mam nadzieje, że nie zmienie zdania na jego temat. No chyba, że okaże autem też na długie trasy. :)

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz tym, którzy pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...